Okresní přebor: Libchava prohospodařila třígólový náskok v Oldřichově

Česká Lípa - Desáté kolo okresního fotbalového přeboru přineslo řadu zajímavých soubojů. Po nich se Dubice dotahuje na první Dolní Libchavu.

16.10.2013

Sousedské derby mezi Dubicí a českolipskou Lokomotivou skončilo výhrou 3:1 pro SpartakFoto: Deník/ Jaroslav Marek

Hodně zajímavé kolo plné zvratů se odehrálo o víkendu v několika zápasech okresního fotbalového přeboru Českolipska. Vedoucí celek soutěže z Dolní Libchavy ztratil dva body v Novém Oldřichově, kde vedl už 3:0, a podobně dopadla Kamenice v Dubé. Poločasové vedení slavily také Holany, ovšem domácí Valtinov zásluhou Pýchy skóre otočil a vyhrál 2:1. Utkání Kamenický Šenov Cvikov B bylo odloženo.

Stružnice - Skalice B 0:7 (0:1)

Skalice přijela do Stružnice posílená o některé hráče z A-mužstva. Stružnice pouze v 11 lidech včetně asistenta trenéra P. Brejchy s ní na těžkém terénu sehrála v první půli vyrovnanou partii, ale těsně před přestávkou zaspala při standardní situaci a gólman domácích neměl šanci. Druhou půli Stružnice totálně nezvládla a i přes červenou kartu, kterou obdržel Paštika za hrubý faul na polovině hřiště, inkasovala dalších šest gólů. Branky: Kohout 3, Martínek 2, Bednář, Daniel. Rozhodčí: Hybler, ČK: 0:1 (Paštika).(lak)

Dubice - Loko Č. Lípa 3:1 (1:1)

Skóre sousedského derby se poprvé měnilo už v 15. min., kdy domácí výborně zakombinovali, Bárta patičkou uvolnil Hájka, ten odcentroval před branku, kam si naběhl kapitán Ráliš, jenž hlavičkou pod břevno nedal Podešvovi šanci 1:0. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě, kdy domácího gólmana Hrušku překvapila střela Beneše k levé tyči. V poslední minutě I. půle zahrávali hosté rohový kop, a při domácích stáli všichni svatí: Proch vykopl míč z brankové čáry, Podrazil zblokoval soupeřovu dorážku a až Škach míč odkopl do bezpečí. V 72. minutě po závaru před Podešvou se nejlépe zorientoval Bárta a střelou pod břevno poslal domácí do vedení na 2:1. Hosté se snažili alespoň o vyrovnání, ale dobře pracující obrana jim toho moc nedovolila. V 87. min. si Hruškův výkop na polovině hostí zpracoval nikým neatakovaný Pětioký, připravil si míč a z 30 metrů nechytatelnou střelou pod břevno upravil na 3:1. Branky: Ráliš, Bárta, Pětioký Beneš. Rozhodčí: Švec, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Sestava vítězů: Hruška Proch (Pětioký), Dutka, Škach, Podrazil Gorol, Hájek (Grobarčík), Ráliš, Vodrážka (Daňo) Székely, Bárta.(zdp)

Kravaře - Zahrádky 2:4 (2:2)

Domácí Lokomotiva v utkání dvakrát vedla, ale hosté vždy srovnali a v závěru přidali další dva góly. Stínem zápasu bylo zranění domácího Jakuba Trégra, pro kterého musela přijet záchranka. Branky: Koutný J., Suchan Votruba 3, Kubišta (vlastní). Rozhodčí: Milner Volf, Mengr. ČK: 0:1 (Koleňák). Diváků: 65.

N. Oldřichov - D. Libchava 3:3 (0:3)

Lídr tabulky zcela jasně ovládl první poločas, když všechny tři góly zařídil kanonýr Hynek Vrabec. Vypadalo to na jasnou záležitost, zvláště když byl ve 37. minutě vyloučen domácí gólman Ondřej Vitouš. Jenže pak se děly věci! „Věděli jsme, že už nemáme co ztratit, prostřídali jsme sestavu, kluci začali bojovat, opravdu dřeli a odměnou za to jim byly tři góly. Ten třetí vyrovnávací dával Pavel Věchet pět minut před koncem. Všichni naši hráči proto zaslouží velikou pochvalu," říkal spokojený domácí funkcionář Vladimír Satranský. Branky: 70. a 85. Věchet, 73. Pícha 16., 37. (pen.) a 43. Vrabec. Rozhodčí: Jánský, ČK: 1:0 (Vitouš Ondřej). Diváků: 50.

Dubá - Kamenice 3:3 (1:2)

Ještě v 88. minutě to bylo 1:3, poté uviděl červenou kartu hostující Netolický a Dubá hned vzápětí snížila. Kamenice však jednogólové vedení neubránila, v posledních vteřinách inkasovala po závaru z hlavy domácího Beneše 3:3. Branky: 40. Wagenknecht st., 88. Porsch, 90. Beneš 5. a 69. Miklovič, 43. Kristy. Rozhodčí: Řeháček ml. Böhme, Havel. ČK: 0:1 (88. Netolický). Diváků: 50.

V. Valtinov - Holany 2:1 (0:1)

V první čtvrthodině měli domácí hráči nápor i šance, ale nic z toho, a tak nováček z Holan postupně hru srovnal a ve 30. minutě šel do vedení. Z 27 metrů se napřáhl Kočí a bylo to 0:1. Po přestávce to byli zase domácí, kdo měl navrch, jenže hosté si své vedení hlídali. V 65. minutě poslal valtinovský trenér na hřiště Pýchu, který svým prvním dotykem s míčem vyrovnal a za pět minut ten samý „žolík" otočil skóre na konečných 2:1! Branky: Pýcha 2 Kočí. Rozhodčí: Volf Švec, Milner. (rav)

Autoři: Radek Valenta, Zdeněk Pětioký, Ladislav Křemen

16.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Loňská Supermoto „Academy“ se skutečně podařila. Pořadatel akce, Autoklub Česká Lípa v AČR, na sosnovském autodromu zasvětil do základů tohoto mladého sportu téměř 40 nadějí motorsportu.

Čeští jezdci motosportů hledají talenty mezi dětmi

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Liberecký kraj – Policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.