I. B třída je pro Valtinov pasé, ale okresní derby lákají

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Další dvě okresní derby ve fotbalové I. B třídě přinesla zajímavé zápasy, na jejichž konci byly výhry vyzyvatelů tedy domácích oddílů.

6.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 8.5.2015

Zákupy - Bukovany 5:0. Zákupský Pohorský proniká mezi Vetešníkem a Michálkem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Zákupy - Bukovany 5:0 (1:0)

Oba týmy nastoupily bez několika hráčů základní sestavy, ale lépe se s tím vyrovnali domácí borci, když se ve 40. minutě po „červeném" faulu Zátky trefil z přímého kopu Březina.

V druhém poločase během 10 minut se Zákupští prosadili hned třikrát, z toho dvakrát Štummer Jaroslav a jednou Vinš, a tak o vítězi bylo rozhodnuto. Skóre uzavřel v v 80. minutě Jakub Vinš. Utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích OFS Č. Lípa Martin Hamada, Martin Bahník a Jakub Zlatník.

Branky: Štummer Jaroslav 2, Vinš Jakub 2, Březina. ŽK: 0:1, ČK: 0:1 (Zátka Daniel).
Zákupy: Pelc - Štummer Josef st., Jerson, Havránek, Pohorský, Hábel, Dostál, Březina, Vinš, Štummer Josef ml., Štummer Jaroslav (Jakeš, Dufek, Patka, Štummer Tomáš). Trenér: Josef Karel.

Doksy B - Staré Splavy 4:2 (2:1)

Velké derby sousedů od Máchova jezera v rámci uplynulého kola krajské I. B třídy přineslo rychlý a dynamický fotbal. Technicky vybavení hráči obou týmů předváděli hru, která se musela líbit divákům, kteří svým potleskem odměnili hráče za pohledné akce. Doksy si chtěly spravit chuť z nepovedeného minulého kola a z hostů ze Starých Splavů byla cítit velká chuť po vítězství.

Domácí začali aktivně a první náznak šance si připsali hned z prvního útoku. Hosté okamžitě oplatili pěkným útokem ve čtyřech lidech. V 6. min. Líbal poslal do běhu Balíka, jeho centr zleva prolétl vápnem a Kolařík, ač tísněn, otevřel skóre utkání 1 : 0. V 10. minutě při povedeném útoku hosté natlačili domácí beky k brance a Jantačův centr zprava proměnil Martin Vaňátko krásným vlastencem ve vyrovnávací gól 1:1.

Doksy B - Staré Splavy 4:2 (2:1).V 25. min. byl faulován u brankové čáry na kraji šestnáctky Šimon a z nařízeného trestného kopu Líbal našel hlavu nabíhajícího Kolaříka a skóre se opět změnilo 2:1. Poté z dálky střílel hostující Vítek a bombou poslal balón těsně nad branku. Tempo utkání zůstávalo vysoké a při dalším útoku St. Splavů dostal míč uličkou Roman Švarc. Udělal kličku vybíhajícímu Novotnému a z malého čtverce nekompromisně srovnal poměr branek 2:2. S blížící se pauzou přidali hosté na obrátkách a postupným útokem se dostali do vápna domácích. Po krátkých přihrávkách se Chlumeckému při střelbě svezl míč po noze a bylo po šanci.

Se změnou stran nasadili oba soupeři vlažnější tempo, přesto o vzrušující momenty nebyla nouze. V 52. Švarc z hranice šestnáctky lehce přestřelil branku, v 58. Michal Horčík poslal dopředu Šimona, ale ten už neměl sílu akci dokončit. Mezi 65. a 70. minutou Starosplavští přitlačili domácí před Novotného branku, ale střelba byla žalostná. V 74. min. závar ve vápně hostů, tři domácí forwardi předváděli taneček na malém vápně, hostující obránci na chviličku balón odkopli, ale míč se dostal zpět a Semecký poslal domácí do vedení 3:2.

V 77. min. Kolařík vybojoval míč ve středu hřiště, prokličkoval se až k brankové čáře, přihrál pod sebe, ale jeho úmysl vystihl pozorný Fišer v brance hostů. Hned z protiútoku rychlý Jirka Prskavec nedokázal poslat balón za Novotného záda. Staré Splavy se nevzdávají a jejich soustředěné útoky jsou nebezpečné. V 80. min. se předvedl Milan Vágner. Ve vlastním vápně se zmocnil míče, přeběhl celé hřiště až do vápna hostů, nezištně přihrál volnému Kolaříkovi a ten mu zkazil radost, protože nedal gól ani zblízka.

