Nový Bor poprvé vyhrál v přípravě. Porazil divizní tým z Turnova

Nový Bor - Už třetí přípravné utkání, které také určuje další výběr hráčů pro nadcházející divizní sezónu, odehráli v sobotu přes poledne fotbalisté FC Nový Bor.

16.7.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

Na domácím hřišti se fotbalisté Nového Boru postavili diviznímu týmu z Turnova. Novoborští měli za sebou velice náročný týden. V pondělí a úterý trénovali, ve středu a ve čtvrtek hráli přípravné zápasy s třetiligovými soupeři z České Lípy a Roudnice.

V sobotním zápase proti Turnovu domácí opět zkoušeli hráče, kteří jsou v Novém Boru na testech. Jedním z nich je i varnsdorfský Červeňák. „V minulosti prošel Spartou i kluby v Anglii, kde žil s rodinou," popsal zkušenosti nového hráče Jiří Obrovský.

Obrana vázne

Zápas proti Turnovu začali Novoborští aktivně, vytvořili si tlak na soupeřovu branku. V 7. minutě ve skrumáží před brankou Turnova pohotově zakončil Lebruška a brankář hostí vyrazil na roh.

V 10. minutě předvedli pohlednou kombinační akci Kubeš s Červeňákem, vše ale vyústilo střelou vedle. Ani Turnov ale nezůstával pozadu, a tak měl Szabo, který tentokrát nastoupil v novoborské brance, dost práce. „Naznačilo nám to, že naše obrana stále nemá tu potřebnou kvalitu," míní Jiří Obrovský.

Ve 29. minutě se Kubeš po přihrávce od Šulce rozeběhl po pravém křídle a přesným centrem vyzval Červeňáka k zakončení a ten neváhal 1:0. Vedení Novoborským ale nevydrželo příliš dlouhou, o šest minut později domácí obrana faulovala ve vápně protihráče a rozhodčí Popper ukázal na značku pokutového kopu.

Testovaný hráč Červeňák se divákům od počátku zamlouval. Za přízeň pak Červeňák diváky odměnil ve 39. minutě, když zvýšil na 2:1.

„Do druhého poločasu nastoupili hosté s přísnějším napadáním naší obrany a ta hned v úvodu měla dvakrát otevřená vrátka, ale hosté v prvním případě šanci zahodili a ve druhém pak nastřelili tyč naší branky.Další příležitost jsme jim dali v 66.minutě, kdy srovnali na na 2:2," popsal Jiří Obrovský.

Pak Nový Bor poslal na hřiště nejlepšího střelce krajského přeboru Suňka, který jednou zaváhal, ale podruhé už svojí pověst kanonýra potvrdil a rozhodl utkání 3:2.

Sestava: Blumentritt, Szabo - Bartoš, Svoboda, Valentin, Vlk - Stromecký, Kubeš, Lebruška, Kopecký - Šulc, Červeňák (střídali Suněk, Švec) trenér Fr. Kubáň.

16.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Prezident Miloš Zeman v květnu opět navštíví Českolipsko.

KRÁTCE: Prezident navštíví Českolipsko, v Dubé budou úřadovat policisté

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Liberecký kraj - /HLASUJTE/ Stavba silnic v kraji vázne. Nejvíce je to znát na Českolipsku, které čeká na obchvat, a také u spojení mezi Libercem a Hradcem Králové, které se vleče už celé roky.

Ošacení z krajské sbírky získá českolipská charita

Liberec, Česká Lípa - Charitativní sbírka zachovalého obnošeného oblečení Dejte věcem druhou šanci, kterou dvakrát ročně organizuje mezi zaměstnanci sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje, proběhne dnes ve vestibulu úřadu už popáté.

Lípa Musica: Špičkové umění přiveze festival i na vesnice

Liberecký kraj - Festival představil program 16. ročníku. Předprodej začíná již v pondělí 1. května.

Kamenice dala Osečné šest gólů a v tabulce si polepšila

Českolipsko /I. B TŘÍDA/ - Překvapivá je remíza 2:2 v okresním derby mezi třetími Holany a předposlední rezervou Doks.