Nový Bor využil domácí trávu k výhře

Nový Bor – Mostecký MFK se v Novém Boru snažil, aby si z města sklářů odvezl alespoň jeden bod. Ovšem novoborští borci na domácím pažitu ukázali svoji sílu. Vyhráli 3:2, i když poločas skončil bez gólů.

23.3.2017

Weickert (Most - v modrém) se snaží zblokovat centr Stromeckého.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Za velmi nepříznivého počasí, ale na dobře připraveném trávníku, přivítali divizní fotbalisté Nového Boru soupeře ze dna tabulky, MFK Most. Novoborským se od posledního zápasu se Štětím pomalu vyprazdňuje lavička nemocných a trenér Vladimír Jeníček tak měl k dispozici i hráče na střídání.

FC Nový Bor – MFK Most 3:2 (0:0)

Samotná hra začala bez velkého oťukávání a oba týmy začaly útočně už od úvodního hvizdu. Hosté už v 5. minutě zahrávali dva rohové kopy, ale Novoborští si s těmito standartními situacemi poradili. Rozehrávku z rohu si o chvíli později zkusili i domácí, ale Černý hlavičkoval nad branku soupeře.

Mostečtí hráli s velkým nasazením a jejich dobré kombinace dělaly Boru občas problém. Obrana však byla pozorná a proto k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo, až na jednu situaci, kterou výborně vyřešil gólman Blumentritt. První střelecký pokus domácích si připsal Jakub Chmelík, jehož dobrý pokus zablokoval mostecký obránce.

Střelecké pokusy si postupně připsali Kubeš, Chmelík i Janů a ve 42. minutě zkusil a zakončil útok střelou Frömmel, ani tentokrát neskončil míč v síti. „Ke konci poločasu jsme víc prověřovali obranu soupeře, ale ke gólovému zakončení to prozatím nestačilo," říká sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Macháček se snaží zastavit průnik domácího Frömmela (v zeleném).

Do druhého poločasu se nastupovalo beze změn v sestavách na obou stranách. Domácí chtějí dát první gól a tři minuty po začátku druhé půle skutečně potěší stovku fanoušků, když Stromecký krásně prostřelil gólmana hostí. Další šance přišla vzápětí, ale Frömmel neměl štěstí, i když byl při zakončení atakován obráncem Mostu.

Správně se rozhodl v 60. minutě nováček novoborského týmu Chmelík, který dostal na hranici šestnáctky přihrávku od Macha a dobře mířenou střelou po zemi k tyči zvýšil vedení Boru na 2:0. „Po druhé brance jsme ovládli hru ve středu hřiště a rodily se i další šance, které bohužel góly nekončily," dodal Obrovský.

A soupeř udeřil. V 74. minutě po kombinační akci Valenta pohotově zakončil a snížil na 2:1. Hosté vystřídali a už po dvou minutách od vstřelené branky se po závaru ve vápně domácích míč nešťastně odrazil od Hokeho do sítě a bylo vyrovnáno.

„Studená sprcha pro naše hráče, ale ti si remízu nechtěli připustit. Ze vstřelených branek se rychle oklepali a pustili se do útočení," komentoval závěr zápasu Jiří Obrovský. Za snahu a bojovnost byli Novoborští odměněni v 80. minutě, kdy se po velkém tlaku dostali k vápnu Mostu. Tam se dobře orientoval opět Stromecký a poslal míč po zemi k tyči a vrátil vedení na stranu domácích. „Toto vítězství je dílem celého mužstva, ale také musíme poděkovat našim fandům a podporu v zápase," podotkl sekretář.

Tento týden nastoupí Novoborští k dalšímu mistrovskému utkání na hřišti v Rakovníku. Zápas začíná v sobotu 25. března ve 14 hodin.

Branky: 48. Stromecký, 60. Chmelík, 80. Stromecký - 74. Valenta, 76. vlastní. Rozhodčí: Erlebach. Diváků: 96.
Sestava Boru: Blumentritt, Šimoník, Černý, Hoke, Mach, Janů, Kubeš, Chmelík, (68. Pekař), Broschinský, Frömmel, Stromecký (85. Hauer). Trenér: Vladimír Jeníček, asistent: Milan Szabo, Vedoucí mužstva: R. Blumentritt .