Krajský přebor: Zástupci okresu začali slušně

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Lípa deklasovala Hamry, Doksy vyhrály v Hrádku a Skalice remizovala.

19.8.2014

Česká Lípa - Velké Hamry 5:0 (1:0).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Hodně slušně začala nová fotbalová sezona v krajském přeboru mužů pro trojici českolipských zástupců. Česká Lípa rozdrtila Velké Hamry 5:0 (psali jsme v pondělí), Doksy přivezly výhru 4:2 z Hrádku a Skalice remizovala 1:1 doma s Bozkovem. A právě Doksy a Skalice se spolu utkají hned v následujícím kole.

Hrádek - Doksy 2:4 (1:3)

Doksy zvítězily nad Slovanem Hrádek po dlouhých 9 letech a tentokrát u toho byl nový kouč Milan Bubla. Od úvodního hvizdu bylo na co koukat. Například domácí Haunold zakončil počáteční pětiminutový tlak bombou z pětatřiceti metrů jen těsně vedle Kotykovy branky.

Skóre se poprvé pohnulo, když hostující Záleský v 7. min. prošel z pravé strany ke hranici velkého vápna a umístěnou střelou pod břevno dostal Doksy do vedení 0:1. Poté se hra vyrovnala, Hrádek si vytvořil několik šancí, ale hostující defenziva mu nedala moc prostoru ke střelbě.

V 16. se povedlo hostům vyšachovat hrádeckou obranu, gólman Vašíček střely Kýčka a O. Vacka z blízka vyrazil, exligista Tomáš Janů dokonce vykopával míč z brankové čáry, ale dobře umístěná hlavička k tyči v podání Ondřeje Vacka znamenala dvougólové vedení Doks 0:2.

Ve dvacáté minutě si domácí připsali nebezpečný pokus, kdy z dvaceti metrů poslal Janů bombu k tyči a Kotyk ji zázračně vyrazil. Ve 26. poslal zleva přesnou přihrávku Ondřej Vacek a Kýček pohodlně placírkou zasunul na 0:3. Na druhé straně Skrbek vyslal mezi beky Roba a ten následně obešel i Kotyka 1:3. Poté Skrbkovi hosté zablokovali střelu a faulovali Haunolda. Naštěstí trestný kop Tomáše Janů skončil na zdi. Ještě v poslední minutě poločasu unikl Kýček a domácí obrana musela hasit na poslední chvíli.

Do druhé části hry nastoupili slovanisté z Hrádku s odhodláním něco s nepříznivým stavem udělat. Dostali hosty pod tlak, ale do ideálního místa pro střelbu se nikdo nedostal. Na druhé straně v 58. min. se hostující Kýček prokličkoval obranou, udělal kličku doleva i Vašíčkovi a zvýšil z pohledu Doks na 4:1.

O pár minut později Ondřej Vacek vypálil bombu rovnou do šibenice domácí branky, ale rozhodčí těsně před tím odpískal faul, a proto branku neuznal. V závěru Tomáš Janů vysunul přihrávkou Hořáka, který snížil na konečných 2:4. Víc už ale hosté domácím nepovolili a připisují si první tři body!

Trenér HrádkuJuraj Kresilapo zápase říkal: „Prohráli jsme po vlastních hrubých chybách. Hrajeme a dostáváme góly, ovšem Doksy hrály chytře."

Kormidelník TJ Doksy Milan Bubla netajil spokojenost: „Začali jsme dobře, podařilo se nám jít do brejků a šance proměnit. Cením si vítězství a naší bojovnosti, kterou jsme nahradili svoji počáteční nerozehranost."

Branky: 28. Rob Patrik, 75. Hořák - 26., 58. Kýček, 7. Záleský, 16. Vacek Ondřej. Rozhodčí: Kadlec.
Doksy: Kotyk - Horčík, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Picek Ondřej, Vacek Jakub, Švec (81. Kulha), Záleský, Vacek Ondřej, Kýček (86. Lorenc), Čvančara (58. Šimon). Trenér: Milan Bubla.

Skalice - Bozkov 1:1 (1:0)

Skalice před sezonou posílila o Petra Zboroně z Košťálova a před domácím publikem chtěla s týmem, který v uplynulé sezoně obsadil čtvrtou příčku, minimálně bodovat. Vyrovnané utkání vystupňovala první branka, kterou vsítil Lukáš Nevrlý v 25. minutě. Bozkov se snažil o vyrovnání, ale v 37. minutě ho zradil zkrat Makuly, který se dožadoval odpískání pokutového kopu tak hlasitě, až byl za protesty vyloučen.

Ve druhé půli domácí pozorně bránili, ale Bozkov stejně srovnal, když se po hodině hry prosadil Leoš Plátek. Zápas tedy dospěl k remíze, kterou pro hosty uchránil z Mírové přicházející gólman Jiří Jíra, respektive i tyč jeho brány.

„Byli jsme Skalici vyrovnaným soupeřem i v deseti lidech. V závěru jsme měli šance a nás podržel Jirka Jíra, proto s bodem musí být spokojeny oba mančafty," řekl po duelu hostující trenérMilan Mayer.

Branky: 25. Nevrlý - 62. Plátek. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (37. Makula). Diváků: 100.

Česká Lípa - Velké Hamry 5:0 (1:0)

První nebezpečí přivezly v úvodu zápasu před českolipskou branku Hamry. Mihálikovy a Krejčího pokusy však skončily hodně mimo. Gólovou šanci pak měl Kaňkovský, ale obloukem trefil jen tyč. Na druhé straně vyprášil Chadrabovy rukavice Horváth a Mihálik. Domácí se ujali vedení v závěru půle. Hosté se dožadovali ofsajdu, ten však odmáván nebyl, a tak Burian mohl poprvé rozvlnit síť za Husnikem.

Druhý poločas byl ze strany hostů bezkrevný. Šanci měl Krejčí, ale z dobré pozice netrefil. Zápas se zlomil po hodině hry. Nejprve se nádherně uvolnil Věchet a předložil Kaňkovskému před prázdnou bránu.

Chvilku poté přišla jedna z mnoha hamrovských individuálních chyb ve druhém poločase a Věchet v 65. minutě v podstatě rozhodl. V závěru rozsypaným Hamrům vsítil ještě jeden gól Kaňkovský a poslední přidal v 88. minutě Karlík.

Trenér Jiří Ješeta si kromě první výhry může pochvalovat i nové hráčské posily, které do českolipského týmu v létě přišly. Například Karel Kaňkovský (naposledy hrál v Novém Boru) se do sítě Hamrů trefil dvakrát, Radim Věchet (Stráž pod Ralskem) skóroval jednou a Martin Švec (Skalice) rovněž odehrál slušný zápas.

„Noví hráči se jeví dobře nejen na hřišti, ale i v kabině. Myslím, že se tu dává dohromady dobrá parta, do které postupně zapadají i naši mladí odchovanci z řad dorostenců. Jsem rád, že jim ti zkušenější kluci pomáhají," uvedl pro Deník kouč Ješeta, který na otázku, zda by mohl hráčský kádr ještě posílit, odvětil: „O konkrétních posilách momentálně vyloženě nejednáme, ale pokud by se objevil nějaký šikovný hráč, ochotný hrát tady u nás v Lípě, tak asi bychom o doplnění kádru uvažovali."

V následujícím kole KP mužů zajíždí České Lípa do Bozkova, který v neděli vydoloval remízu na hřišti Skalice (1:1).

Branky: 61. a 78. Kaňkovský, 38. Burian, 65. Věchet, 88. Karlík. Rozhodčí: Horák.

19.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.