I. B třída: Holany nasázely deset branek, derby pro Loko

Českolipsko - Úctyhodných deset gólů nasázel nováček krajské fotbalové I. B třídy z Holan rezervě Frýdlantu, což byla zřejmě největší víkendová událost v této soutěži.

1.10.2015

Zákupy - Loko Česká Lípa 0:4. Jakeš překonává českolipského gólmana Martínka, ale míč skončil vedle branky.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Záloha Doks předvedla solidní výkon proti Pěnčínu, ovšem na body to nestačilo. V sousedském derby s českolipskou Lokomotivou se představily letos tápající Zákupy, které na svého soka nestačily.

Holany - Frýdlant B 10:0 (6:0)

Dynamo uklidnila první branka, která přišla už v 8. minutě, když se hlavou trefil Serdel. Neuběhla ani minuta a už to bylo 2:0, to se nadvakrát trefil Fořtík. Frýdlant byl zaskočený, kupil chybu za chybou a Holany jej za to vždy trestaly tak, že přidaly další čtyři góly, proto poločas skončil jednoznačně 6:0.

Ve druhé půli se utkání už prakticky jen dohrávalo, přesto si domácí hráči chtěli před svými fanoušky vychutnat pocit, když vyhrají dvouciferným výsledkem. To se jim splnilo, když čtyři minuty před koncem napálil míč pod břevno Vladimír Mašek 10:0.

„I když zápas skončil jednoznačně, tak bych rád ocenil slušný výkon mladého týmu z Frýdlantu, který má budoucnost před sebou," ocenil soupeře domácí lodivod Jiří Barvíř a pokračoval: „S výsledkem a s výkonem celého našeho týmu jsem velmi spokojen. Bylo hodně důležité, že jsme se z porážky z minulého kola na Lokomotivě oklepali a že nás to nepoznamenalo. Hráčům za to děkuji."

Branky: 8., 71. a 82. Serdel, 10. Fořtík, 26. Sýkora, 30. a 77. Bečvařík, 39. Šanda, 45. Mikysa, 86. Mašek.
Holany: Pavlíček - Kočí, Koleňák J., Mikysa (75. Koleňák L.), Nedbal - Šanda (46. Mašek Vl.), Serdel, Sýkora, Souček - Fořtík, Bečvařík. Trenér: Jiří Barvíř.

Pěnčín - Doksy B 4:3 (3:2)

Domácí celek byl v utkání mírným favoritem a také zpočátku v rychlém tempu získal mírnou převahu, kterou korunoval již v 9. min. gólem Škréty. Po této brance se hosté zvedli, vyrovnali hru a nebezpečně útočili. Vytvořili si větší tlak a domácí nejednou nevěděli kam dřív skočit. Chybělo pouze gólové zakončení.

K té převaze Jan Beránek přidal gól a bylo vyrovnáno 1:1. Hosté se však dlouho neradovali. Hned za dvě minuty dal gól opět domácí Škréta 2:1 a před přestávkou poslal do vedení domácí mužstvo Zdražil na 3:1.

Hra dílčímu výsledku vůbec neodpovídala a ve 44. min. snížil Jakub Beránek, takže do šaten šli Dokští hned s lepší náladou.

Po pauze byla hra oboustranně na dobré úrovni, rychlá s nebezpečnými ataky na obě branky. Ve dvaašedesáté minutě byl vyloučen Jan Beránek za ostrý faul na protihráče v nepřerušené hře. I když měli domácí na hřišti o hráče víc, hosté zůstávali v mírném tlaku, načež Jakub Beránek vymyslel gólové řešení a v 74. min. srovnal na 3:3. Jenže Pěnčín hned z protiútoku, navíc po nedorozumění v obraně hostů, zařídil Benešem vedoucí branku 4:3.

V 80. měli hosté luxusní možnost vyrovnat, protože rozhodčí nařídil penaltu, jenže najednou se mezi hráči nenašel nikdo, kdo by ji chtěl kopat, a tak si postavil míč Lukáš Bartoň, který minul domácí branku…

Branky: 9. a 38. Škréta, 41. Zdražil, 75. Beneš - 36. Beránek Jan, 44. a 74. Beránek Jakub. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (62. Beránek Jan).
Doksy B: Halgaš - Vítek, Doubrava, Jantač, Vidner, Balík (73. Jakša), Bartoň, Beránek Jan, Švarc, Beránek Jakub (82. Brda), Miler Horčík Martin.

Zákupy - Loko Česká Lípa 0:4 (0:1)

Zákupští si za celých 90 minut vypracovali jen dvě šance, ale pokaždé je vychytal gólman Martínek a po přestávce fyzicky odpadli. Naopak hosté hráli s chutí a brankových příležitostí měli dost a dost. Proměnili „jen" čtyři, takřka pokaždé po rychlých akcích.

„Lokomotiva vyhrála naprosto zaslouženě, protože nás jednoznačně přehrála a doslova uběhala," uznal kvalitu soupeře Martin Havránek, asistent zákupského trenéra Josefa Karla.

Branky: 27. Tomášek, 51. Zlatníček, 55. Koštial, 81. Černý. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 3:0. Diváků: 30.
Zákupy: Kopřiva - Pohorský, Jerson, Zahrádko, Vydra, Dufek, Synek, Dostál, Březina, Habel, Štummer Jaroslav (Samek, Jakeš, Kasinec). Trenér: Josef Karel.
Loko Česká Lípa: Martínek - Kliment, Spilka, Beneš, Horáček Miroslav, France, Kýček, Lebduška Petr, Zlatníček, Tomášek, Šindelář (Horáček Václav, Černý, Koštial). Trenér: Radek Novák.

Další výsledky I. B třídy:

Jenišovice - Osečná 4:0
Branky: 82. a 89. Randák, 5. vlastní, 43. Bernard. Rozhodčí: Prinz, ŽK: 3:1, ČK: 39: Vích (J). Diváků: 60.

Rozstání - Hodkovice 4:0
Branky: 57. a 83. Hrubeš, 32. Pavlů, 40. Husák. Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Hrádek B - Mšeno B 3:3
Branky: 17. a 37. Badi, 72. Horváth – 32., 39. a 89. Pokorný. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:4. Diváků: 80.

Přepeře - Bulovka 2:0
Branky: 11. Feri, 18. Martínek. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 0:2. Diváků: 50.

I. B třída Libereckého kraje.

Radek Valenta, Vladimír Černý

1.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.