Městské derby v rámci KP dorostenců ovládl Arsenal

Česká Lípa - Krajský přebor starších dorostenců má za sebou 18. kolo. V jeho rámci hostil českolipský Arsenal svého městského rivala Lokomotivu, která chtěla hráčům zpoza Ploučnice oplatit podzimní porážku.

10.4.2013 1

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Hostitelé však neponechali nic náhodě a na domácím hřišti vyhráli 5:2. Po dvou brankách zaznamenali Martin Šlechta z Arsenalu a hostující Jiří Brejcha.

Arsenal Česká Lípa - Lokomotiva Česká Lípa 5:2 (3:0)

První gól padl poté, co se hostující Bárta nedomluvil s gólmanem Martínkem, jemuž nechtěně poslal míč do branky (1:0), a za dvanáct minut se hostitelé radovali podruhé.

Pěknou kombinaci předvedli Lukáš Mígl s Mitáčem, kulatý nesmysl se pak přes Ráže dostal k Martinu Šlechtovi, který před Martínkem nezaváhal 2:0. Vzápětí bylo s Lokomotivou ještě hůř, potřetí rozvlnil síť Jan Mitáč 3:0.

Dalšího gólu se 80 diváků dočkalo v 52. minutě. Ondřej Ráž si počkal na přihrávku a pokusem na zadní tyč zvýšil na 4:0, aby se Arsenal páté branky dočkal po hodině hry zásluhou Martina Šlechty 5:0. V následujících minutách domácí přestali hrát a Lokomotiva toho využila ke snížení v podání Jiřího Brejchy. V samotném závěru utkání měl hattrick na kopačce Šlechta, Martínek proti němu vytáhl brilantní zákrok.

Branky:16. Bárta (vlastní), 28. a 67. Šlechta, 30. Mitáč, 52. Ráž - 70. a 75. Brejcha. Rozhodčí: Bým - Řeháček st., Sobotka. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Arsenal: Semerád - Tomíček, Mígl Ladislav, Poláček, Urban (64. Copko) - Mígl Lukáš (78. Ladra), Chyna (68. Berounský), Mitáč - Šlechta, Ráž, Šimon.

Lokomotiva: Martínek - Fara, Doucha, Spilka, Stránský (46. Podstawek), Bárta (73. Škaloud), Beneš (56. Brejcha), Kliment, France, Florián, Ryl.

Michal Šandor

10.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Fena křížence Bettynka, která je nyní v útulku v Dobranově, bude mít možná už brzy nový domov. Malá Silvinka společně se svojí maminkou uvažují, že by si ji adoptovaly.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.