Bezbrankovou remízou skončilo velice zajímavé a atraktivní utkání prvního kola Krajského přeboru mezi nováčkem z Doks a ambiciózním týmem VTJ Rapid Liberec.

Doksy – VTJ Liberec 0:0

„Fotbal měl vysokou úroveň, hrálo se od první do poslední minuty naplno. My měli víc vyložených šancí, ale na druhou stranu musím uznat, že v některých momentech nás soupeř přehrával, protože má velice kvalitní středovou řadu,“ říkal po zápase dokský kouč Josef Vinš. „Klukům musím poděkovat za výkon, který předvedli, neboť zápas poctivě odjezdili. Bod je spravedlivý a já jsem spokojený,“ dodal.

Po celých 90 minut se bylo na co dívat. Chvíli si územní převahu a šance vytvářeli vojáci z Liberce (Hegr minul šibenici, Řeháček si „vylámal zuby“ na brankáři Kotykovi), aby pak na druhé straně jejich obranu školily domácí akce. Například ve 35. minutě Jakub Kouba zatáhl míč po levé straně, přesnou kolmicí na velký čtverec oslovil nabíhajícího Pavla Doležela, jemuž zmařil slibnou příležitost vyběhnuvší gólman Hanzlík.

Druhé dějství přineslo ještě více vzruchu, a to i kvůli tomu, že se na trávníku poněkud přiostřilo. Jenže hlavní rozhodčí Noháč nepřipustil, aby se mu cokoliv vymklo z rukou. A hráči obou mužstev to brzy pochopili, proto se zase zaměřili pouze na své fotbalové výkony. Velice sympatické bylo, že se ani jeden z týmů nehodlal smířit s remízou, což byl pro fotbalového fanouška ten největší dar.

Hodně agilní a obětavý nejen dopředu byl domácí Patrik Semík, jenž připravil v poslední čtvrthodině pro své spoluhráče tři gólovky: v 72. minutě vybídl ve vápně ke skórování Záleského, jehož v poslední chvíli čistě zastavila hostující obrana.

V 78. byl u další akce jak z fotbalového žurnálu, na jejíž konci byl Kouba, který bránu minul. A nakonec poslední možnost na zisk tří bodů vypracoval pro Martina Kolaříka. Ten si jeho autové vhazování na kraji vápna zpracoval na prsou, obhodil si dva obránce, ale v poslední chvíli mu do cesty vstoupil stoper Poživil, který Kolaříkovu tutovku na hranici penaltového puntíku srazil do bezpečí.

„Chtěl jsem mu dát jesličky, ale bohužel jsem trefil jen jeho pravé lýtko. Škoda…,“ popsal situaci Martin Kolařík, jenž šel na hřiště v 63. minutě. „Přes léto jsem toho příliš nenatrénoval, ale i přesto jsem věřil, že když mě trenéři dají na pár minut na hřiště, tak se minimálně do jedné šance dostanu. Rapid Liberec byl velice kvalitní a my můžeme být za ten jeden bod rádi.“

Vedoucí dokského A–mužstva Karel Kapoun po utkání konstatoval: „To, že je krajský přebor výkonnostně na vyšší úrovni, než I. A třída, se potvrdilo hned v prvním kole. Liberečtí hrozili především ze standardních situací, i v poli měli dá se říct optickou převahu, ale naši kluci také měli několik výborných příležitostí a hlavně bojovali až do poslední minuty. Proto si myslím, že bod je zasloužený.“

Rozhodčí: Noháč. ŽK: 2:4. Diváků: 280.
Doksy: Kotyk – Vágner – Horčík (67. Záleský), Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Kouba, Vinš Jakub, Svatý (76. Jurčik) – Semík, Doležel (63. Kolařík).

K prvnímu utkání nového ročníku Krajského přeboru Libereckého kraje 2011-2012 zajela českolipská rezerva na umělou trávu do Desné. Za českolipský tým nastoupil Petr Silný, který se zde udržuje v herní činnosti. Diváci viděli zajímavé utkání, které mělo prvky rychlého a kombinačního fotbalu od obou týmů.

