I. A třídě žáků vévodí mladíci z Doks

Doksy – Potřetí v sezoně krajské I. A třídy žáků porazili hráči TJ Doksy svého největšího soupeře, kterým je Arsenal Č. Lípa B.

22.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Tentokrát v rámci nadstavbové části o postup do krajského přeboru poměrem 2:0 a zvýšil tak svůj náskok ve čtyřčlenné tabulce na devět bodů právě před Arsenalem. „V prvním poločase nás hosté mačkali jako citron, naši kluci hráli s velkým respektem, jako by se báli toho, že mohou Lípu potřetí porazit,“ přiznal dokský trenér Josef Herčík.

Hosté v 7. minutě nastřelili břevno, za deset minut se to samé podařilo Balíkovi. Ve 44. minutě si českolipský obránce vstřelil vlastní gól a za 120 sekund na 2:0 pro domácí zvýšil Kukla. Od té doby si Dokští náskok pohlídali a připsali si další vítězství.

„Absolutorium zaslouží všichni kluci, extra pochvalu pak Balík, Kukla, gólman Prskavec a velmi mile mě překvapil na pravém beku Oppitz,“ doplnil kouč Herčík.

Sestava Arsenalu Č. Lípa B: Volek - Boš, Adamec, Rosenberg, Hřebřina - Příhoda, Chyna, Pevný (36. Konečný), Kašpar (54. Reichelt) - Randáček, Šenfeld (68. Miřatský).

Nadstavbová část o postup z I. A třídy žáků pokračuje o tomto víkendu. Arsenal B dnes od 9 hodin hostí K. Šenov, v neděli přivítá českolipská Lokomotiva vedoucí Doksy (10.00).

1. Doksy 94: 5 42
2. Č. Lípa B 89:13 33
3. Loko Č. Lípa 44: 32 22
4. K. Šenov 34: 38 20

22.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun. První chodci se po novém mostku prošli v úterý odpoledne, kdy proběhlo slavnostní otevření za účasti desítek místních obyvatel.
20

Mají novou lávku, která se houpe

Lenka Dusilová.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Opilců za volantem přibývá

Liberecký kraj – Problémy s řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog neustávají. Jejich počet roste zvláště v létě.

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Severní Čechy - Část Moravy čekají v pátek odpoledne vysoké teploty, které se mohou pohybovat mezi 31 až 34 stupni Celsia. Do Čech pak večer dorazí od západu silné bouře doprovázené poryvy větru a lokálně přívalovým deštěm.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).