Ty proti Stráži pod Ralskem nezaváhaly, a tak jsou hosté rádi za pouhé čtyři „kusy“. Topící se Nové Město sice vstřelilo tři branky na hřišti ve Starých Splavech, přesto je domácí zaslouženě a v pohodě přestříleli.

Tři body získali fotbalisté Bukovan, kteří se radovali z výhry na horké půdě Krásné Studánky. Smutnit nemusí ani českolipská Lokomotiva. Ta uhrála bezbrankový smír s favorizovanými Rynolticemi.

Rynoltice – Loko Č. Lípa 0:0

Domácí hráli v improvizované sestavě bez čtyřech hráčů. Přesto v kvalitním boji uhráli remízu, která jim prodlužuje jarní neporazitelnost. „Věděli jsme to, proto jsem klukům naordinoval defenzivní hru ze zajištěné obrany,“ uvedl pro Deník trenér Č. Lípy Jiří Barvíř.

Hrálo se od branky k brance a dokud měli domácí síly, byli lepší. Hodinu měli tlak, pak se hra vyrovnala a hosté zlobili díky své útočné síle. Své šance zahodili Černý, jenž prošel sám až před brankáře, jenže jeho lob skončil těsně mimo bránu, a Mikysa z pěti metrů přestřelil.

Bojovalo se až do konce, ale nikdo recept na překonání obrany nenašel. „Před zápasem bych bod bral, ale když si vývoj utkání promítnu zpětně, vím, že musíme zlepšit koncovku a finální přihrávku,“ zamyslel se kouč Lokomotivy. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:2, 80 diváků.

Krásná Studánka – Bukovany 0:2 (0:1)

Utkání bez výraznějších akcí bylo ovlivněno ve 3. minutě, kdy centrovaný míč hostů prošel až k neobsazenému hráči na vápně a bylo 0:1. Další šance nebyly, protože se hrálo většinou uprostřed hřiště. Domácí sice měli víc míč na kopačkách, ale nedokázali se dál prosadit.

Ve II. půli se domácí zlepšili, jenže Hájkovy a Faksovy šance mířily mimo. Při náporu Studáneckých prošel Kýček přes polovinu hřiště a definitivně výhru pojistil.

Branky: 3. Neliba, 92. Kýček. Rozhodčí: Bým, ŽK: 1:0, 50 diváků.

Ruprechtice – Stráž p. R. 4:0 (0:0)

Do poločasu to byla oboustranně nesourodá hra, v níž měli první šanci hosté v 8. minutě. V závěru půlky si domácí vytvořili tlak, který nebyl k ničemu. Jenže hned první rohový kop po přestávce byl gólový. Hlavou se prosadil Hrdina.

Pak domácí konečně několikrát protáhli obranu hostů, která totálně nestíhala. Čtyřikrát šli Ruprechtičtí sami na brankáře, pokaždé neuspěli. Naštěstí vše uklidnil Koťátko po přihrávce Kociána a za chvíli po samostatné akci Vrtal. Když se domácí přestali prosazovat, zaútočili hosté a byla z toho nastřelená tyč. Jinak nic. Fotbal se propadal a Ruprechtice nakonec zaslouženou výhru pečetily z penalty za faul na Antoše.

Branky: 49. Hrdina, 61. Koťátko, 65. Vrtal, 83. Pokora z pen. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:0, 30 diváků.

Staré Splavy – Nové Město 5:3 (2:1)

Ve vyrovnaném průběhu se jako první trefili domácí a od 15. minuty vedli. Pak L. Suk naběhl na dlouhý míč a přehodil gólmana– 1:1. Jenže v závěru prvního a v úvodu II. poločasu přišla děsivá pětiminutovka hostů, v níž třikrát inkasovali.

Město sice nepřestalo hrát, ale za stavu 1:4 to nebylo nic hezkého. Šindler po dlouhém míči a obejití brankáře snížil, domácí za pět minut přidali pátý gól. Pak L. Suk zužitkoval přihrávku Šindlera, ale na víc Nové Město již nemělo, protože nemělo síly, takže tým od jezera slaví další tři body.

Branky: 15. a 43. Balvín, 48. a 75. Chlumecký, 46. vlastní – 30. a 80. L. Suk, 70. Šindler. Rozhodčí: Pařík, 60 diváků.