KP: Cvikov záchranu nevzdává

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Krajský přebor: rezerva Arsenalu vyhrála v Hejnicích, Cvikov porazil Turnov B, N. Bor podlehl Višňové

16.5.2011

Bojovnost cvikovských hráčů slavila úspěch v duelu s béčkem FKP Turnov.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Fotbalisté Cvikova a českolipské rezervy naplno zabodovali ve víkendovém kole krajského přeboru. Těsná výhra těší především Cvikovské, kteří usilují o záchranu.

Hejnice – Arsenal Č. Lípa B
1:4 (1:2)

V prvním poločase se domácí do soupeře z České Lípy pustili bez ostychu. Měli více ze hry, vytvořili si řadu šancí. V 15. minutě rozehrál Šulc trestný kop nakrátko ke Koubovi, který následně těsně minul Chadrabovu branku. O třináct minut později byl již Chadraba překonaný, ale na brankové čáře jej zastoupil Půlpán. Ve 31. minutě prošel Bečvařík po pravé straně a poté obstřelil gólmana Vykoukala – 0:1.

Pak dvakrát zahrozili domácí. Nejprve Chadraba vyrazil nohama střelu Budky, poté se před něj dostal Kouba a chtěl jej obejít, jenže Chadraba mu sebral míč přímo z nohy. Pět minut před koncem prvního poločasu domácí po rohovém kopu srovnali skóre, šťastným hlavičkářem byl Filip – 1:1. Na 1:2 pro Lípu zvýšil Kaňkovský, který u tyče propasíroval míč do hejnické svatyně.

Ve druhém poločasu Českolipští začali hrát fotbal a bylo to vidět na skóre. Nejprve se trefil Záleský – 1:3, to běžela 56. minuta. Pak střílel Burian, s jeho šajtlí si poradil domácí gólman. Poté zahrozil Kaňkovský, jenže jeho střelu srazil obránce na rohový kop. V 78. minutě musel ukázat své umění Chadraba při šanci Kouby. Pojistku ve formě čtvrtého gólu přidal Bečvařík, když zúročil centr Švece.

V samotném závěru utkání ukázal své umění nestárnoucí domácí hráč Zoreník. Z otočky poslal balón na horní část břevna. Českolipský trenér Bohuslav Najman po utkání řekl: „V prvním poločase jsme se přizpůsobili hře domácích. Teprve v závěru prvního a po celý druhý poločas jsme začali hrát fotbal. Možná, že k tomu pomohla slabší fyzička.“

Branky: 39. Filip - 30. a 80. Bečvařík, 42. Kaňkovský, 56. Záleský. Rozhodčí: Rais, ŽK: 4:3. Diváků: 40.
Č. Lípa B: Chadraba - Bečvařík, Rataj, Měšťan, Pohorský (56. Burian) - Švec, Vodrážka, Novotný, Půlpán - Záleský (76. Beneš), Kaňkovský. Trenér B. Najman.

Nový Bor – Višňová
0:2 (0:0)

Novoborští nastoupili do zápasu svižně a již ve 30. sekundě poprvé zahrozil Třešňák. V dalších minutách se hrál nezáživný fotbal. Obrany byly pozorné a brankáři stáli na svých místech. Úvod druhého poločasu patřil aktivnějším hostům, kteří postupem doby vycítili náklonnost rozhodčích, kteří například přehlédli faul ve vápně na Stromeckého, který by jinak mohl pokračovat v akci.

Pak přišla 72. minuta a v té se domácí dopustili několika chyb za sebou, na půlce si zpracoval přihrávku Soukup a následně vyslal do úniku Dobrovodského. Ten obešel i gólmana a vstřelil úvodní branku. Novoborští se snažili psychicky zvednout a vyrovnat, a tak se vrhli do útoku. Například Stromeckého střela mířená na zadní tyč prošla vedle překvapeného brankáře do autu.

V jednom okamžiku zůstal vzadu sám domácí Všetečka, který se snažil zastavit pronikajícího hráče Višňové, a protože byl poslední a fauloval, dostal červenou kartu. „V deseti jsme pak ještě po centru z trestného kopu dostali druhý gól a bylo, jak se říká, hotovo,“ poznamenal sekretář Jiří Obrovský.

Branky: 71. Dobrovodský, 88. Soukup. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 4:1, ČK: 88. Všetečka (NB). Diváků: 80.
Nový Bor: Szabo - Šiner, Všetečka, Slabý, Smeták, Havlásek, Suněk, Třešňák, Stromecký, Hanoušek, Hruška (Novotný, Stejskal). Trenér Fr. Kubáň.

Cvikov – Pěnčín/ Turnov B
1:0 (0:0)

Cvikovští naději na záchranu v soutěži ještě nevzdávají. Potvrdili to v sobotním domácím střetnutí proti silné rezervě Turnova. Jediný, zato velecenný gól zařídil v 73. minutě Tomáš Kaiser, který si naběhl na centrovaný míč z pravé strany od Jiráka a parádně hlavou překonal hostujícího brankáře!

„Jsem šťastnej jako blecha,“ netajil radost cvikovský lodivod Josef Kaiser. „Musím přiznat, že Turnovští byli po většinu času fotbalovější, ale naši kluci statečně bojovali o každý míč a zaslouženě vyhráli. Po zápase v kabinách jsem všem hráčům poděkoval a řekl jim, že kdyby takhle makali celé jaro, neměli bychom sestupové starosti. A oni to vědí,“ poznamenal kouč FK Cvikov, jehož těšilo, že měl po dlouhé době takřka kompletní kádr. „Pouze místo Machačného, jenž se minulý týden zranil, musel do brány Pros, a i on předvedl obětavý výkon.“

Branka: 73. Kaiser. Rozhodčí: Horák. ŽK: 2:1. Diváků 77.
Cvikov: Pros – Urban, Heřmánek, Červenka, Baláž – Jirák, Kaiser, Knolle, Kuběj, Teleky – Chrdle (Bártl, Bobelák, Houžvička). Trenér Jos. Kaiser.

Další výsledky krajského přeboru: Mšeno - Sedmihorky 1:0 (0:0). Desná - Hrádek 0:1 (0:0). Žel. Brod – Pěnčín 5:1 (1:0). VTJ Rapid Liberec - Jablonec n. J. 1:0 (0:0).

16.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?