Očekávané derby dorostenců je v neděli

Česká Lípa – Divize fotbalových dorostenců se naplno rozjede o víkendu. Českolipská Lokomotiva narazí hned v prvním kole, a to v neděli, na svého městského rivala od Ploučnice.

27.3.2010 3

Vokněr v souboji s Čížkem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

„Nebudeme to hrotit, půjdeme do toho jako do každého jiného zápasu. Zůstaneme nohama na zemi. Z podzimního klání jsme se poučili. Nejdeme do utkání jako favorit, nemáme co ztratit,“ ví trenér Lokomotivy. „Jdeme si pro tři body,“ hlásí sebevědomě kapitán Loko Jiří Beneš.
Vítězslav Volejník k tomu dodává: „Chceme hrát pěkný fotbal. Není to pro nás zápas jara, ale chceme si divizi udržet.“

V derby dojde i na bratrský souboj. Proti sobě se postaví bratři Kulhové. David hraje za Lokomotivu, Michal za Arsenal. „Těším se na něj, protože spolu neustále rádi soutěžíme v tom, kdo má navrch, takže se po víkendu ukáže, kdo je na tom lépe,“ říká David Kulha.

„Každé derby má svá specifika, čehož jsme si vědomi, proto se za favorita nepovažujeme. K duelu přistupujeme jako k jakémukoliv jinému zápasu, ale vzhledem k tomu, že hrajeme v domácím prostředí, tak chceme bodovat. Nejlépe naplno,“ přiznal první muž kabiny starších dorostenců Arsenalu Ladislav Bahník.

Generálku před derby odehráli svěřenci trenéra Josefa Řezáče s Turnovem na umělé trávě v Českém Dubu. Starší dorost vyhrál 2:1, mladší remizoval 3:3, když doháněl poločasovou ztrátu 2:0.

Starší: Turnov – Loko Č. Lípa 1:2 (1:1)

Do sestavy se po doléčeném zranění vrátil brankář Matěj Kubínek. Na poslední chvíli se podařilo vedení klubu sehnat dvě posily, Petra Bulana, jemuž skončilo hostování v Arsenalu, a Viléma Šlajse. Přesto se jako první radovali Turnovští, které poslal do vedení ve 25. minutě Neumann – 1:0.

Českolipští stihli do přestávky vyrovnat, když se po přihrávce Beneše prosadila nová akvizice v dresu Lokomotivy Vilém Šlajs – 1:1. Do druhé půle poslal trenér Řezáč Volejníka, Třešňáka a Davida Kulhu. Ze hry naopak stáhnul Vinše, Zlatníčka a Torbu. Jelikož se střídalo hokejovým způsobem, tak se v průběhu druhého dějství na hřišti ještě Torba s Vinšem objevili. Z výhry se nakonec mohli radovat hosté, v 76. minutě předložil Vinš míč Benešovi, jehož ránu uviděl gólman Turnova až ve své síti – 1:2.

Trenér Řezáč k utkání řekl: „V první půli nám vadila malá plocha umělé trávy. Ve druhém poločase jsme hráli kombinačně, přehrávali jsme soupeře a vytvořili jsme si gólové šance. Jmenovitě Třešňák, Šanda a Proch trefil z pětatřiceti metrů břevno.

Na poslední chvíli jsme získali dvě posily, jedná se o Petra Bulana, kterému skončilo hostování v sousedním Arsenalu. Kvalitně se jeví také další nová tvář v našich barvách, kterou je Vilém Šlajs,“ objasnil trenér změny v kádru, jež nastaly během zimní přípravy.

Branky: 25. Neumann – 37. Šlajs, 76. Beneš
Sestava Loko: Kubínek – Volešák, Proch, Janošec, Vinš (46. Volejník) – Zlatníček (46. Třešňák), Beneš, Šlajs, Torba (46. D. Kulha) – Šanda, Bulan. Trenér Josef Řezáč.

Mladší: Turnov – Loko Č. Lípa 3:3 (2:0)

Mladší dorostenci prohrávali po úvodní pětačtyřicetiminutovce 2:0, ovšem ve druhé části se dokázali zvednout a dovedli duel k remíze 3:3. Dva góly Českolipských vstřelil Volejník, třetí přidal Bukáček.

Branky Loko: Volejník 2, Bukáček.
Sestava Loko: Kliment – Starý, Volejník, Bukáček, Kačín – Blažek, Smith, Florián, Vítů – Matys, Mečíř.

27.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 3

Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice.