I. B třída: Týmy z okresu zabodovaly

Liberecký kraj - Splavy, Dubice i Bukovany získaly plný počet bodů. Derby v Dubé vyznělo pro Slavoj

31.8.2010

Dubice získala plný počet bodů, když porazila Rynoltice 3:2. Zblokovaná střela Dutky skončila nad brankou.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Parádním způsobem prošli dalším kolem krajské fotbalové I. B třídy zástupci českolipského okresu.

Chrastava - Staré Splavy
2:3 (0:2)

V azylu hrádecké umělé trávy to Chrastavským nešlo. Hráli špatně a hosté hned v 1. minutě zahrozili nastřeleným břevnem. Domácím se nedařilo, což Splavy potrestaly gólem Endlera. Ještě před poločasem poslali hosté další výstrahu v podobě dalšího gólu.

Do druhého poločasu domácí přeskupili sestavu a vyrovnali. Jenže jejich radost trvala jen pár minut, když soupeř dal vítězný gól po vyražené střele, na přehození brankář Beran neměl. Splavy se uklidnily a předvedly ještě tři velice nebezpečné útoky, naštěstí pro Chrastavu bez účinné koncovky.

Branky: 49. a 63. Žemlička - 43. a 72. Chlumecký, 25. Endler. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:2, 30 diváků.

Raspenava - Bukovany
0:3 (0:1)

Na silně podmáčeném terénu byli hosté aktivnější, dlouho se hrálo bez šancí. Bukovany těžily z chyb domácích, když první gól padl po rohovém kopu a nepokrytý hráč měl snadný úkol. Domácí se víc osmělili ve 45. minutě, kdy se Koudleka dostal po křídle před branku, ale namířil jen do gólmana.

Ve II. půli bylo na hřišti víc vody než trávy a hosté přidali po deseti minutách druhou branku. To trestný kop vrátil hráč zpět od lajny před branku, kde opět volný hráč Bukovan skóroval. Pak se Raspenava konečně osmělila víc, měla pár šancí. Navíc čerstvý Gorol z půlky obešel tři hráče, dostal se do vápna, kde byl sražen. faul to prý nebyl, ale hned z protiútoku nekoncentrovanost domácích byla potrestána potřetí.

Branky: 31. a 77. Svoboda, 55. Sedlák. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 3:2, 80 diváků.

Dubice - Rynoltice
3:2 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání měli hosté loženku v 17. minutě Rudolfem, domácí tu svoji nedali za tři minuty. Hrálo se tvrdě, místy až surově, hra se přelévala mezi brankami. Po dalších šancích na obou stranách domácí soupeře přečíslili a dostali se do vedení.

V závěru poločasu vyrovnal Spurný trestným kopem ze 30 metrů, navíc Hanzl trefil tyč. Další góly přišly až ke konci utkání. Domácí nastřelili tyč a po rohu opět vedli. Pak se po centru zleva střelecky uvedl zblízka Zeidler. Jenže zasloužená remíza se nekonala, protože po souboji ve vápně upadl domácí hráč a sudí nařídil penaltu a z ní domácí vyhráli.

„Po celý zápas jsme byli lepším týmem a hlavně závěr kluci nevypustili a šli nekompromisně za svým prvním vítězstvím v sezoně,“ radoval se trenér Dubice Zdeněk Pětioký.

Branky: 26. Ráliš, 78. Škach, 87. Dutka z pen. - 40. Spurný, 83. Zeidler. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 3:2, 40 diváků.
Dubice: Hruška – Proch – Podrazil, Horňák, Mareček (Šedivý) – Hájek, Slipčenko, Ráliš, Dutka (Székely) - Kulha (Bárta), Škach.

Dubá – Stráž p. R.
4:3 (1:1)

Dramatické střetnutí viděla téměř dvoustovka diváků. Rozhodující čtvrtou branku domácího týmu vstřelil Wagenknecht.

Dubá: Franěk – Beneš (Wagenknecht), Lodinský M., Mydlář, Hejna - Krs (Kamarád), Heptner, Vokolek, Soukup- Charouzek (Lodinský P.), Porsch. Stráž: Ondrák – Hepil, Peřina, Šindelář, Synek - Olbrich, Oniščenko, Pošva, Ďurač – Roll, Cerman ( Majer, Kotlár).

I. B třída západ

Další výsledky 4. kola: Habartice-Rozstání 3:3, Hrádek B-Ruprechtice 1:2, Kr. Studánka-Loko Č. Lípa odloženo.

31.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.