Předsezonní ambice omlazeného týmu byly mnohem střízlivější než celkové umístění týmu – těsně pod postupovými příčkami. V závěrečném kole se tak mimoňským hráčům povedlo před slušnou diváckou kulisou potvrdit těsnou výhrou nad sestupující Stráží nad Nisou úspěšnou sezonu.

Mimoň - Stráž n. N. 2:1 (2:0)

„Splnili jsme si vytyčený cíl, a to okupovat horní polovinu tabulky. Musím proto všem hráčům poděkovat za výkony po celou sezonu a tréninkovou morálku, která byla vynikající. Michael Šimek zde dokázal, že je trenérem na svém místě, proto právě jemu patří rovněž veliký dík,“ řekl včera Deníku vedoucí mimoňského mužstva Pavel Novák, který zároveň potvrdil, že kouč Šimek bude v Mimoni pokračovat i v příštím ročníku I. A třídy.

První branku zaznamenal již ve 12. minutě Špaček, který se po dalekonosném a přesně mířeném pasu Michálka prosadil křížnou střelou k tyči. Do poločasu přidal další branku Maslen, jenž si po elegantní přihrávce Špačka s přehledem poradil s nabídnutou šancí v šestnáctce – 0:2.

Ve druhém poločase nabídli domácí nedůslednou obranou při standardní situaci v 70. minutě Stráži zkorigovat dvoubrankový náskok, když se prosadil Skalický. Pojistit hubené vítězství se již Mimoni do konce zápasu nepovedlo, přičemž nejblíže k tomu měl při střele do břevna Soukup.

Branky: 12. Špaček, 24. Maslen - 65. Skalický. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:2, diváků: 120.
Sestava Mimoně: Michálek - Konopiský, Švehla, Feher, Šilhán - Maslen, Foubík, Soukup, Holec - Steinhübel, Špaček (Slavík, Eichler). Trenér: Michael Šimek.

Bezproblémový průběh mělo okresní derby v rámci posledního kola krajské I. A třídy mezi Skalicí a Heřmanicemi. Domácí nad oslabeným soupeřem zvítězili 3:1.

Skalice – Heřmanice 3:1 (1:0)

Hosté přijeli na domácí trávník pouze s jedenácti hráči, takže bylo jen otázkou času, kdy poprvé kapitulují. Skaličtí si vytvořili převahu, kterou zužitkovali v 18. minutě: po rohovém kopu Sysla skóroval Hlavinka – 1:0.

Po pauze se převaha domácího týmu projevila ještě víc, hosté se zaměřili na bránění jednobrankového deficitu, ale neúspěšně. V 55. se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců Hlavinka, tři minuty nato zvýšil na 3:0 střídající Zach, jenž měl předtím nejméně tři tutovky. Skalice nadále „bušila“ do heřmanické obrany, ale v koncovce se již neprosadila.

Dvanáct minut před koncem posoudil sudí Bím zákrok domácího Heřmánka na jednoho z útočníků jako penaltový a Petrtýl pokutový kop proměnil – 3:1.
„Mohli jsme vyhrát mnohem vyšším rozdílem, ale pravdou je, že oběma celkům už vlastně o nic nešlo, “ konstatoval s úsměvem sekretář SK Skalice Jiří Löffelmann.

Branky: 18. a 55. Hlavinka, 58. Zach – 72. Petrtýl. Rozhodčí: Bím. ŽK: 2:2. Diváků: 60.
Skalice: Hnízdil – Heřmánek, Šturma, Seidl, Syswel – Novotný (46. Zach), Kazan, Lebruška, Knytl – Hlavinka, Nevrlý (78. Svoboda). Trenéři: Michal Svoboda, Jiří Löffelmann.

I.A třída Liberec

Další výsledky: Velké Hamry - Lučany 2:0 (0:0). Mimoň – Stráž n. N. 2:1 (2:0). Skalice – Heřmanice 3:1 (1:0). Jilemnice – Hejnice 1:3 (0:2). Košťálov – Lomnice 5:2 (2:2). Bozkov – Nová Ves 4:2 (1:2). Doksy – Česká Lípa B 0:2 (0:2).

1. Č. Lípa B  26 18 4  4 71:30 58
2. Hejnice  26 18 2  6 64:35 56
3. Doksy  26 15 8  3 53:17 53
4. Mimoň  26 15 3  8 50:40 48
5. Vel. Hamry  26 14 1 11 46:38 43
6. Košťálov  26 12 4 10 53:41 40
7. Skalice  26 11 4 11 41:42 37
8. Nová Ves  26 10 5 11 56:56 35