Krajský přebor: Lípa má první výhru, Skalice poprvé prohrála

Českolipsko, Hrádek /FOTOGALERIE/ - Čtyřlístek zástupců našeho okresu získal v minulém kole šest bodů, postaraly se o to TJ Doksy a také českolipský Arsenal.

17.9.2013 2

Doksy - Mírová 3:0 (2:0).Foto: Martin Jurčik

Šest bodů z dvanácti možných vydoloval čtyřlístek zástupců českolipského okresu v minulém kole krajského fotbalového přeboru. Naplno zabodovaly Doksy a konečně také Česká Lípa, naopak Skalice doma a Mimoň v Hrádku neuspěly.

Skalice - Bozkov 1:2 (0:1)

První prohra Skalice v nové sezoně se zrodila v samém závěru za stavu 1:1. „Soupeř vystřelil, míč mířil mimo branku a Zdenda Baťka v domnění, že za ním ještě stojí protihráč, chtěl balón zastavit skluzem, ale nešťastně ho poslal do naší sítě," popsal moment z 86. minuty skalický sekretářJiří Löffelmann.

Hosté předvedli kvalitu a nebýt gólmana Lukáše Řezáče, bylo by o vítězi rozhodnuto mnohem dříve. „Z naší strany to byl jeden z nejslabších výkonů. Kluci byli pomalí, nepřesní, prostě celkově to bylo špatný…"

Za stavu 0:1 uviděl zbytečnou červenou kartu Libor Knytl, přesto domácí tým hned za minutu srovnal. Centr Lukáše Martínka zužitkoval Milan Soukup 1:1. „V tu chvíli bychom i ten jeden bod brali, ale bohužel, přišli jsme o něj po situaci, která se ve fotbale vidí jen málokdy," poznamenal domácí sekretář.

Branky: 79. Soukup - 43. Jíra, 86. vlastní (Baťka). Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 4:1, ČK: 78. Knytl (S). Diváků: 100.

Skalice: Řezáč - Paštika, Mikysa, Knytl, Baťka, Novotný - Hlavinka (76. Šlajs), Kazan (46. Hruška, 62. Bednář), Martínek - Soukup, Nevrlý. Trenér Vl. Jeníček.

Česká Lípa - Desná 5:1 (4:0)

Arsenal Česká Lípa - Desná 5:1 (4:0).Utkání dvou rozdílných poločasů ze strany hostitelského mužstva. „Ten první byl jednoznačně v naší režii, do přestávky to mohlo být klidně 8:0. V tom druhém jsme se nechali zatlačit na vlastní polovinu a nehráli vůbec dobře. Kdyby se někdo přišel podívat jen na druhý poločas, asi jen těžko by uvěřil, že vedeme o čtyři branky," řekl Deníku kormidelník českolipského Arsenalu Jiří Ješeta, který za proměnou ve výkonu vidí i uspokojení hráčů s dílčím stavem 4:0.

„I když jsme na to kluky o přestávce v kabině upozorňovali, tak právě uspokojení s poločasovým výsledkem svůj vliv na naši hru určitě mělo. Fyzičkou to určitě nebylo."

Dva góly v tomto duelu dal David Bečvařík, jenž jich na svém střeleckém kontě má čtyři. „Ale jen on sám jich už teď mohl mít o deset víc," poukázal na nevalnou koncovku 21letého útočníka. Nyní čeká družinu kouče Jiřího Ješety těžký zápas s Bozkovem.

„Ve Skalici, kterou Bozkov porazil, se byl podívat Josef Košta a říkal mi, že hraje celkem dobrý fotbal. My ale na hřiště soupeřů musíme vždycky odjíždět s tím, že chceme bodovat. Věřím, že první výhra v letošní sezoně našim hráčům pomůže hlavně po psychické stránce," zdůraznil lodivod Arsenalu.

Branky: 6. a 40. Bečvařík, 18. vlastní (Hudec), 43. Válek, 88. Burian - 79. Kořínek P. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 2:0. Diváků: 160.

