Na osmigólový výprask od Kladna nechali zapomenout. Fotbalisté FC Nový Bor sice nesložili svůj reparát za porážku 1:8 úplně a stoprocentně, neboť v domácím duelu s Baníkem Souš získali jen bod, avšak předvedeným výkonem své fanoušky rozhodně nezklamali.

FC Nový Bor - Baník Souš 1:2 (1:1), po penaltách 2:3

Domácí divizionáři měli od úvodních minut optickou převahu a Souš, která nastoupila v obraně s exligovým obráncem Petrem Johanou, se většinu času jen bránila. Svědčí o tom i fakt, že Novoborští ve 20. minutě zahrávali už svůj šestý rohový kop, avšak pokaždé bez gólového efektu.

„Nedokázali jsme se prosadit přes obranný val soupeře, který režíroval především zkušený Petr Johana," konstatoval Vladimír Jeníček, kormidelník Nového Boru.

Domácí byli blízko ke gólu ve 28. minutě po hezké spolupráci Polanského s Černým, kdy na jejím konci byl u zadní tyče Roman Mach. Po centru z pravé strany před ním doslova zívala odkrytá brána, avšak v rozhodujícím momentu mu balón uskočil z kopačky a skončil v zázemí…

Za necelých deset minut si vzali slovo Baníkovci a poprvé udeřili. Jejich obávaný kanonýr Štípek se v pokutovém území neunáhlil, místo zakončení ideálně přihrál Janu Koptovi, který míč uklidil do branky a Souš vedla 0:1.

Polanský v hlavičkovém souboji s hostujícími Zápotockým s Horákem.Novoborští ale nepolevili a pět minut před poločasem zazvonila za gólmanem Švarcem tyč, kterou orazítkoval hlavičkující Mach.

Ani po změně stran snaha Nového Boru o vyrovnání nijak neochabovala a blízko ke gólu měl v 61. minutě Demke. Ten se postavil k trestnému kopu, z 25 metrů vypálil přízemní ránu přesně do brány, jenže gólman Petr Švarc ji zázračným zákrokem vytěsnil na rohový kop. Tři minuty nato už se Novoborští radovali. Jakub Rydval takřka z poloviny hřiště vyslal vysoký míč na Švarcovu bránu a pro všechny přítomné skončil hodně nečekaně v horním růžku!

„Ten kluk už nikdy takovýhle náhodný gól nevstřelí," kroutili hlavou členové realizačního týmu Baníku Souš.

Nerozhodný stav 1:1 setrval až do 3. minuty nastavení, a tak vzhledem k tomu, že od nové sezony platí v divizní soutěži nové pravidlo, kdy se při remíze kopou penalty, které vítěznému mužstvu zajistí další bod, došlo k němu i v Novém Boru.

Z domácích střelců penalty neproměnili shodou okolností tři Lukášové, tedy Broschinský, Kubeš a Demke, u soupeře selhali dva střelci, z nichž Petr Johana dokonce netrefil ani bránu.

„Před utkáním bychom ten jeden bod brali, ale vzhledem k samotnému vývoji zápasu jsme dva body ztratili. Soupeř za celý zápas vystřelil na bránu pouze jednou a dal z toho gól. Jinak ovšem musím kluky pochválit za předvedenou hru a bojovný výkon, čímž chtěli odčinit krutou porážku z předchozího kola od Kladna," zdůraznil domácí kouč Jeníček.

Hostující trenér Pavel Koutenský nebyl spokojen s hrou jeho svěřenců. „Musím však ocenit bojovnost celého týmu a nakonec i dva získané body do tabulky jsou úspěchem," uvedl hlavní trenér Baníku Souš.

Následující sobotu 6. září jede Nový Bor k dalšímu mistrovskému střetnutí do Litoměřic, kde se od 14 hodin utká s domácím FK, jenž Novoborské v létě vyřadil z Poháru České pošty.

„Teď to ale bude úplně jiný zápas," tuší Vladimír Jeníček.

Branky: 64. Rydval - 36. Kopta.
Nový Bor: Blumentritt - Hybner, Broschinský Lukáš, Demke, Rydval, Mach, Lebruška, Polanský, Kubeš, Stromecký, Černý (Ruszo, Broschinský Jan). Trenér: Vladimír Jeníček.
Souš: Švarc - Zahradník, Johana, Horák, Matyáš - Fiřt, Christof, Mikulčík, Hlaváček - Štípek, Kopta. Trenér: Pavel Koutenský.

Další výsledky 4. kola divize B:

Libiš - Motorlet 2:1, Nové Strašecí - Litoměřice 1:2 po PK, Litol - SK Kladno 5:2, Neratovice - Brozany 5:1 (1:0), Úvaly - LoKo Chomutov 1:0 po PK, Žatec - Lovosice 0:4, Horní Měcholupy - Krupka 2:1

Divize B.

Příště se hraje: SK Kladno - Horní Měcholupy, Lovosice - Nové Strašecí, Litoměřice - Nový Bor, Krupka - Libiš, Souš - Litol, LoKo Chomutov - Žatec, Motorlet Praha - Neratovice, Brozany - Úvaly