Můj dům, můj hrad, ví Skalice a Lípa. Jen Doksům se nedaří

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Krajský fotbalový přebor mužů jde do finální fáze.

18.5.2015

Skalice - Hrádek 3:1. Hostující Mizera (v bílém) se snaží zastavit průnik Kýčka.Foto: Deník/Jaroslav Marek

V poslední době se nedaří Doksům, které opět prohrály, naopak Česká Lípa zaskočila Chrastavu a včerejší „záchranářský" mač mezi Skalicí a Hrádkem skončil vítězstvím domácího týmu.

Skalice - Hrádek 3:1 (0:0)

Nedělní zápas hraný prakticky o šest bodů mezi mužstvy, která jsou ohrožena sestupem, lépe zvládli Skaličtí. Po většinu času měli územní převahu, jen diváci docela dlouho čekali na to, kdy své šance přetaví v góly. Ale dočkali se.

„Asi nás svazovala povinnost, že tohle důležité utkání o záchranu musíme vyhrát. Každopádně jsem rád, že jsme zápas zvládli, a proto za to všem klukům moc děkuji," řekl Deníku po včerejším duelu Zdeněk Baťka, kormidelník domácího SK Skalice.

První dějství bylo na góly jalové, pak Havlásek nastřelil tyč a střelu Baťky mladšího vychytal gólman. Ve druhém poločase už měla aktivita Skalice plodnější úrodu: dvěma góly se prosadil nestárnoucí Martin Hlavinka, poté střídajícího Lukáše Nevrlého stáhl za dres k zemi hrádecký obránce a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Martínek 3:0. Hosté korigovali v 78. minutě krásnou trefou do šibenice, proti níž neměl spolehlivý gólman Michal Svoboda šanci zasáhnout 3:1.

Branky: 53. a 60. Hlavinka, 70. Martínek z pen. - 78. Skrbek. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2. Diváků: 80.
Skalice: Svoboda - Rydval, Všetečka, Kyntl, Půlpán - Lidmila, Martínek, Havlásek, Baťka ml. (60. Nevrlý) - Hlavinka (85. Dvořák), Kýček (70. Milner).

Doksy - Košťálov 1:3 (0:2)

Doksy sice daly po dlouhém čase gól, ale nic to nevyřešilo. Jsou stále v útlumu a jejich hra neměla ani vzdáleně úroveň krajského přeboru. Jednou z příčin je plná marodka hráčů, kteří patří do základní sestavy.

Doksy - Košťálov 1:3.Fotbalisté z Košťálova přijeli s defenzivní taktikou podpořenou brejky, což se jim dokonale povedlo. Ozdobou jejich průměrného výkonu byl čistý hattrick Lukáše Jisla.

Domácí měli hned v 9. minutě stoprocentní šanci. Po úniku přesně zacentroval Radim Věchet k zadní tyči a z jednoho metru nedal míč do prázdné branky Martin Švec. Další skvělou šanci měl v 18. Jakub Vacek, který po Semíkově přesném pasu střílel hlavou jen těsně vedle Průchovy branky. Běžela 26. minuta a první gól hostů vstřelil Lukáš Jisl. Z osmadvaceti metrů poslal umístěnou střelu k tyči 0:1. O minutu později tentýž hráč zvýšil zblízka na 0:2.

Po změně stran domácím hráči dobývali košťálovskou branku, po gólu volaly šance Věcheta i Michala Vaňátka. Až v 52. min. Jakub Šimon přehodil vybíhajícího Průchu a upravil na 1:2.

Dalších dvacet minut se domácí hráči usadili na půlce hostů. Dokští navýšili útočné snahy a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Pak přišla 75. min. a obrana Doks trestuhodně přenechala míč na hranici šestnáctky hostům, kde pohotový Jisl lehce k tyči překonal Kotyka na konečných 1:3.

