I. B třída: Staré Splavy zpráskaly Jablonné. Překvapily Bukovany

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Největším překvapením uplynulého kola fotbalové I. B třídy byl tříbodový skalp Bukovan, jež sebraly vedoucímu týmu tabulky z Bílé.

3.5.2012

Dobrá práce! To si jistě řekli splavští hráči po utkání s Jablonným. Bečvařík bráněn Pavlasem střílí vedoucí branku Starých Splavů do sítě Závůrky.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Ostudným debaklem hostů skončil zápas mezi Starými Splavy a posledním Jablonným.

Staré Splavy - Jablonné 8:2 (3:1)

Doslova na ručník byli fotbalisté Tatranu Jablonné především ve druhé půli utkání s domácími St. Splavy. Domácí celek byl od začátku aktivnější a již v 17. minutě vedl 2:0, když se dvakrát prosadil Bečvařík. Poté Jablonné dvakrát nebezpečně zahrozilo, jenže hráči v koncovce selhali, a tak je ve 42. minutě potrestal Šimon 3:0.

Tatran se však ještě do přestávky dočkal snížení, a to po proměněné penaltě gólmana Závůrky 3:1. Ale po přestávce to již byla exhibice splavského mužstva, jež si parádně vylepšilo skóre. „Jsem rád, že se nám daří nejen herně, ale konečně i střelecky, takže kluci si zaslouží pochvalu," netajil spokojenost kouč Vladislav Chmela .

Branky: 13., 18. a 67. Bečvařík, 55., 71. a 87. Chlumecký, 42. Šimon, 62. Balvín 44. Závůrka, 89. Pavlas. Rozhodčí: Bým. ŽK: 1:3. Diváků: 60.

Staré Splavy: Halgaš - Vidner, Jelínek, Pergl, Miler Šimon, Jantač, Treutner, Sameš Bečvařík, Chlumecký (Balvín, Habel, Hupka).

Jablonné: Závůrka - Vaněk, Bezděkovský, Pavlas, Rýdl, Čermák, Hetver, Klodner, Nedbal, Štáfek, Vejskrab (Ptáček, Černý, Caiz).

Bukovany - Bílá 1:0 (0:0)

Lídr tabulky narazil v Bukovanech. Ten se po celé utkání nedokázal vyrovnat s těžkým terénem. Bukovany měly deset minut navrch, pak měl dvě šance hostující Jedounek, ale ani střela z jedenácti metrů gólem neskončila.

Ve 25. byl v úniku. Ve druhé půli se hra změnila v nakopávanou. V 60. hosté nechali odcentrovat domácího hráče a jeho výzvu dorazil do sítě Jan Ujka. Bílá přeskupila řady, na hrot šel Bulíř, jenže nic moc z toho nebylo. Nakonec ještě musel svůj tým dvakrát podržet Vítek.

Branka: 60. Ujka Jan. Rozhodčí: Mareček. Diváků: 80.

Bukovany: Fišer - Vetešník, Prýl, Hlubuček, Sedlák Králík, Ujka Jan, Jeřábek, Najman Majerech, Hovorka (Kýček, Satrapa, Hofman).

Loko Česká Lípa - Rozstání 2:3 (1:1)

Lokomotiva měla v úvodu mírnou převahu a po rychlém brejku se dokonce dostala do vedení. Pak Rozstání vyrovnalo hru a zásluhou Pavlů srovnalo skóre. Hosté se ještě prezentovali dvěma ranami Passiana z trestných kopů, které stihl gólman vyrazit. Ve druhé půli již byli hosté lepší a kombinačně domácí přehrávali a Rozstání během tří minut dvakrát skórovalo.

Domácí se snažili, ale jejich muška byla hodně nepřesná. Přesto dokázali pět minut před koncem snížit, a proto byl závěr duelu hodně dramatický a nervózní.

Branky: 18. Černý, 85. Souček 30. a 81. Pavlů, 78. Jíra. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 2:2. Diváků: 20.

Stráž pod Ralskem - Rynoltice 4:1 (4:1)

Domácí měli hodně dobrý vstup do zápasu. Než se hosté rozkoukali, prohrávali 0:3! Nejprve proměnil penaltu Radim Věchet, ve 12. minutě Rynoltičtí nepohlídali protiútok (2:0) a v 17. to bylo 3:0, když si za obranu seběhl Tomáš Věchet, jenž chladnokrevně propálil brankáře.

To již na hřišti chyběl Šálek, který pro zranění odstoupil. A protože hosté byli přesně v jedenácti, střídat neměli koho. V deseti tak musely Rynoltice bojovat a po sražení Jana Vacka proměnil penaltu Jaroslav Vacek. Hosté však nedokázali eliminovat dobré zabíhání rychlých útočníků, a ti je vyškolili ještě jednou na 4:1.

Ve II. půli oslabení hosté čekali na brejky, kterých ale bylo řídce. Navíc od 70. hráli po odchodu zraněného T. Vacka v devíti a od 80. dokonce jen v osmi. To si otočil koleno J. Kubínek. Přesto již gól neinkasovali.

