Ve fotbalové I. B třídě si o víkendu hezky zastřílela o záchranu usilující Kamenice, která porazila Osečnou 6:3.

Malé překvapení tohoto kola se odehrálo v Holanech, kde domácí Dynamo s předposlední rezervou Doks pouze remizovalo. V neděli pak Mimoň podlehla béčku Mšena a Jablonné na oranici v Rozstání uhrálo „plichtu".

Kamenice - Osečná 6:3 (3:1)

Domácí začali skvěle a už v 18. minutě vedli 3:0, takže o jejich výhře nikdo nepochyboval. Osečná za deset minut snížila a po přestávce dala kontaktní gól z penalty.

Kamenice ale nezazmatkovala a přidala další tři brankové úspěchy, díky čemuž se v tabulce na svého soka přiblížila na jediný bod.

Branky: 16. a 74. Miklovič, 18. a 61. Štummer, 6. Bednář, 85. Serdel - 28. Novotný, 52. Jarý z pen., 66. Pokorný. Rozhodčí: Švajdler, ŽK: 2:4. Diváků: 50.
Kamenice: Erben - Bednář, Serdel Jakub, Martínek, Pikous, Serdel Václav, Sedláček Pavel, Kisty, Vošvrda Radek (66. Vrána), Miklovič, Štummer.

Rozstání - Jablonné 2:2 (2:2)

Nedělní terén kvalitě fotbalu v derby nepřidal. Hosté otočili vedení domácích, které se zrodilo po akci Passiana s Pavlů, kdy zakončoval Husák. Ti nejprve zachytili rozehru a po faulu trefil trestňák přesně Černý a po rohu hlavičkoval opět přesně Šimon. V závěru I. půle stihli domácí srovnat po trestném kopu Drbohlava a koncovce Pavlů. Hosté byli lepší, ale na oranici nedokázali dal rozhodující gól.

Branky: 13. Husák, 41. Pavlů - 16. Černý, 22. Šimon. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 2:4. Diváků: 60.
Jablonné: Holub - Knolle, Olbrich, Janďura, Hetver - Vejskrab, Černý, Vajtr, Zelený - Kovalev, Šimon.

Holany - Doksy B 2:2 (1:1)

Když Holany nabíraly dech, tak na druhé straně po rohovém kopu Doubravy vystřelil Paramund, domácí obránce míč tečoval a gólman Pavlíček již nestačil reagovat.

Před přestávkou Holany srovnaly zásluhou Jiřího Bečvaříka a dvě minuty po pauze se v závaru před hostující bránou, při kterém Doksy reklamovaly faul útočícího hráče (vysoká noha Porsche), se prosadil dorážkou Mikysa. Holanští poté zpřesnili přihrávky, vytvořili tlak a hráli ofenzivní fotbal, ovšem po hodině hry si nepohlídali střídajícího Valu, jehož sólo skončilo gólem na konečných 2:2.

„Doksy působily fotbalovějším dojmem, nám vázne mezihra v přechodu z obrany do útoku a naše výkonnost není optimální. Remíza je pro nás ztrátou, na druhou stranu ten bod Doksům přeji, protože chci, aby se v I. B třídě udržely," přiznal kouč Jiří Barvíř.

Holany - Doksy B 2:2 (1:1). Nedbalovu šanci zmařil hostující gólman Szabo za asistence Horčíka.Zdroj: Deník/Jaroslav Marek

Branky: 40. Bečvařík J., 47. Mikysa - 14. Paramund, 64. Vala. Rozhodčí: Malena, ŽK: 0:1. Diváků: 60.
Holany: Pavlíček - Hřebřina, Bečvařík David, Mikysa, Demeter (85. Vlasák), Nedbal, Sýkora, Porsch, Bečvařík Jiří, Kočí (67. Šanda), Koleňák Jiří.
Doksy B: Szabo - Horčík Mich., Prskavec, Jantač, Vítek, Balík (55. Vala), Jakša (73. Kutílek Patrik), Horčík Mar., Doubrava, Líbal Vl, Paramund.

Mimoň - Mšeno B 1:3 (1:0)

Jiskra prohospodařila jednobrankový náskok z první části utkání, kterou vyhrála díky přesné trefě Patrika Matuška. Jenže nekoncentrovanost domácích na začátku druhé půle znamenala, že Mšeno po čtyřech minutách skóre otočilo, což mělo na další vývoj vliv. Hosté pak tříbodovou pojistku přidali v 77. minutě střídajícím Mrkvičkou.

Branky: 35. Matušek - 46. Král, 49. Hartman, 77. Mrkvička. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 1:1. Diváků: 80.
Mimoň: Michálek - Takáč, Stand, Mikloda, Vacek, Feher, Eichler, Matušek, Foubík, Ješeta, Švarc (Vápeník, Sutr).