Jablonecké béčko a Česká Lípa si zahrávají se sestupem

Liberec – Víkendové kolo České fotbalové ligy příznivcům mužstev z Libereckého příliš radosti nepřineslo.

17.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Bedřich Klima

Prohrály týmy Jablonce B, České Lípy i Hlavice. Pro jablonecké béčko a Českou Lípu to pět kol před koncem soutěže znamená, že se silně blíží k ohrožení sestupem do divize.
Slovan Liberec B včera v Praze s Viktorií Žižkov B remizoval 1:1.

BAUMIT JABLONEC B –
DYNAMO ČESKÉ
BUDĚJOVICE B 0:2 (0:1)

Českobudějovický den na Jablonecku zahájila juniorka Baumitu v sobotu dopoledne v Českém Dubu smolně, v předzápase rezerv podlehli hráči Jablonce Jihočechům 0:2 a opět nedokázali naplno bodovat.

Jablonecká rezerva byla značně oslabená, když chyběli Hovorka, Kulhánek a Nulíček, hráči, již dokáží udělat vítr v obraně soupeře. Do velké šance se dostal domácí Rudolf ve 20. minutě, když ho našel milimetrovou přihrávkou Daníček, ale Rudolf v tutové gólovce branku těsně minul. Vzápětí neuspěl v souboji jeden na jednoho Kocourek, když v samostatném nájezdu nepřekonal brankáře Dynama Křížka.

Oblíbené fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš se vyplnilo hned v následujícím protiútoku Jihočechů. Brankář Frydrych sice střelu jednoho z hostů vyrazil, ale jen do blízkosti hostujícího Klavíka, před kterým stála jen odkrytá branka, a tak pohodlně skóroval – 0:1.

Na začátku druhé půle se za cenu žluté karty obětoval domácí Kuželka, když zastavil slibně se rozvíjející akci soupeře. Z následného přímého volného kopu se parádní střelou k tyči trefil kapitán hostů Homoláč a skóre tak bylo v 53. minutě 0:2. Zůstalo až do konce, když brankář Frydrych vychytal ještě několik příležitostí hostů.

Branky: 26. Klavík, 55. Homoláč. Rozhodčí: Kožár. ŽK: Peškar, Kuželka, Kocourek - Bambule. Diváků: 100. Jablonec B: Frydrych - Parys, Kuželka, Rathouz, Norek - Daníček (29. O. Novotný, 78. Mička), Šulc, Peškar, Klapka - Kocourek, Rudolf (73. Pavlidis).

SOKOL OVČÁRY –
ARSENAL ČESKÁ LÍPA
2:0 (1:0)

Do vedení 1:0 poslal Ovčáry Hyka, jenž zužitkoval nádhernou zpětnou přihrávku Martínka na hranici vápna ke tvrdé střele k levé tyči.
O čtyři minuty později zahrozila Lípa. Po Runtově rohu míč proletěl malým vápnem mezi naběhnuvší dvojicí Kaňkovský, Holeček.
Z následné akce Broschinský poslal centr do vápna, kde Kaňkovskému sebral gólman Straka míč z hlavy.
Druhý gól přišel v 75. minutě, kdy Maršner vystřelil z hranice vápna, gólman Meier míč stačil jen lehce tečovat k jeho levé tyči – 2:0.

Hosté protestovali, že jeden z hráčů stál u tyče v ofsajdovém postavení, což rozhodčí popřeli. Závěr utkání byl již ze strany hostí spíše křečovitý a tak si domácí vítězství pohlídali.
Branky: 27. Hyka, 75. Maršner. Rozhodčí: Henych. ŽK: Holeček, Vrabec (oba Česká Lípa). Diváků: 140. Arsenal ČL: Meier – P. Novotný, Silný, Štálík, Šafář – Bednář (59. Zeman), Vrabec, Runt (85. Breite), Holeček – Broschinský, Kaňkovský (73. Kučera).

FK MLADÁ BOLESLAV B
– SK HLAVICE 2:1 (1:1)

Hlavice utrpěla poměrně zbytečnou prohru, protože po většinu zápasu byla lepším týmem. Domácím vyšel začátek. Nejprve v 5. min. Dudka vyslal Řezníčka, který obešel i brankáře Hosmana, střelu však zastavil na brankové čáře obránce Lesák. V 22. Hosman fauloval v pokutovém území pronikajícího Schuberta a nařízenou penaltu proměnil Řezníček - 1:0.
Hosté potom převzali iniciativu a v 36. vyrovnal Chrdle hlavou po centru Mizery - 1:1.
Po přestávce se v 48. vyznamenal domácí gólman Vorel po přesné střele Chrdleho, a agilní Chrdle byl blízko gólu i v 65., kdy jeho bombu opět zpacifikoval Vorel. Další velká šance Hlavice se zrodila v 78., kdy přetažený centr vrátil před branku Gross, ale Petřivý z malého vápna mířil vedle. Trest za neproměněné příležitosti přišel v 82. minutě. Hosté špatně rozehráli přímý kop a z brejku po zpětné přihrávce Řezníčka zakončil střídající Tafat přesnou střelou od břevna do branky - 2:1.
„Po takovém průběhu utkání musíme být výsledkem velmi zklamáni,“ říkal po zápase posmutnělým hlasem trenér Hlavice Miloš Sazima. „Rozhodly hrubé chyby, které domácí potrestali, zatímco my jsme své šance nedokázali proměnit.“

Branky: 23. Řezníček z pen., 82. Tafat - 36. Chrdle. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: Dudka, Ščuk - Hosman. Diváků: 121. Hlavice: Hosman - V. Mendy, Svojtka, Lesák, Mizera (71. Xisto) - Mikušík, Koblížek, Havrda (85. Ondráček), Gross - Chrdle, Petřivý.

VIKTORIA ŽIŽKOV B –
SLOVAN LIBEREC B
1:1 (0:1)

Ve 44. min. uklidil centr zprava do žižkovské sítě Bosančič – 0:1. Velkou šanci pak ještě neproměnil v nastaveném čase první půle Frejlach. V 76. vyrovnal domácí Folwarczny na 1:1. V 92. hlavičkoval liberecký Novotný ze slibné pozice těsně vedle.

Branky: 76. Folwarczny – 44. Bosančič. Rozhodčí: Hock. ŽK: Demjan, Balík, Kočí, Šnajdr, Kolář – Gecov, Širanec. ČK: 77. Balík. Liberec B: Kovář – L. Novotný, Štícha, Polák (72. Bajza), Širanec – Krystan, Gecov, Rehák, Frejlach (56. Bína) –Diviš (81. Suk), Bosančič.

Autor: Jaroslav Sedlák

17.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pasy a občanky. V Lípě jen pro trpělivé

Autobusový dopravce. Ilustrační fotografie.

Dopravci chtějí v nových smlouvách více peněz. Kraj už uvažuje i o vlastním dopravním podniku

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Otvíračka Liščí boudy Kristiánov je za dveřmi

Jablonecko - /ROZHOVOR/ Do krásy se po nákladné rekonstrukci vyloupl poslední dochovaný objekt kdysi slavné sklářské osady ležící hluboko v Jizerských horách. Na Kristiánově chystají na otevření.

Vandalové zdevastovali hřbitov v Arnultovicích

Nový Bor /FOTOGALERIE/ - Na pětadvacet hrobových míst převážně po německých obyvatelích poničil vandal na hřbitově v Arnultovicích.

Už za dva roky by mělo autobusové nádraží dostat novou podobu

Liberec - /GALERIE/ Tolik očekávaný výsledek architektonické soutěže na odbavovací halu a parkovací dům je na světě.