V rámci 27. kola České fotbalové ligy přivítali českolipští fotbalisté na svém stadionu aktuálně třetí tým tabulky Písek, který má výborné výsledky z venkovních zápasů.

Arsenal Česká Lípa – FC Písek 1:1 (0:0)

Ovšem Arsenal opět ukázal, že doma je silný, a po bezbrankovém prvním poločase se díky gólu důrazného Petra Řeháka ujal vedení 1:0. Písečtí ale utkání nezabalili a po několika nevyužitých šancích přeci jen vyrovnali zásluhou Martina Malého. Během druhé půle se ještě hosté dvakrát dožadovali penalty, ale v obou případech píšťalka sudího Mojseje zůstala němá. Oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 1:1.

Úvod patřil domácím, kteří se několikrát dostali až do vápna. Písecký brankář Vršecký musel zasahovat proti dvojici Voltr – Kousal. V další šanci se ocitl hlavičkující Řehák, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Českolipskou aktivitu nedokázal zúročit ani důrazně bojující Voltr. Hosté se osmělili nepřesnou střelou v podání Čižikova, který spíš než brankáře Meiera ohrozil stojící diváky za plotem.

Stejný hráč pak v šestnáctce našel Voráčka, jehož slabou navštívenku si Meier pohlídal. Svěřenci trenéra Karla Musila nadále kousali a v 15. minutě mohli jít do vedení. Voráčkova bomba minula Meierovu klec pouze o centimetry. Na opačné straně hřiště pálil po zahraném trestném kopu Finklár, ale ani on síť za Vršeckým nerozvlnil. O chvíli později se Českolipští provinili proti pravidlům, avšak Malého přímý kop nenadělal Meierovi mnoho starostí.

Poté Pastyrik fauloval Voltra a mohl být rád, že mu za jeho počin rozhodčí Mojsej neudělil žlutou kartu. Ke standardní situaci se postavil sám postižený, jehož centr odklidil do bezpečí Pravda. Dvě nuly na ukazateli skóre nezměnil ani Voráček. Agilně hrající Voltr opět zaměstnal hostující obranu, ale v rozhodující chvíli si míč předkopl daleko před sebe.

Z protiútoku poslal Malý centr do pokutového území, Meier na míč nedosáhl, ale naštěstí pro domácí nikdo v bílém dresu nedokázal balón usměrnit do sítě. A když v závěru první půle nezužitkovali Českolipští rohový kop, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Rozhodla 2. půle

Nerozhodný výsledek zlomil po příchodu z kabin důrazný Petr Řehák, který se tváří v tvář Vršeckému nemýlil – 1:0. Jednobrankové vedení se domácím zdálo málo, ale nabíhajícího Kousala si pohlídal jeden z píseckých obránců. V 60. minutě se Malý dostal až do vápna, upadl, ale arbitr Mojsej penaltu neodpískal. Hostující trenér Musil málem vyletěl jako čert z krabičky.

Z uctivé vzdálenosti zkoušel překvapit Vršeckého Vrabec, ale se svým pokusem mířícím doprostřed branky nepochodil. Podobně dopadl také na druhé straně Červenka, jehož nabídku do vápna si Meier pohlídal. Písek pak uzamknul svého soupeře u jeho vlastního pokutového území a po sérii přihrávek se dočkal vyrovnání, o které se postaral Martin Malý – 1:1.

Deset minut před koncem se Jihočeši opět nastěhovali na útočnou polovinu, ale střely Kosobuda, Červenky a Demetera byly zblokovány. Po sérii střídání přišel další zajímavý moment. Demeter se skácel na malém vápně, ovšem sudí Mojsej opět zůstal v klidu. Remíza 1:1 nic nezměnila na postavení obou týmů v tabulce, Arsenal zůstal na 9. místě, Písek na třetím.

Hlas trenéra

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Hráli jsme proti výbornému soupeři. Myslím si, že tak dobře kombinační a fotbalové mužstvo tady ještě nebylo. V prvních patnácti minutách jsme měli tlak, potom Písek převzal iniciativu, byl kombinačně lepší. Ve druhé půli jsme dali gól po chybě Písku. Chtěli jsme to déle udržet, ale špatně jsme kombinovali, neudrželi jsme míč a Písek zaslouženě vyrovnal. Myslím si, že bod musíme brát.“

Trenér Písku se rozčiloval, že nebyla ve prospěch jeho týmu dvakrát odpískaná penalta. Jak to viděl Radim Nečas? „My jsme si po zápase vyměnili názor. Říkal, že tam penalta být mohla, ale my jsme také mohli kopat v první půli, kdy byl stažen Jablonský. Myslím si, že tady to necháme na rozhodčích. S trenérem hostů jsme si to úplně v klidu vyříkali. My bod musíme brát, protože Písek tady hrál výborný zápas,“ přiznal českolipský kouč.

Branky: 47. Řehák – 70. Malý. Rozhodčí: Mojsej – Kalenda, Berka. ŽK: 1:2. Diváci: 180.
Sestava Arsenalu: Meier - Broschinský, Silný, Jablonský, Štálík - Finklár (80. Hradecký), Beran, Vrabec, Řehák (87. Pícha) - Voltr, Kousal (70. Moulis). Trenér: Radim Nečas.
Sestava Písku: Vršecký – Pastyrik (86. Štrajt), Skopalík, Kubiš, Pravda – Čižikov (60. Kosobud), Demeter, Malý, Šlapák – Červenka, Voráček (84. Sova). Trenér: Karel Musil.