Změnu na čele tabulky před posledním podzimním kolem hlásí okresní přebor Českolipska!Novým lídrem nejvyšší okresní soutěže dospělých se stává Dynamo Holany, a to díky lepšímu skóre před Kamenicí. Ta totiž dost nečekaně hladce podlehla doma Lokomotivě Kravaře 1:4.

Na třetí pozici se posunula Horní Police, protože Dubice prohrála v Dolní Libchavě. Jisté je, že tajenku, kdo se stane podzimním přeborníkem, rozluští až závěrečné dějství, jež je na programu o víkendu.

Kamenice - Kravaře 1:4 (0:1)

Kamenici na konci sezony došly síly a mladý kravařský tým toho dokonale využil. Domácí se soupeři vyrovnali pouze fotbalovostí, v ostatních směrech byli hosté o třídu lepší a díky nasazení, agresivitě a především rychlostním schopnostem naprosto zaslouženě zvítězili. Výborný výkon předvedla před padesátkou diváků i trojice rozhodčích Řeháček ml., Táborský, Jankech.

Branky: Vošvrda R. - Koutný 3, Suchan.

Nový Oldřichov - Stružnice 0:1 (0:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů se odehrálo kvůli husté mlze na hranici regulérnosti. V první půli měli navrch hosté, v té druhé zase domácí, kteří měli hodně příležitostí minimálně vyrovnat, ale kvůli vlastní neschopnosti v koncovce si připsali desátou podzimní porážku.

Branka: L. Merenus. Rozhodčí: Martin Švec.

Dolní Libchava - Dubice 3:1 (1:1)

Před početnou diváckou kulisou začalo městské derby opatrně, až ve 13. minutě podnikli hosté rychlou akci, na jejímž konci byl 0:1. Domácí se probudili a začali se více tlačit dopředu. Odměnou jim byl gól na 1:1 v podání Dušánka. Od té doby byli Libchavští lepší a kdyby své šance proměnili Koros, Havelka a Kaňkovský, mohli jít do kabin spokojenější.

Dolní Libchava - Dubice 3:1 (1:1).Druhý poločas začala lépe Dubice, která zatlačila Libchavu do obrany, ale vyloženou šanci si nevypracovala. Pak opět začala přebírat iniciativu Libchava, a když navíc uviděl červenou kartu hostující Proch, bylo na hřišti jen jedno mužstvo.

Dubici několikrát podržel výbornými zákroky gólman Hruška, avšak nestačil na dobře umístěnou hlavičku Kadeřábka 2:1. Libchava pak přidala ještě jeden gól Korosem a po výborném výkonu si zaslouženě připsala další tři body.

Branky: Dušánek, Kadeřábek, Koros - Bárta. Rozhodčí: Řezáč Král, Špáta, ČK: 65. Proch (Dubice). Diváků: 100.
Dolní Libchava: Macek - Nešický, Ješeta, Havelka, Kukal - Lebduška, Koros, Dušánek, Kaňkovský - Balvín, Kadeřábek (Matějíček, Barda). Trenér: Zdeněk Drahotský.
Dubice: Hruška - Bezděk (Žižka), Dutka, Škach, Székely - Třešňák (Grobarčik), Pergl (Kulha), Ráliš, Vodrážka - Proch, Bárta. Trenér: Zdeněk Pětioký.

Holany - Skalice B 4:2 (3:1)

Skóre zajímavého zápasu otevřel domácí Bečvařík, zanedlouho byl ten samý hráč v šestnáctce hostí faulován a nařízenou penaltu proměnil Koleňák 2:0. Skaličtí dali kontaktní branku zásluhou Šlajse z trestného kopu, ale do přestávky přišla další penalta ve prospěch Dynama, z které se nemýlil kanonýr Bečvařík 3:1.

Sedm minut po obrátce přihrál holanský kanonýr ideálně Heinrichovi a ten nemohl zaváhat 4:1. Od té doby upadla hra do šedého průměru, zřejmě i proto, že o vítězi bylo rozhodnuto. Hosté se dočkali ještě snížení zásluhou nestárnoucího matadora Jiřího Štěpánka, jenž hlavou korigoval na konečných 4:2.

Branky: Bečvařík 2 (1 z pen.), Koleňák (pen.), Heinrich - Šlajs, Štěpánek.
Holany: Pavlíček - Mašek V., Koleňák J., Kočí, Nedbal - Sýkora, Torba, Havlásek, Kraus (68. Mašek Vl.) - Bečvařík, Heinrich. Trenér: Jiří Barvíř.

Svor - Žandov 1:2 (0:1) po pen. 4:5

Domácí nováček získal alespoň jeden bod díky pokutovému kopu v poslední minutě zápasu. Hosté si odvezli dva, protože lépe zvládli penaltový rozstřel.

Branky: 90. Kořínek (pen.) - 33. Miko. Rozhodčí: Marek M., ČK: 1:1 (39. Heřmánek T. - 82. Semirád).

Kamenický Šenov - Dubá 4:1 (3:1)

Dubnice - Horní Police 0:3 (0:2)

Okresní přebor Českolipska.

Následující kolo:Skalice B - Svor (sobota 8. 11. v 10.30), Dubnice - Holany (sobota 8. 11. v 11.00), Dubice - Kamenický Šenov, Žandov - Nový Oldřichov (sobota 8. 11. ve 14.00), Dubá - Horní Police, Kravaře - Dolní Libchava, Stružnice - Kamenice (neděle 9. 11. ve 14.00)