Rozstání – Dubá 1:1 (1:0)

Hosté nastoupili s dost velkým respektem, což se projevilo na nepřesnostech v rozehrávce. Rozstání mělo hru pod kontrolou a z úvodního tlaku vytěžilo vedoucí branku (Hrubeš). Dubá po vynuceném střídání (Hejna) přeskupila formace a srovnala hru, ale její akce končily pouze před vápnem domácích, odkud střely Vokolka a Heptnera neměly potřebnou razanci.

Po změně stran se hosté ještě více osmělili a hrozili především ze standardek (Lodinský tyč). Dubá se dočkala po hodině, kdy po závaru v domácím vápně nedal skvěle hrající M. Soukup domácímu brankáři šanci – 1:1. V bráně Slavoje stál T. Dvořák, který bravůrně lapil několik šancí hostitelů, a tak výsledkem byly spokojené oba týmy.

Sestava Dubé: Dvořák - Hejna (Lodinský P.), Lodinský M., Mydlář, Beneš - Soukup, Heptner, Kamarád, Krs (Recsky) - Charouzek (Drahoňovský), Vokolek.

Stráž p. R. – Kr. Studánka 0:3 (0:2).

Po úvodních šancích Cermana, jenž hlavičkoval těsně mimo konstrukci, Oniščenka (byl zcela sám před Vrábelem) začali vystrkovat růžky hosté. Nejprve Peřina vyhlavičkoval míč směřující do branky a ve 23. minutě už bylo zle. Hájek se zdálky nádherně trefil pod břevno – 0:1. Gól „do šatny“ zařídil ve 44. min. Housa, jenž využil ležérní hry Strážských ve středu hřiště.

„V kabině bylo dusno a trenéři o přestávce vyměnili hned tři hráče,“ přiznal domácí sekretář Ladislav Poncar. V 57. min. postupoval jeden hostujících hráčů sám na Ondráka. Blaško zatáhl za „záchrannou brzdu“ tím, že soupeře zastavil, avšak nedovoleně a musel předčasně pod sprchy… na opačné straně byl sražen ve vápně Studánky Vorel, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.

„Naši ale i o deseti příkladně bojovali, jezdili jak se říká po zadku, ale snížení jim nebylo přáno,“ poznamenal L. Poncar. V poslední minutě se přidal třetí gól hostující Housa…

Sestava Stráže: Kotlár (Ondrák) - Hepil, Peřina, (Vorel), Šindelář, Blaško, Olbrich, Oniščenko, Pošva, Černý, Roll, Cerman (Valeš). Trenér J. Vápeník.