Mimoň byla mimo, pak ale udeřila. V I. B třídě bodovala jen Horní Police

Liberecký kraj - Středeční dohrávky: Mimoňská Jiskra v Hejnicích prohrávala už 1:3, po změně stran nastal senzační zvrat.

10.5.2013

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Středeční fotbalové dohrávky v krajských soutěžích se týkaly i čtveřici mužstev z českolipského okresu.

I. A třída:

Hejnice - Mimoň 3:5 (3:1)

Mizerný vstup do zápasu měli hráči Jiskry. Ti se hned po rozehrávce dostali do super šance, konkrétně Hanoušek se Špačkem, ale zahodili ji a hned z protiútoku se radoval soupeř. To běžela první minuta. Pak měl další jasnou šanci Matušek, jenže gólman Vykoukal mu ji zmařil.

Poté hosté ve vlastním vápně faulovali Zoreníka a Smola z penalty zvýšil na 2:0. Mimoň odpověděla snížením, jenže před poločasem to bylo znovu o dva góly: Smola svým „angličanem" završil hattrick 3:1.

„O přestávce proběhla v naší kabině trošku hlasitější domluva," přiznal trenérBohuslav Najman.„Kromě toho, že kluci zahazovali šance, stejně jako v Krásné Studánce, tak byli bez pohybu a bojovnosti. To se muselo změnit." A změnilo. Do druhé části totiž nastoupilo zcela jiné mužstvo.

„Domácí jsme začali jednoznačně přehrávat, zvýšili důraz a vstřelili čtyři góly. A to ještě Martin Hanoušek přeloboval vyběhnuvšího gólmana i bránu," popisoval kouč Najman průběh II. půle, za kterou své svěřence pochválil. „Doufám, že ty tři body z Hejnic potvrdíme v sobotu doma proti Harrachovu," přeje si Bohuslav Najman.

Branky hostí: Feher 2, Hanoušek, Špaček, Sutr z pen. Rozhodčí: Brož, ŽK: 3:3. Diváků: 80.

Mimoň: Michálek - Jablonský, Košek, Feher, Mikloda - Matušek (75. Kolda), Foubík, Šiška, Sutr - Hanoušek, Špaček. Trenér B. Najman.

I. B třída:

Velký Valtinov - Bulovka 1:3 (0:1)

Domácí Slavoj předváděl skoro hodinu hry mdlý výkon. Až po deštivé přeháňce se Valtinovští probudili a snížili, navíc několikrát měli blízko k vyrovnání. To, že vyjdou bodově naprázdno, rozhodla chyba v domácí rozehrávce, kterou Bulovka potrestala.

Branka za domácí: 53. Štembera. Rozhodčí: Zlatník.

V. Valtinov: Vimer - Wágner, Bezděkovský, Vosecký, Kovalev - Stiblík, Ptáček L., Horáček, Ptáček Zd. - Štembera, Opršal J. ml. (Košek, Zelený J.). Trenér: Jan Opršal st.

Staré Splavy - Rynoltice 2:3 (0:1)

Splavští dvakrát srovnali skóre, potřetí už se jim to nepodařilo, a to i přesto, že poslední minuty dohrávali v početní převaze. „Dá se říct, že na všechny tři góly jsme Rynolticím nahráli sami," hodnotil utkání splavský kormidelníkVladislav Chmela.První branku daly Rynoltice z penalty po faulu Vítka, druhý, když Splavští na polovině hřiště ztratili míč a soupeř z brejku zvýšil.

Rozhodující úder přišel pět minut před koncem: trestný kop hostů splavská obrana odhlavičkovala pouze k volnému Pudilovi, jenž rozhodl. Co byly platné jasné příležitosti Jantače, Chlumeckého, Jakši a dalších domácích hráčů, když je neproměnili… „I přes porážku musím kluky pochválit za předvedený výkon, protože opticky jsme byli lepší a jeden bod by nám určitě více slušel," dodal kouč Chmela.

Branky: 55. Chlumecký, 76. Sameš - 30. Kotek M. ml. (pen.), 59. Zeidler, 85. Pudil. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:5, ČK: 87. Vacek (R).

Staré Splavy: Halgaš - Vidner, Vítek, Miler, Treutner, Pergl (46. Pergl), Jantač, Šimon, Sameš (83. Reichelt), Jakša (60. Endler), Chlumecký. Trenér Vl. Chmela

Rozstání - Horní Police 1:1 (0:1)

Ve vyrovnaném poločase se dostali domácí jen k vápnu a dál vážněji branku hostů neohrozili. Zato hosté dokázali neobsazeným Vodným vystřelil z 18 metrů a rána šla od tyče do brány. Ve druhé půli se hra Rozstání zlepšila a hosté postupně nestíhali. Zlepšená hra byla korunována trefou Passiana z trestného kopu. Domácí měli několik dobrých možností zápas zvrátit na svoji stranu, ale netrefil se ani Roll z malého vápna.

Hostitelé prý podali jeden z nejhorších výkonů za poslední roky. „Nic horšího už jsme dlouho nezahráli, a tak zlepšený výkon ve druhé půli a branka Pásy ze standardky jsou jen slabou náplastí za dvoubodovou ztrátu," prohlásil domácí trenér Jiří Rybář. Police bojovala a má bod!

Branky: 65. Passian – 29. Vodný. Rozhodčí: T. Havel, ŽK: 2:2. Diváků: 50.

10.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.