Desná – Č. Lípa B 2:1 (1:1)

V úvodu utkání měli více ze hry hráči Desné a vytvořili si několik šancí. Hned v první minutě po trestném kopu Ráce vytáhl Chadraba hlavičku Hlubučka na rohový kop. V následné šanci obou citovaných byl opět úspěšný českolipský gólman, když pádem pod nohy Hlubučka zabránil ve skórování.

Do vedení šli naopak hosté v 15. minutě, kdy Měšťan našel dlouhým centrem Brože, který následně přistrčil míč Burianovi, ten nedal šanci Maňákovi - 0:1. Hosté se dlouho z vedení neradovali. O tři minuty později Bečvařík ve snaze zahrát hlavou malou domů, poslal míč na rohový kop, z kterého po přiklepnutí Hlubučka se do gólovky dostal Bartoš – 1:1.

O minutu později mohl přidat další gól Pipek, ale po přiťuknutí Ráce mířil těsně vedle. V 35. minutě mohl skórovat českolipský Brož po centru Buriana, ale ve vyložené šanci minul branku.

V úvodu druhého poločasu mohli jít do vedení domácí, když ve 46. minutě ve vápně fauloval Měšťan Ráce. Sám faulovaný byl realizátorem odpískané penalty, jeho rána zatřásla pouze břevnem hostující branky. V 55. minutě po rohu Picka přehlavičkoval desenskou branku Měšťan.

Poté ještě zahrozil Silný, ale mířil vedle. Desná rozhodla o své výhře 2:1 v 70. minutě, když Kopal uvolnil Hollmana, ten našel přesnou přihrávkou ve vápně nabíhajícího Hlubučka, který poslal domácí do vedení, které si ohlídali do konce utkání.

Ohlasy trenérů

Domácí nový kouč Vokál: „Já hodnotím utkání kladně. Měli jsme z tohoto utkání velký strach. Lípa vždycky patřila k těm lepším mužstvům. Kluci dnes překvapili a odevzdali super výkon. Jsem rád, že jsme vyhráli, jelikož Lípa hrála též dobrý fotbal.“

Trenér rezervy Bohuslav Najman: „Já si myslím, že soupeř byl o ten gól lepší. I když je pravda, že jsme měli též několik šancí, které jsme neproměnili. Šli jsme do vedení, ale poté jsme udělali chyby, které soupeř potrestal. V závěru utkání to byla z naší strany křeč, takže jsme nedokázali skóre srovnat.“

Branky: 18. Bartoš, 70. Hlubuček – 15. Burian. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 0:1. Diváků: 130.
Sestava Č. Lípy: Chadraba - Bečvařík, Mihalik, Rataj, Měšťan - Finklár, Silný, Ledl, Kliment (46.Picek R.)- Burian, Brož (Připraveni Bahník, Pohorský)

Výsledky krajského přeboru

Pěnčín – Hrádek 1:2 (1:1). Branky: 42. Chlomek – 10. Dušánek, 56. Rumler. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:3. Diváků: 120.
Železný Brod – Pěnčín-Turnov B 1:3 (0:1). Branky: 58. Maryško – 30. Čermák, 64. Ježek, 92. Vondráček. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 2:5. Diváků: 140.
Jablonec nad Jizerou - Višňová 3:0 (0:0). Branky: 71. a 78. Braun, 68. Adámek. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 2:3. ČK: 63. Jakl (V). Diváků: 270.
Semily - Košťálov 1:1 (0:0). Branky: 52. Zboroň - 67. Koudelka z pen. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 3:1. Diváků: 430.
Nový Bor – Sedmihorky 4:0 (3:0). Branky: 19. a 26. Kubeš, 45. Suněk, 64. Šulc. Rozhodčí: Rais – Šmíd, Řeháček. ŽK: 3:4. ČK: 59. Mrňák (S). Diváků: 100.