Branky: 2. Věchet R. z pen., 12. Roll, 17. a 42. Věchet T. 37. Jaroslav Vacek z pen.. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Nová Ves - Dubice 3:3 (2:2)

Dubice přišla o zasloužené tři body v zápase, kde byla po celé utkání lepším mužstvem, ale nezvládla konce obou poločasů. V 7. min. udělal v rozehrávce chybu Pětioký, ale osamocený Bartůněk branku netrefil. Poté se již režie zápasu ujala Dubice. Ve 12. min. byl ve vápně po samostatné akci zastaven faulem Bárta a Dutka z penalty nadvakrát překonal brankáře Zahradníka 0:1.

V 18. předvedli hosté ukázkovou kombinační akci na jeden dotek. Bárta přihrál Dutkovi, ten našel u zadní tyče Pětiokého, který ještě posunul míč do malého vápna na úplně volného Slipčenka, jenž do prázdné branky zvyšoval na 0:2. V této fázi zápasu si hosté vytvářeli jednu šanci za druhou: Škach nastřelil tyč, poté běželi 4 hráči na dva domácí, ale Hájek přihrávku pokazil.

Vodrážkovu střelu konečky prstů Zahradník vyrazil nad břevno. A tak z ojedinělé akce skórovali domácí. Vávra zahrál dlouhý míč před pokutové území a Abrahám se trefil přesně pod břevno 1:2. Ve 41. min. trefil Bárta z přímého kopu opět břevno.

Když už se obě mužstva chystala na poločasovou přestávku, zahráli domácí vysoký míč do pokutového území Spartaku, Řezáč zamrzl na brankové čáře a Bartůněk hlavičkou v klidu uklidil míč za jeho záda 2:2. Do II. poločasu nastoupila Dubice s odhodláním změnit skóre ve svůj prospěch, což se jí povedlo v 57. min. Dutka byl faulován před šestnáctkou a Škach se z přímého kopu trefil přesně 2:3.

Hosté dál zahazovali své šance, Dutka ve vyložené šanci přestřelil, Bárta pouze nastřelil ležícího brankáře. Domácí zahrozili po chybné rozehrávce Podrazila, nastřelili tyč. A hosty mohou mrzet další neproměněné šance Pětiokého, Dutky, Vodrážky a Germana, takže pojistka v podobě čtvrtého gólu nepřišla.

Ale když už se zdálo, že Dubičtí konečně prolomí smůlu a přivezou ze hřiště soupeře tři body, přišel trest v 89. min. Slipčenkovi se nepodařilo odkopnout míč ze své poloviny, k balónu se dostal se štěstím úplně osamocený Bartůněk a přesným lobem na vzdálenější tyč opět nedal Řezáčovi sebemenší šanci, aby míč chytil 3:3.

,,Tato remíza je pro nás vlastně prohrou," okomentoval ztrátu dvou bodů ihned po zápase dubický trenér Zdeněk Pětioký, se kterým naprosto souhlasil i trenér domácích.

Rozhodčí: Trdla. Branky: Bartůněk 2, Abrahám Dutka (pen.) Slipčenko, Škach.

Dubice: Řezáč - Pětioký, Ráliš, Škach, Podrazil Vodrážka (German), Hájek (Třešňák), Slipčenko, Kulha M. Dutka (Kulha D.), Bárta.

Horní Police – Chrastava 1:0 (0:0)

Špatné hřiště dělalo problémy zejména hostům. Ti si do poločasu vytvořili jedinou šanci, po které se dostal Jahoda do vápna, ale nebylo z toho nic. Jinak střelbu měli Chrastavští darebnou. Oboustranně se vesměs nic před brankami nedělo, až v 51. minutě si na rohový kop naskočil domácí Kubaš a hlavou rozhodl. Navíc Poličtí, kteří víc bojovali, orazili tyč a neuspěli ani v dorážce.

Hostující Jahoda neuspěl při svém voleji zblízka, ani jeho spoluhráč Mareček z otočky u brány. Domácí si tak dokázali udržet těsný náskok, i když jim po kolmici na Rozmajzla pěkně zatrnulo.

Branka: 51. Kubaš. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 1:2. Diváků: 70.

Hrádek B – Raspenava 2:5 (0:3)

Zápas byl dost vyhecovaný, ale v něm se lépe orientovali hosté, kteří měli zabijácké úniky. V nich exceloval Lukáš Koprnický se čtyřmi trefami. Utkání bylo čím dál více nervózní a karty obou barev jen létaly. S přibývajícím časem se na hřišti více polehávalo než hrálo, hra se přerušovala, ale Raspenava dovolila domácím jen dva góly za rozhodnutého stavu.

Branky: 65. Holec, 82. Šašek – 16., 36., 49. a 84. L. Koprnický, 3. Martin Zeman. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 5:5, ČK: 56. Marek, 70. Holec – 68. Martin Zeman. Diváků: 100.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.