Po remíze na hřišti favorizovaných Heřmanic, teď o víkendu porazil v derby nedaleký Velký Valtinov a udržel si tak postavení v horní polovině tabulky.

Jablonné – Vel. Valtinov 4:1 (1:1)

Do prvních větších šancí se dostali právě domácí, jmenovitě Pertl a Richter, ale brankář Holina byl na místě. Na druhé straně trefil Zdeněk Ptáček břevno! Do vedení se dostalo Jablonné ve 14. minutě, když se přesně trefil Pertl – 1:0.

„Paradoxně nás ten gól rozhodil,“ říká trenér domácích Jaromír Hetver. „Soupeř se poté dostával do šancí díky standardním situacím a my jsme se z toho nedovedli vymanit. Dostávali jsme se pod tlak naší nervozitou a díky špatným přihrávkám. To vlastně pokračovalo až do konce I. poločasu, kdy jsme se nezmohli na nějaký nebezpečný protiútok a hrozili jsme víceméně z náhodných akcí.“

Hostům se podařilo vyrovnat v 17. minutě, když si na dlouhý aut nejvýše vyskočil Lukáš Ptáček a hlavou posunul míč na Kubáta, který se nemýlil – 1:1.
Druhý poločas měli však už domácí pod kontrolou. Vrátit vedení na stranu hostitelů mohl už v 56. minutě Brodil, ale jeho krásnou střelu chytil valtinovský brankář stejně skvělým zákrokem.

O minutu později se však už Hetver nemýlil a Jablonné opět vedlo – 2:1. Za tři minuty už to bylo 3:1, když roh Trojana zužitkoval opět Hetver. Jedinou velkou nebezpečnou šanci valtinovských nevyužil po Hruškově centru Ptáček, naopak domácí ještě přidali čtvrtý gól, poté co rozhodčí posoudil střet Holiny se střídajícím Šimonem jako penaltový. Brodil s přehledem pokutový kop proměnil – 4:1.

„V první půli s námi ještě soupeř stačil držet krok. Ve 2. poločase jsme zpřesnili přihrávky, dostávali jsme soupeře pod tlak, přišpendlili jsme ho k jejich šestnáctce, kde začal dělat chyby, kterých jsme dovedli využít,“ podotýká ještě Jaromír Hetver. „Jablonné bylo fotbalovější. Ve 2. poločase rozhodly tři standardní situace, které jsme nepohlídali,“ říká trenér Velkého Valtinova Pavel Kučerák.

Branky: 57., 60. Hetver, 14. Pertl, 83. Brodil (pen) – 17. Kubát. Rozhodčí: Poschko. Žl. K.: 0:1. Diváků: 200.

Jablonné v Podj.: Závůrka – Klodner, Hetver, Merenus, Svoboda, Brodil, Richter, Bláha, Trojan, Ptáček Stanislav, Pertl (Černý, Vejskrab, Šimon).

V. Valtinov: Holina – Kubát, Vimer, Koška, Pivoňka, Dvořák, Ptáček Lukáš, Čadek, Kratochvíl, Ptáček Zdeněk, Wágner (Kříž, Hruška, Kovalev).