Překvapení na úkor vedoucího celku III. třídy okresní fotbalové soutěže se zrodilo v desátém kole na hřišti Velkého Grunova, kde svá utkání hraje vloni sestoupivší FK Brniště. Tam si na domácí tým vyšlápl nováček ze Sloupu, který favorita porazil 2:1, a protože do té doby druhá rezerva Lokomotivy zdolala zálohu Cvikova, dostala se na vedoucí pozici právě ona.

Brniště – Sloup 1:2 (1:1)
Důležité utkání Brništi nevyšlo. Soupeř se dobře připravil a byl lepším týmem. Půlhodiny se hrála vyrovnaná partie, až přišla chyba domácích ve 36. minutě a hosté skórovali. Domácím se podařilo srovnat ve 45. minutě po rohovém kopu, na který si naběhl nepokrytý Hruška. I ve druhé půli hráli hosté kombinačně lépe a v 78. min. po chybě obrany Brniště s přispěním obránce opět vedli. V 85. mohlo být vyrovnáno, když jeden ze sloupských hráčů zahrál rukou ve vápně. K penaltě se postavil Hruška, ale zamířil vedle. „Je to pro nás na podzim už pátý zahozený pokutový kop,“ konstatoval sekretář Brniště Ladislav Zlatohlávek. Branky: Hruška – Kočí, Lidmila. Rozhodčí: Otčenášek. Diváků: 60. Sestava vítězů: Lacina – Dostál, Satrapa, Žák, Šup, Ryvora, Vik, Jerič, Kašpar, Kočí, Lidmila.

Okna – Noviny 1:2 (1:0)
Hosté vytěžili z minima tři body. V útoku nevýrazní Okenští doplatili na individuální chyby Branky: Šinágl – Plíva, Lundák. Rozhodčí: Folk. Diváků: 50.

Holany – Bukovany B 0:2 (0:1)
Utkání začalo s mírným zpožděním, protože Bukovanští měli do poslední chvíle problém se sestavou. I tak byli nuceni 1. poločas odehrát v 10 hráčích. Na hře to však nebylo znát, byli domácím vyrovnaným soupeřem a po přečkání úvodního náporu šli dokonce do vedení. Po rychlém rozehrání rohového kopu mezi P. Svobodou a Markem, našel druhý jmenovaný na zadní tyči zcela volného Hanykýře, který skóroval do odkryté branky. Hra byla i nadále vyrovnaná, obě mužstva hrála ve velkém tempu a divákům se musela líbit. Po střetu hostujícího stopera Jindry s útočníkem domácích nařídil rozhodčí Jánský penaltu. Tu však bukovanský brankář Ramík zneškodnil.

O pauze dorazili hostům další hráči, takže si mohly Bukovany oddechnout. Ve druhé půli se opakovala situace z prvního poločasu. Holany se tlačily do útoku, ale bez gólového efektu. Naopak po akci P. Svobody došlo k závaru před domácí brankou, kde se nejlépe zorientoval hostující kapitán a zvýšil na 0:2. Dynamo vrhlo vše do útoku, několikrát mělo jistý gól na kopačkách, ale nebylo mu přáno. Hostům skvěle zachytal brankář Ramík, který je v kritických situacích podržel. Branky: Hanykýř 2. Rozhodčí: Jánský.

Lindava – Žandov 3:0 (2:0)
Žandovští přijeli pouze s deseti hráči a už v 5. minutě si dali vlastní gól. „Žandov ale nehrál vůbec špatně, pořád hrozil nebezpečnými protiútoky, nicméně my jsme byli v koncovce přesnější,“ řekl Deníku domácí funkcionář Pavel Moravec. Branky: vlastní, Knespl, Havlas Petr. Rozhodčí: Jankech.

Lokomotiva Česká Lípa B – Cvikov B 2:1 (2:1)
Zápas byl vyrovnaný až do poslední minuty. Cvikov by si za svůj výkon určitě remízu zasloužil. Branky domácích: Horáček V., Raišner Z. S přehledem řídil rozhodčí Martin Bahník.

Dubnice – Sosnová 2:2 (2:0)
Byl to vyrovnaný zápas, ale když hostující gólman dvakrát chyboval, šli domácí do druhé půle s dvoubrankovým náskokem. Ten však v závěru utkání prohospodařili, protože Sosnová po brejku snížila a v zápětí proměněnou penaltou srovnalana konečných 2:2. Branky domácích: Tschervenka, Sedláček.

Doksy B – Polevsko 0:1 (0:0)
Ve vyrovnaném zápase, kdy domácí zahodili několik gólových šancí, padlo rozhodnutí v 81. minutě. Odražený míč dopravili hosté za brankovou čáru, ale autora gólu domácí funkcionáři nezjistili.