O těsné výhře Boru rozhodl Devátý

Nový Bor - Na jedenáctém místě tabulky a po dvou prohrách, navíc stále bez zraněného tahouna mužstva Broschinského, vstupovali fotbalisté Nového Boru do zápasu 24. kola divizní soutěže proti týmu Úval.

10.5.2017

Těžký se snaží zblokovat střelu domácího Pekaře (vlevo).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Oba týmy dělil v tabulce jediný bod.

FC Nový Bor - SK Úvaly 1:0 (0:0)

Do branky domácích se nově postavil Král a jeho spoluhráči získávali hned na začátku herní převahu. První vážné ohrožení branky soupeře přišlo ve 23. minutě, to si počínal výborně s míčem Pekař, ale zakončit akci střelou na branku nedokázal. Stále nebezpečnější pro obranu soupeře byla i hra Devátého. Jen tomu chyběla lepší souhra se spoluhráči.

Ve 29. minutě dali domácí velkou šanci soupeři po ztrátě míče ve středu hřiště, ale hostujícímu hráči zkazil radost výborným obranným zákrokem Černý a z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili. Asi nejvážnější a nejhezčí fotbalová akce prvního poločasu se podařila ve 35. minutě. Chmelík s Machem si narazili míč a Mach poslal prudký přízemní centr do vápna hostí, ale Devátý nedokázal umístit míč z malého vápna do opuštěné branky hostí.

Střelec vítězné branky Devátý (vpravo) bojuje s Moudrým.

Druhý poločas začal stejně jako ten první náporem Boru. Ve 49. minutě se protáhl obranou hostí Mach s míčem u nohy. Bohužel zakončení se mu nepovedlo. Rozuzlení zápasu přišlo v 52. minutě, kdy domácí rozehrávali rohový kop. Centr z pravé strany vyboxoval brankář hostí pouze k Devátému, který míč poslal z osmi metrů na branku. Obránci nestačili na skákavou střelu zareagovat a míč skončil v síti hostí - 1:0.

„Soupeř se snažil kontrovat a vysunul do útoku více hráčů, kteří nepříjemně doráželi na naší obranu. Ta však pracovala na plné obrátky a za ní vše jistil dobře se pohybující brankář Král. Ten zlikvidoval všechno, co prošlo za naše obránce," uvedl sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Ani domácí ve hře dopředu nezaháleli a měli celou řadu dobrých útočných akcí, které by asi jindy skončily gólem, ale tentokrát Boru chyběl větší klid k zakončení nebo i trošku štěstí. „Celému pěknému fotbalu přispěli svým dílem a dobrým výkonem rozhodčí. Bylo by i nesprávné opomenout hlasité povzbuzování našich fandů a proti nim hrstka fandů soupeře," dodal Obrovský.

Sobotní vítězství posunulo Nový Bor na desáté místo tabulky divize B a přiblížilo tým z města sklářů k záchraně v této soutěži i pro příští ročník. V dalším kole zajíždí Nový Bor do Nymburku, na půdu druhého týmu tabulky. Zápas je na programu v neděli 14. května od 17 hodin.

Nový Bor - Úvaly 1:0 (0:0). Branka: 51. Devátý. Rozhodčí: Slavíček, ŽK: 2:2. Diváků: 120.
FC Nový Bor: M. Král - Šimoník, Hoke, Černý, Mach, Janů (69. Hauer), Kubeš, Chmelík, Devátý, Pekař (53., Frömmel), Stromecký. Trenér: Vladimír Jeníček.

Další výsledky 24. kola:
Sokol Hostouň - SK POLABAN Nymburk 2:3 (0:1) po pen.: 3:4, FK Baník Souš - FC CHOMUTOV 3:2 (1:1), TJ TATRAN Rakovník - FK Meteor Praha 5:1 (1:1), TJ Sokol Libiš - SK Český Brod 0:1 (0:1), SK Kladno - SK Sokol Brozany 0:3 (0:2), Mostecký fotbalový klub o.p.s. - TJ Slovan VELVARY 1:2 (1:1) Pen: 0:3, SK Štětí - FK Neratovice-Byškovice 1:2 (1Tabulka divize B po 24. kole:2)

10.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.