Diváci se fotbalem bavili, zejména parádními kousky opor obou týmů. U domácích to byli Vágner, Cenger a Líbal a u hostů Chlumecký, Švarc a Jelínek.

V 85. min. Vláďa Líbal poslal míč nadýchaným dlouhým centrem před Fišera a z deseti metrů Martin Vaňátko uzavřel hlavou skóre 4:2.

Utkání bylo povedené a diváci tleskali oběma mužstvům za předvedený výkon.

Branky: 6. a 26. Kolařík, 75. Semecký, 85. Vaňátko Martin - 10. vlastní, 33. Švarc. Rozhodčí: Malena, ŽK: 1:1. Diváků: 110.
Doksy B: Novotný - Horčík Martin (46. Cenger), Vaňátko Martin, Vágner, Švec Josef, Horčík Michal, Líbal, Balík, Kolařík, Šimon Matěj (62. Němec), Paramund (62. Semecký). Trenér: Josef Herčík.
Staré Splavy: Fišer - Miler, Jantač, Hupka, Chlumecký, Vítek, Prskavec, Vidner, Švarc, Beránek (40. Jelínek ), Jakša. Trenér: Vladislav Chmela.

Osečná - Loko Česká Lípa 0:2 (0:1)

Zápas začal náporem hostujícího týmu, jenže své šance nevyužili Lebduška, Tomášek a Zlatníček. Po nedovoleném zákroku na Zlatníčka se však pro hosty vyskytla šance v podobě zahrávání pokutového kopu, kterého se ujal Lebduška, avšak domácí brankář jeho pokus kryl!

„Mrzí mě to, stejně jako několik dalších gólových příležitostí, které jsem neproměnil," kál se kapitán Petr Lebduška. Jeho spoluhráči ale věděli, že pro vítězství Lokomotivy udělá maximum. Výhra Loko se začala rodit na konci I. poločasu. Kliment uvolnil Lebdušku, ten nezištnou přihrávkou našel ve vápně Tomáška a Lokomotiva vedla 0:1.

Druhý poločas začal náporem Osečné, ovšem českolipská obrana v čele s gólmanem Podešvou tlak ustála. A když už se zdálo, že domácí skóre srovnají, utekl po křídle Horáček, vybídl Kýčka, který se zblízka nemýlil 0:2. Výhodu pokutového kopu dostali 5 minut před koncem i domácí, avšak hostující Podešva předvedl parádní zákrok a penaltu domácímu Trappovi zneškodnil… Lokomotivě se odveta za podzimní porážku 1:2 vydařila.

Branky: Tomášek, Kýček. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Loko: Podešva Jiří - Horáček Miroslav, Vlk David, Šindelář Jiří, Bukáček Miloslav - Zlatníček Leoš (Kliment Daniel), Lebduška Petr, Beneš Jiří, Spilka Michal (Kýček Ladislav) - Kliment Jan Tomášek Dušan (Chyna Radek).

Bílá - Velký Valtinov 5:0 (1:0)

V prvním poločase podali hosté na hřišti vedoucího celku tabulky snaživý a sympatický výkon. V 16. minutě sice inkasovali z kopačky Bulíře, ale i oni se dostávali do šancí. Nic z toho však nevyužili, a po přestávce jim už docházely síly. Navíc již v první minutě po pauze zvýšil J. Kovář na 2:0, takže Bílá stupňovala tlak a vytvářela si řadu standardek s úspěšným zakončením na 5:0.

Branky: 46. a 82. J. Kovář, 16. Bulíř, 61. Ludvík, 73. Jiránek. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 2:3. Diváků: 70.
Velký Valtinov: Kristek - Koška, Košek, Štembera, Zelený J., Zelený V., Vosecký, Stanovský, Pýcha, Čermák, Borsuk.

Další zápasy B. třídy západ:

Bulovka - Hrádek B 0:2 (0:2)
Branky: 16. Strnad, 19. Kapras. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 2:1. Diváků: 50.

Stráž nad Nisou – Hodkovice 2:1 (1:1)
Branky: 41. Horáček, 60. vlastní – 38. Nevyhoštěný. Rozhodčí: M. Halama, ŽK: 2:3. Diváků: 50.

Rozstání – Ruprechtice 1:3 (1:2)
Branky: 42. Pavlů – 32. Suchý, 38. Hošic, 50. Průcha. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:2. Diváků: 110.

I. B třída Libereckého kraje.

6.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.