Lípa prohrála potřetí v řadě

Pardubice /FOTOGALERIE/ - Dalším přemožitelem českolipských fotbalistů v ČFL byl domácí FK Pardubice

7.11.2011 1

Třetiligový Arsenal Česká Lípa prohrál třetí zápas po sobě. Tentokrát podlehl 1:3 domácímu FK Pardubice. Foto: Deník/Luboš Jeníček

Pardubice Ve 13. kole ČFL přivítaly druhé Pardubice v tabulce 16. Českou Lípu.

Oba celky se utkaly naposledy v květnu letošního roku a Pardubice Pod Vinicí vyhrály 2:0. Domácí celek potvrdil roli favorita i tentokrát a nakonec zvítězil 3:1. O branky se podělili Petrus, Hundák a Kudrna, za hosty na 1:1 vyrovnával Vrabec. Pardubičtí tak potvrdili druhé místo v tabulce, ale při výhře Chrudimi v Písku je ztráta na první místo stále 11 bodů.

FK Pardubice
- Č. Lípa A 3:1 (2:1)

Na první gól zápasu diváci nečekali vůbec dlouho. Již v páté minutě chyboval obránce hostů, který doslova na zlatém podnosu připravil gól pro Petruse, který ho napálil do branky - 1:0. Ve 14. minutě na druhé straně po centru Broschinského zprava hlavou jen těsně minul branku Karlík.

Ve 26. minutě hosté zahrávali trestný kop z levé strany Vrabcem a jeho centr k překvapení všech skončil nikým netečovaný v domácí brance - 1:1. Jen pro upřesnění to byl teprve druhý gól Severočechů na hřišti soupeřů v letošní sezoně.

Tři minuty po vyrovnávací brance se zjevil před Chadrabou ve skluzu Javůrek, ale míč po jeho teči skončil vedle. Ve 36. minutě se zrodil nejhezčí okamžik zápasu, když Jeřábek nádherně mezi obránce poslal ideální přihrávku na nabíhajícího Hundáka, který nezaváhal a vrátil domácím vedení - 2:1! Do konce první půle se již nic zajímavého neudálo.

I na začátku druhého poločasu toho k vidění mnoho nebylo, domácí se snažili držet míč na svých kopačkách, hosté pozorně bránili a čekali na nějaký brejk. V 63. minutě Petrus uvolnil Hundáka, ale jeho střela křížem skončila vedle branky.

V 67. minutě domácí založili kombinační akci po ose V. Kakrda - Hundák - Petrus, posledně jmenovaný dával míč před branku, ten se dostal ke Kudrnovi, který ho technickým pokusem uklidil k levé tyči bezmocného Chadraby - 3:1.

V 73. minutě se po centru zleva dostal do šance Demeter, Shejbal jeho střelu zblízka srazil a míč putující podél brankové čáry poslal do sítě Karlík, ale jeho gól pro postavení mimo hru neplatil.

V 83. minutě se do další šance dostal Hundák, ale jeho křížná střela opět o kousek branku hostů minula. V poslední minutě mohl skóre ještě navýšit Javůrek, který se prodral do střelecké pozice, ale jeho střela byla ztečována nad branku.

Ohlasy po utkání

Domácí trenér Martin Svědík: „My jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli vítězně, neboť se nám venku moc nedaří a tak doma hrajeme pod tlakem. První poločas nebyl z naší strany dle mých představ. Chyběl nám pohyb a přesná přihrávka. Ve druhé půli se to již zlepšilo a vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Třetí gól nás uklidnil. Zbytek zápasu jsme si již pohlídali.“

Českolipský trenér František Šturma: „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Po taktické stránce jsem spokojený jenom s prvním poločasem, kdy jsme dělali jen individuelní chyby. Dnešní soupeř byl hratelný i za stavu 2:1, kdy se s výsledkem dalo něco udělat. Pohřbil nás gól na 3:1. Nezodpovědností hráče Demetra, který nebyl určen na standardky. Jeho hráč z jeho postu dal gól, který potvrdil vítězství domácího celku. Takže svoji obrannou činnost vůbec nezvládl, proto byl asi po patnácti minutách na hřišti vystřídán. My jsme potom již nic neudělali, neboť jsme se zatáhli. Byla to z naší strany křeč. Do konce máme tři kola, do kterých půjdeme s tím, že chceme získat šest bodů.“

Branky: 5. Petrus, 36. Hundák, 67. Kudrna - 26. Vrabec. Bez karet. Rozhodčí: Grimm (Kříž, Janoch). Diváků: 380.
FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Tischler (56. V. Kakrda), Hudec - Hundák (85. Jarosz), Kudrna, Jeřábek, Javůrek - Petrus, Brychta (87. Fikejz). Trenér Svědík.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba - Broschinský, Silný, Beran, Barciaga - Leligdon, Patka, Jelen (61. Zeman), Vrabec (54. Demeter, 76. Finklár), Šmidrkal - Karlík. Trenér Šturma.

L. Ouředník, M. Dalík

7.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?