I. B třída: Čtyřlístek bodoval na maximum

Českolipsko - Letos poprvé v krajské I. B třídě zvítězila všechna mužstva z okresu.

13.4.2017

Kamenice - Mšeno B 2:1 (0:0). Domácí Štummer (v zeleném) uniká Regenermelovi.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Velké jarní probuzení prožily o víkendu všechny čtyři týmy z Českolipska v krajské fotbalové I. B třídě. Všichni zástupci našeho okresu totiž bodovali naplno, což je především pro rezervu Doks a Kamenici hodně důležité.

Doksy B - Frýdlant B 4:0 (1:0)

Domácí se hned od začátku pustili do soupeře, který inkasoval už ve 13. minutě po Zoubkově střele. Doksy se dostávaly stále častěji před branku Michala Němce a obrana Slovanu chvílemi nestíhala, což trvalo po celý I. poločas. Po přestávce se hrálo v podobném stylu a pár minut po zahájení hry střílel přesně Jakub Šimon 2:0.

Hosté toho moc nepředvedli, nebyli nebezpeční a jejich hra neměla žádný nápad. Prožili na Máchově poli malé Waterloo. Posledních deset minut jasně patřilo domácím. Opět střílel Jakub Šimon a pěknou brankou zakončil Michal Vaňátko 4:0.

Branky: 13. Zoubek, 49. a 81. Šimon J., 84. Vaňátko Michal. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 2:1. Diváků: 55.
Doksy B: Szabo - Horčík Michal, Prskavec (79. Semecký), Vítek, Picek František (28. Jantač), Zajkr, Balík, Beránek Jan (64. Doubrava), Vaňátko Michal, Šimon J., Zoubek  (Horčík Martin, Jakša). Trenér: Jan Beránek.

Holany - Osečná 3:1 (2:0)

Rozdíl mezi oběma mužstvy byl v efektivitě, kterou má Dynamo na domácím trávníku pravidelně dobrou, a také nyní proměnilo tři hrubky Osečné. Ta si vypracovala několik pološancí, ovšem bez efektu, a skórovala pouze z pokutového kopu za faul brankáře Vorlíčka.

Branky: 43. a 64. Bečvařík J., 38. Demeter - 57. Jarý (z pen.). Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 4:3. Diváků: 50.
Holany: Vorlíček - Bečvářík D., Demeter, Mikysa, Hřebřina, Sýkora, Porsch, Franko, Kočí, Bečvařík J., Koleňák J. (Koleňák L., Nedbal, Vlasák). Trenér: Jiří Barvíř.

Kamenice - Mšeno B 2:1 (0:0)

Vyrovnaný a hodně bojovný zápas lépe vyzněl pro Kamenici. Ústřední postavou domácího souboru se stal Milan Miklovič, autor obou gólů Kamenických.

Branky: 63. a 74. Miklovič - 68. Pešat. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:3. Diváků: 50.
Kamenice:
Erben - Mígl, Bednář, Serdel J., Serdel V., Sedláček M., Sedláček P., Pikous M., Kisty, Štummer Jar., Miklovič (Štefan, Martínek, Heinrich). Trenér: Martin Havránek.

Kamenice - Mšeno B 2:1 (0:0). Hostjící Škvor (v modrém) se snaží zblokovat střelu Sedláčka.

Pěnčín - Mimoň 0:1 (0:1)

Hrozný stav hrací plochy korespondoval s výkonem zejména domácích. Ti inkasovali po hrubé chybě při jejich rozehrávce, kterou vystihl Ondřej Vacek a Mimoň šla do vedení. Domácí kanonýr Tomáš Bárta nevyužil svoje šance proti skvěle hrající obraně a dvakrát se blýskl gólman Marek Michálek.

Ale také Mimoň měla dvě vynikající příležitosti z brejků, ovšem Josef Brož v pěnčínské brance byl výborný. Mimoňská Jiskra si odvezla tři body a v tabulce se katapultovala na 6. místo.

Branka: 31. Vacek Ondřej. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 2:3. Diváků: 80.
Mimoň:
Michálek - Takáč, Stand, Mikloda, Vacek O., Feher, Eichler, Matušek, Foubík, Švarc, Ješeta (Sutr, Vápeník, Tomíček). Trenér: Pavel Vít.

Další výsledky I. B třídy:

Rozstání - Jenišovice 0:2

Hodkovice - Jablonné (odloženo)

I. B třída Libereckého kraje.

Příště se hraje:

Jablonné - Kamenice (15. 4, 13.00), Frýdlant B - Holany, Osečná - Hodkovice, Jenišovice - Mimoň, Mšeno B - Rozstání, Doksy B - Pěnčín (16. 4., 17.00 ve Starých Splavech)

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.