Jablonecké béčko dalo v Boru 10 gólů

Liberecký kraj - Fotbalové týmy z nižších soutěží v Libereckém kraji sehrály v minulých dnech několik přípravných střetnutí před novou sezonou, která pro ně začíná o druhém srpnovém víkendu.

29.7.2011

V PŘÍPRAVĚ v Bohumilči nadělilo liberecké B–mužstvo (v bílém) Mšenu čtyři kusy.Foto: Deník / Jan Škvára

Pěnčín u Jablonce – Semily 1:4 (1:2)

V sestavě domácích se objevily i některé nové tváře a Pěnčín se dostal do vedení. Zkušenější soupeř ale ještě do přestávky otočil výsledek a v druhé půli přidal další dva góly.

„Zápas to byl opravdu pouze přípravný, protože jsme začali na sezonu trénovat dva dny před utkáním dvoufázově a kluci toho měli po prázdninách plné kecky,“ upozornil sekretář FC Pěnčín Ivan Matějíček. „Zápas odehrál každý, kdo mohl, a myslím, že kluci nepředvedli špatný výkon.“

Branka Pěnčína: 15. Mrklas. Sestava Pěnčína: Pivrnec – Ráček, Barásek, Rank, Konopásek, J. Matějíček, P. Matějíček, Mrklas, Jiskra, Kulhánek, Sekerák, střídal Zapadlo.

Železný Brod – Velké Hamry 3:0 (1:0)

Brod byl lepším týmem, ale opět domácí hráče zlobila koncovka. První gól vstřelil v 12. min. Hartl. Poté měl Brod tři další tutovky, ale hostující brankář Miček čaroval. Dokonce zlikvidoval penaltu Maryšky.

Hosté zazlobili v prvním poločase pouze jednou, ale domácí Kopal byl také jistý. Ve druhém poločase byla hra asi třicet minut vyrovnanější, ale Brod opět spálil, co mohl.

A tak deset minut před koncem měly Hamry nadvakrát šanci vyrovnat, jenže domácí Kopal předvedl dva zázračné zákroky a vyrovnání tak nepřipustil.
V 82. min. Brod Hamry rozebral a Paldus do prázdné branky zvýšil na 2:0. Skóre uzavřela tečovaná střela Linky v 87. min. A tak nakonec konečné skóre trochu více odpovídalo průběhu hry.

Branky: 12. Hartl, 82. Paldus, 87. Linka. Sestavy: Železný Brod: Kopal - Vozka, P. Hadač, Šilhán, Linka - Hartl, Král, Maryško, Makula - L. Hadač, Wanacki. Střídali: Paldus, Pěnička, Šimek. Velké Hamry: Miček (46. Titlbach) – Jiříkovský (46. Kavan), Prousek, Kříž, Housa – Průcha (46. Krejčí), Tomeš (30. Szirti), Pešat, Mihálik – Zajíček (46. Bajzik), Prousek ml.

Nový Bor – Baumit Jablonec B 4:10 (2:6)

Branky Jablonce: D. Hloušek 3, Linka 2, Štěpánek 2, Podzimek, Vuković, Král. Sestava Baumitu B: Vavřich (46. Králíček) – Helm, Kouřil (46. Král), Šidlo, Podzimek – Daníček, Linka – Bulíř (70. Daniel), Vuković, D. Hloušek – Štěpánek.

Slovan Liberec B – Mšeno 4:0 (1:0)
Na hřišti v Bohumilči porazila liberecká rezerva jednoznačným výsledkem divizního nováčka. Mezi svěřenci trenéra Vodičky byl i Jan Blažek, který připravil první gól pro Rybanského. Druhou branku přidal Suk, když akci založil už na polovině hřiště.
Pokorný se poté trefil z přímého kopu z 18 metrů na 3:0 a v 73. to bylo už 4:0, když mšenský gólman vyrazil střelu Beneše a Suk dorazil do sítě.

Branky: 64. a 73. Suk, 24. Rybanský, 69. Pokorný. Sestavy: Slovan Liberec B: I. poločas: Hosman – Kordík, Soběslav, D. Novotný, Beníšek – Werner, Kraus, Daniel, Rybanský – Kmoníček, Blažek. II. poločas: Vaníček – Bína, Soběslav, D. Novotný, Pokorný – Beneš, Štícha, Daniel, Rybanský – Kmoníček (57. Lukes), Suk. Jiskra Mšeno: Macháček (46. Brániš) – Moravec, Vanc, Vávra, Bém – Počta, Peškar, Vrabec, Krejčík – Kaňkovský, Král. V poli střídali: Čech, Daniel.

Autor: Jaroslav Sedlák

29.7.2011 VSTUP DO DISKUSE

Českolipský deník.

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Divizní nováček (v modrém) porazil na domácím trávníku Nový Bor 2:0.
16

Porážku Boru zajistil jediný hráč

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.