Jaroslav Cerman (Košťálov): „Radost mám, a velkou. S domácími jsme v první půli hráli vyrovnanou partii, dali jsme dva góly, čímž jsme se dostali do klidu. Víme, že v Doksech se hraje útočný fotbal, ale dnes byli domácí málo důrazní. Pokryli jsme Věcheta i Semíka, a dobře to dopadlo."

Milan Bubla (Doksy): „Prohráli jsme si to v prvním poločase, kdy jsme se na hřišti hledali. Absence Záleského, Ondry Vacka a Ondry Picka je moc znát… Máme rozpadlý kádr. Prohráli jsme hodně soubojů, nikdo nechtěl zabojovat, bez důrazu se fotbal nedá hrát."

Branky: 52. Šimon - 26., 27. a 75. Jisl. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:3. Diváků: 100.
Doksy: Kotyk - Šimon, Michal Vaňátko, Horčík, Kulha (46. Martin Vaňátko), Věchet, Kolařík, Šťastný (70. Josef Švec), Martin Švec, Jakub Vacek, Semík (62. Jurčik).
Košťálov: Průcha - Grafek, Klazar, Mach, Poledník, Piry, Cerman, Janata, Havel (91. Jakubičko), Jisl (82. Otmar), Sádek (69. Koldovský).

Česká Lípa - Chrastava 2:1 (2:0)

Hosté přijeli bez své hvězdy Jiřího Štajnera, který dal příležitost zahraničnímu turnaji starých gard a možná právě proto nebyl jejich výkon hodný týmu, který usiluje o postup.

„Hosté přijeli i se třemi desítkami fanoušků hodně sebejistí, jenže naši kluci předvedli bojovný a týmový výkon," řekl Deníku místopředseda klubu Miroslav Dalík.

První gól zápasu vstřelil v 17. minutě domácí Vodrážka, jemuž ideálně nahrál Čonka 1:0. A právě Čonka se podepsal nad druhým střeleckým zápisem Lípy, když proměnil nařízený pokutový kop 2:0.

„Hráli jsme po celé utkání velmi dobře, aktivně, avšak nutno podotknout, že rovněž výtečně nám zachytal Honza Chadraba," uznal vedoucí českolipského mužstva Josef Košta. Hosté snížili patnáct minut před závěrečným hvizdem z penalty, a to přesto, že Lípa hrála od 67. minuty bez zbytečně vyloučeného Pažouta. I tak ale nečekané tři body zůstaly u Ploučnice!

„Nový trenér áčka Martin Šimon vštěpuje hráčům aktivnější styl hry, což začíná přinášet ovoce. Pokud v následujícím utkání s Hrádkem uspějeme, pak věříme, že se v krajském přeboru zachráníme," glosovali pro Deník nezávisle na sobě funkcionáři českolipského Arsenalu.

Branky: 17. Vodrážka, 35. Čonka z pen. - 78. Beneš z pen. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 4:2, ČK: 67. Pažout (ČL). Diváků: 85.
Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Rataj, Valta - Horák, Čonka (90. Tomíček), Vodrážka, Ladra ml. (75. Urban) - Burian (80. Čvančara).

Další zápasy krajského přeboru:

Mšeno - Železný Brod 1:1 (1:0)
Branky. 32. Kulhánek - 61. Šimek z pen. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 0:2. Diváků: 20

Bozkov - Pěnčín-T B 3:2 (1:0)
Branky: 20. Červený z pen., 86. vlastní, 87. Bém - 68. Moravec, 75. Tvrdý. Rozhodčí: Milner, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Višňová - Sedmihorky 1:3 (0:0)
Branky: 57. Dobrovodský - 50. Špína, 55. Mach, 89. Holý. Rozhodčí: Nádeník, bez karet. Diváků: 80.

Velké Hamry - Semily 3:4 (1:3)
Branky: 19. a 86. Průcha, 47. Miček - 39. a 81. Ježek, 7. Havlín, 22. Kočí. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:6. Diváci: 140