Novým lídrem I. A třídy je Skalice! Mimoň opět vyšla naprázdno...

Skalice, Hejnice, Mimoň -  Po dvojím zaváhání vedoucí Mimoně, která dva zápasy po sobě nedala ani gól, se na první místo tabulky dostala Skalice, jež udolala Velké Hamry. Bod za remízu 2:2 přivezl Cvikov z Hejnic.

18.4.2012

Hráči Skalice budou o další body bojovat ve Stráži nad Nisou.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Hejnice - Cvikov 2:2 (1:2)

Do utkání vstoupili hosté aktivně a už v 1. minutě pálil Urban těsně vedle. Pak měli obrovské šance Jirák a Coufal, ale ani nadvakrát z 10 metrů nedopravili míč za záda brankáře, a tak přišel pro Cvikov šok v podobě Knolleho nešťastné teče, jež zapadla za bezmocného Machačného.

Hosté však nepolevili a ve 12. minutě se dočkali: po rohovém kopu Brenna se zaskvěl parádním gólem Kuběj 1:1. Ten samý hráč dal druhou krásnou branku z 25 metrů, když chytrým obloučkem přehodil domácího brankáře. Cvikovští pokračovali v ofenzivním pojetí hry, střely Kuběje, Bobeláka, Coufala, Baláže a Sysla však gólem neskončily.

„Pak poprvé zaúřadoval rozhodčí, když udělil velmi přísnou žlutou kartu Liboru Balážovi, jehož hned za čtyři minuty, po druhé žluté, vyloučil. Přitom daleko horší zákroky sudí netrestal,“ zlobil se cvikovský trenér Miroslav Novotný. Jeho oslabený tým měl ale i na začátku 2. půle hru pod kontrolou.

„Hejnice se nezmohly na nic, proto asi musel do vývoje utkání znovu zasáhnout rozhodčí,“ myslí si lodivod Novotný, podle něhož sudí nejprve otočil faul na Kuběje, čímž daroval domácím standardní situaci.

„Domácí hráč z trestňáku orazítkoval břevno, po odrazu míče zpátky do hřiště zůstali stát pět metrů za naší obranou dva domácí hráči, kteří byli v jasném ofsajdu, a aby to nebylo málo, tak jeden druhému přihrál do dalšího ofsajdu, jenže píšťalka zůstala němá a Hejnice vyrovnaly. Svým hráčům chci ale velice poděkovat za tento odmakaný zápas v oslabení a věřím, že stejně dobrý výkon podáme i v domácím utkání se Stráží,“ zdůraznil Miroslav Novotný.

Branky: 8. Zoreník, 74. Sýkora - 12. a 15. Kuběj. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 4:2, ČK: 90. L. Kobr - 40. Baláž. Diváků: 80.

Mimoň - Krásná Studánka 0:2 (0:1)

Po výprasku v Bozkově si chtěli mimoňští hráči zvednout náladu v domácím duelu proti Krásné Studánce, která se na rozdíl od nich nachází v sestupovém pásmu fotbalové I. A třídy.

Výraznou územní převahu v první půli však nedokázala Jiskra využít a po šancích Sutra, Koldy a několika neúspěšných standardkách naopak inkasovala z kopačky Hájka po ojedinělém brejku defenzivně naladěného celku.

V druhé půli se nejprve obraz hry moc neměnil, ale tento zápas nebyl domácím souzen pro vstřelení branky, ke které měl rozhodně nejblíže Smola. V 70. minutě se na druhé straně k odraženému míči dostal po přímém kopu Knajbl, jenž propasíroval podruhé míč za záda brankáře Michálka. Od této chvíle to byla v podání domácích hráčů už pouze křeč a gól by se jim tentokrát patrně nepodařilo vstřelit ani do setmění.

Branky: 24. T. Hájek, 74. Knajbl. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:3. Diváků: 80.

Mimoň: Michálek Konopiský, Šiška, Feher, Eichler Matušek, Hanoušek, Foubík, Sutr Smola, Kolda (Vokřínek, Sodomka, Slavík). Trenér Michael Šimek.

(vek)

Skalice - Velké Hamry 3:1(1:0)

Prvním přesným střelcem zápasu byl domácí Kazan a Skalice šla do kabin s vedením 1:0. Čtyři minuty po pauze si dal vlastence Benc a bylo srovnáno, což domácí nerozhodilo. Druhý gól přidal Hlavinka a další šance z kategorie vyložených měli Hlavinka, Šíma, Kazan, Nevrlý. „Co všechno jsme neproměnili, to bylo neskutečný…“ láteřil gólman Michal Svoboda, asistent trenéra Vladimíra Jeníčka.

A poté začaly zlobit Hamry, které byly několikrát hodně blízko k vyrovnání. Naštěstí pro Skalici se neprosadily a naopak v 90. minutě je ztrestal Nevrlý 3:1. „Jsme sice o skóre první, ale to vůbec nic neznamená, protože horní polovina tabulky je velice vyrovnaná,“ konstatoval gólman Svoboda.

Branky: 22. Kazan, 60. Hlavinka, 90. Nevrlý 49. vlastní (Benc). Rozhodčí: Kowalík. ŽK: 4:2. Diváků: 80.

Skalice: Svoboda Aust, Benc, Soukup, Knytl Hlavinka (71. Lebruška, 81. Novotný), Neuman, Šíma, Kazan (88. Maixner), Švec Nevrlý.

Tři body do tabulky si připsali hráči Skalice. Domácí Hlavinka sleduje pokus Prouska zastavit Kazana.

Tři body do tabulky si připsali hráči Skalice. Švec s Kazanem gratulují střelci Hlavinkovi.

Další zápasy I. A třídy:

Mírová- Frýdlant 2:0 (1:0). Branky: 22. Jíra z pen., 90. Taibr. Rozhodčí: E. Pekař, ŽK: 2:0. Diváků: 100.

Lomnice - Doubí 1:2 (0:0). Branky: 53. Čapek 55. Brauner, 77. Vítek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Stráž nad Nisou - Jilemnice 2:1 (2:0). Branky: 12. Žoček, 44. Stříbrný 65. Hadač. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 3:3. Diváků: 60.

Vratislavice - Bozkov 2:3 (1:1). Branky: 40. Smolák, 63. Žabka 14. Havel, 72. Červený, 90. Makula z pen. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:1, ČK: 27. Slováček 70. Liďák. Diváků: 50.

I. A třída Libereckého kraje.

18.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.