Česká Lípa: Mečíř - Pohorský (61. Picek O.), Müller, Rataj, Půlpán - Horák, Válek, Kliment (53. Šlechta), Mitáč - Bečvařík (77. Čvančara), Burian. Trenér: J. Ješeta.

Hrádek - Mimoň 4:2 (3:1)

Domácí zahájili utkání dobře a ve 2. minutě po akci Brunera, Hynka a Antoše zakončil přesně Hořák. Hrálo se v režii Hrádku, za který ještě nebezpečně pálil Rumler. Po půl hodině se dostal k míči Mizera a střelou z hranice vápna dal druhý gól.

Až ve 39. se představili v útoku hosté, jejich šanci po průniku do vápna však Rob chytil. Přesto před poločasem hosté Foubíkem využili trestný kop, který od tyče skončil v síti. V samém závěru půle podnikli Hrádečtí rychlý útok tažený Hynkem, a přestože Antoš míč minul, za ním nabíhající Hořák byl přesný 3:1.

Po změně stran aktivnější hosté vyzkoušeli Roba, na druhé straně Hořákův centr minul těsně břevno. Střely se střídaly na obou stranách bez většího účinku, až v 74. přišel domácí faul ve vápně a z penalty Sutr snížil na 3:2. Mimoňští byli blízko k vyrovnání, jenže inkasovali čtvrtý gól z penalty a domů odjeli s prázdnou.

Branky: Hořák David 2, Mizera Václav, Rumler Štěpán - Sutr Jan, Foubík Vít. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: Vinš Jan - Michálek Marek, Švehla Radek. Diváků: 170.

Doksy - Mírová 3:0 (2:0)

Doksy - Mírová 3:0 (2:0).Urostlí chasníci z Českého ráje vyrukovali na domácí s tvrdou hrou a místy se zákroky až za hranicí pravidel. Borci z Máchova kraje však eliminovali tento způsob hry technickým fotbalem a podstatnou část zápasu předváděli, jaký úspěch je v kolektivním pojetí hry.

Hostující mužstvo prožívalo defenzivní dobrodružství a třígólový příděl je pro ně ještě milosrdný, neboť domácí útočníci se předháněli v zahazování vyložených šancí. Těch bylo nejméně půl tuctu.

Skóre otevřel agilní Jakub Šimon svou parádní pumelicí levou nohou z 20 metrů, druhou branku po faulu na Kolaříka přidal z nařízené penalty Záleský a účet zápasu uzavřel Stejskal, jemuž na gól ideálně přihrál Ondřej Vacek.

„Je to zasloužená výhra. Nedostali jsme gól, kluci bojovali a hlavně jsem rád, že jsme se dostávali do řadu šancí po dobře vypracovaných akcích. Jediné, co mě velice mrzí, je zranění zkušeného Franty Picka," přiznal po utkání trenér Josef Vinš, který pochválil celé mužstvo.

„Bez bojovnosti všech hráčů se vyhrávat nebude, a proto doufám, že sobotní výkon zopakujeme i za týden v Desné," přeje si kouč Vinš.

Branky: 17. Šimon, 37. Záleský (pen.), 87. Stejskal. Rozhodčí: Milner - Ujka, Miklovič, ŽK: 3:4. Divák: 150.

Doksy: Kotyk - Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Vágner, Záleský (69. Sedlák), Vacek Jakub, Picek Fr. (24. Vacek Ondřej), Kulha, Kolařík (78. Stejskal), Šimon. Trenér Jos. Vinš.

Další výsledky krajského přeboru:

Doubí - Mšeno 1:1 (0:0). Branky: 57. Netolický - 64. Krejčík. Rozhodčí: Pavlus, ŽK: 5:3. Diváků: 150.

Sedmihorky - Pěnčín-Turnov B 0:2 (0:1). Branky: 15. Šulc, 60. Korček. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 3:3. Diváků: 160

Višňová - Semily 3:3 (2:1). Branky: 36. Štrbák, 38. Koudelka, 71. M. Mazánek - 41. Šulc, 53. Hartman, 77. Havlín. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 3:3. Diváků: 150.

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.