21.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

Začátek jara Českému Dubu příliš nevyšel. Z devíti možných bodů získal jen tři. A proto v Mimoni trochu doufali, že tato výsledková mizérie bude pokračovat i u nich. Nestalo se tak.

Mimoň – Č. Dub 0:4 (0:1)

Hráči Martina Pěničky předvedli pěkný útočný fotbal, na který se bylo radost koukat. „Zápas se odehrál v naší režii. Byli jsme o hodně lepší. Porážka 0:4 je pro Mimoň ještě milostivá. V I. poločase jsme měli pět vyložených šancí, ale dali jsme jen jeden gól.“
Podobně viděl zápas i trenér domácích Čeněk Holý. „Jestliže jsem minulý týden v České Lípě řekl, že je výsledek 4:0 nezasloužený, z toho pohledu, že jsme tam krutě prohráli, tak teď je to opět nezasloužené, ale s tím, že je pro nás výsledek 0:4 ještě lichotivý. Hráli jsme jednoznačně s nejlepším týmem soutěže.“
Odpověď na otázku, kdo je nejlepším týmem v Krajském přeboru mohlo dát příští kolo, kdy se Český Dub střetne s Českou Lípou, ale dvanáctibodový náskok českolipských fotbalistů tenhle souboj lehce snižuje.
Vraťme se však k zápasu Mimoň – Český Dub, ve kterém se otevřelo skóre už v 6. minutě, kdy na střelu Bulíře z dvaceti metrů Špaček ani nestačil zareagovat – 0:1.
V dalším průběhu prvého poločasu však mimoňský brankář zabránil dalším pěti nebezpečným šancím soupeře a podržel tak určitou naději na případný dobrý výsledek domácích, který se však nakonec nedostavil.
Mimoň zahrozila jen dvakrát z přímého kopu. V 16. zahrával Eichler standardní situaci, ale hlavička Bártla mířila jen do brankáře. Ve 30. minutě mířil Polák z přímáku jen těsně vedle.
Chvílemi si Jiskra Mimoň vytvořila tlak, kterému však, stejně jako před týdnem v České Lípě, chyběla finální přihrávka.
I ve druhé půli se domácí dostávali do šancí jen díky standardním situacím. V 55. minutě vyskočil Bártl nejvýše na Šestákův roh a jeho hlavička mířila těsně nad.
V 70. přišla školácká chyba jednoho z mimoňských hráčů, když chytil v pokutovém území rukou dres protihráče, který poté upadl. Rozhodčí Šmíd odpískal penaltu, kterou s přehledem proměnil Bernát – 0:2.
O pět minut později se domácí dostali po rohu (jak jinak než ze standardní situace) do šance, ale (opět) Bártl mířil nad.
Hosté postupně zvýšili skóre v 77. (Novák) a 90. minutě (Vávra) – 0:4. A to ještě Mimoň jednou zachránilo břevno, výtečný Hájkův skluz a Eichlerův odkop z brankové čáry.
Sečteno. Podtrženo. Zasloužená výhra Českého Dubu, který se v příští sezoně znovu pokusí o postup do divize. Martin Pěnička už totiž nevěří, že by si Česká Lípa nechala vzít tak luxusní náskok dvanácti bodů.
Mimoň čeká za týden velmi důležitý zápas v Železném Brodě, který je stejně jako Mimoň namočen v sestupovém pásmu a prohrál v tomto kole rovněž 0:4.

Rozhodčí. Šmíd. Diváci: 100. Žl. k.: 1:2.

Mimoň: Špaček – Hájek, Vlk, Feher, Mikloda (62. Sukovatý) – Polák, Scheufler, Šesták, Eichler – Bártl, Kubáň (33. Moučka). Trenér Čeněk Holý.

21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Meteorologická družice desítky let chátrá. Její budoucnost je nejistá.
5

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Jiří Šorm.

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Kam o víkendu za sportem na Českolipsku

Česká Lípa - Přinášíme sportovní tipy pro fanoušky na oba víkendové dny.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

City Cross Run ladí detaily

Česká Lípa – Pořadatelé druhého ročníku zážitkového běhu v České Lípě se poučili z podnětů loňských účastníků.