Okresní přebor: Libchava zdolala třetí Sloup a vzdálila se mu na sedm bodů

Českolipsko - Největším hitem uplynulého kola byl zápas mezi druhou Dolní Libchavou a třetím Sloupem. Tři body si vybojovali domácí zásluhou přesné hlavičky Pavla Jandače.

16.5.2013

Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dubá - Kamenice 2:2 (1:0)

Slavoj klidně mohl vést v první části hry o pět gólů, po přestávce však domácí přestali hrát, Kamenice se zlepšila a zařídila obrat skóre. Domácí celek vyrovnal čtvrt hodiny před koncem po krásné kombinační akci. Branky: Porsch (pen.), Kamarád Serdel Jakub, Petrnek. Rozhodčí: Bahník Vágner, Otčenášek. Diváků: 60.

Brniště - Zákupy 1:6 (0:2)

Prvních 25 minut se hrála vyrovnaná partie. Pak hosté využili dvě chyby domácích zadáků po sobě a vedli. Po hodině hry se zranil domácí Kuchař, musel být střídán, načež hosté dali brzy další dvě branky. Brniště vstřelilo čestný úspěch až v 89. minutě. Branky: Zelenka J. Serdel 2, Štummer 2, Březina, Vinš. Rozhodčí: Švec. Diváků: 80.

Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0).Dolní Libchava - Sloup 1:0 (0:0)

Domácí začali lépe, ale na dobře organizovanou obranu soupeře dlouho nemohli najít recept. Největší šanci prvního poločasu neproměnil Vrabec, který z jasné pozice netrefil bránu. Druhý poločas začal podobně, domácí tlačili, ale do mnoha šancí se nedostávali, až v 65. minutě se po standardní situaci trefil hlavou Pavel Jandač. Libchavští si pak vedení bez větších problémů udrželi. Branka: Jandač. S přehledem řídil Janovský.

Stružnice - Polevsko 3:2 (2:1)

Na těžkém terénu a za deště se hrál pěkný zápas. Polevsko se ujalo vedení již po 10 minutách, ale Stružnice dvěma góly Koždoně a Ráce do poločasu zápas otočila. Ve druhém dějství se hrálo oboustranně útočně a s řadou šancí. Patnáct minut před koncem Polevsko z přímého kopu vyrovnalo, ovšem hned za pět minut rozhodl o výhře Stružnice Peterson, a to i díky tomu, že Polevsku nebyl v závěru uznán gól kvůli ofsajdu. Branky za domácí: Koždoň, Rác, Peterson. Rozhodčí: Hybler. Diváků: 30.

Zahrádky - Kamenický Šenov 2:1 (1:0)

Byl to vyrovnaný souboj dvou mužstev z dolních pater tabulky. Rozhodující gól padl v posledních minutách, a proto radost Zahrádek byla pochopitelná. Branky: Machač, Lebduška Doležal. Rozhodčí: Hamada.

Kravaře Skalice B 4:1 (3:1)

Jako noc a den jsou na jaře výkony kravařské Lokomotivy. Tentokrát byl její výkon výborný, proto zaslouženě zvítězila, i když dohrávala bez jednoho vyloučeného. Branky: Koutný 2, Gvizd, Starý Kvasnička. Rozhodčí: Mengr, Volf, Hartig. ČK: 1:0 (Trégr Jakub). Diváků: 60.

Lokomotiva Česká Lípa - Nový Oldřichov 1:2 (0:0)

Okresní přebor Českolipska.

16.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.