Okresní soutěž: šesté hrané kolo překvapení nepřineslo

Českolipsko - Už šest poctivě odehraných podzimních kol má za sebou šestnáct účastníků okresní fotbalové soutěže mužů.

18.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Brniště - Pertoltice 8:2 (4:2)

Hosté už ve 2. minutě dali první gól, a když v 15. vedli 2:0, vypadalo to s domácími všelijak. Jenže pak v 17. snížil J. Zelenka a během několika minut domácí vedli 4:2. Hned v úvodu II. půle přidal svou druhou branku v utkání J. Zelenka, po dalších deseti minutách to bylo 6:2 a hosté se sesypali.

V 72. byl vyloučen domácí Kuchař, ale hostům přesila nepomohla. Brniště v závěru přidalo další dvě trefy, přičemž ta osmá od J. Zelenky a byla nejhezčí: z dálky a pod břevno 8:2.

Branky: Zelenka J. 3, Kopecký M. 2, Luft Pavel ml. 2, Stand P. (PK) - Holec, Novák. ČK 1:0 ( 72. Kuchař). Rozhodčí: Jankech, Hybler, Vágner. Diváků 80.
Sestava domácích: Trégr M. - Kuchař - Luft David, Gutkais, Švimberský (65. Trégr J.) - Stand P., Kopecký P. (59. Větrovský), Srba - Luft Pavel ml., Zelenka J., Kopecký M. Trenér: Horáček.

Polevsko - Cvikov B 1:0 (1:0)

Ve vyrovnaném duelu mělo Polevsko více štěstí. Výhru mu zajistil již v 5. min. perfektním provedením přímého kopu Marušák. S přehledem řídil rozhodčí Folk.

Kunratice - Loko Česká Lípa B 3:0 (1:0)

Výsledek 3:0 je pro hosty až příliš krutý, nicméně je také pravdou, že Lokomotiva se za celých 90 minut přesně netrefila, a tak další tři body slaví dosud nepokořené a letos suverénní Dynamo.

Branky: 13. a 52. Zet T., 75. Linger z pen. Rozhodčí: Hejl, Táborský, Řezáč.

Bukovany B - Zahrádky 4:0 (2:0)

V zápase na hřišti Sloupu byli od začátku lepší domácí. Hned v první minutě neproměnili vyloženou šanci a podobně probíhal celý zápas. V prvním poločase stálou převahu dvěma góly potvrdil Králík. Bukovanští mohli dát třikrát tolik branek, ale střelecká nemohoucnost tomu zabránila.

Ve druhém poločase hostitelský celek pokračoval ve stálém tlaku a výsledek ještě navýšili střídající Fertig a brankář Lacina, který proměnil penaltu po faulu na Vetešníka.

Branky: Králík 2, Fertig, Lacina.
Sestava vítězů: Lacina - Hanykýř - Vorlík, Šup, Ramík M. - Vetešník, Černák, Dostál ml. (Kusý), Kašpar - Jeřábek (Fertig), Králík (Ramík L.).

Mimoň B - Noviny 2:1 (1:0) po PK 4:3

Tradičně očekávaný duel, jemuž místní neřeknou jinak než El Clásico, mezi mimoňskou rezervou a Novinami přineslo opět zajímavou podívanou, na kterou i přes nepřízeň počasí neváhala dorazit více než stovka diváků. V první půli měli poměrně nečekaně navrch hostující hráči, kteří byli za svou aktivní hru odměněni Pikousový gólem.

Do druhé půle nastupovali domácí již bez přísně vyloučeného Votavy, přesto rozhodně neskládali zbraně. Po gólovkách na obou stranách se deset minut před koncem po centru Václava Konopiského prosadil netradičně hlavou Radim Polák. Dramatický zápas tak musely rozhodnout až pokutové kopy, kde pevnější nervy prokázali Mimoňští. V závěru utkání nastoupila na hřiště za velkého aplausu tribun i legenda mimoňsko-novinské kopané, oslavující „šedesátník" Džogy Štefan.

Branky: Polák - Pikous. Penalty proměnili: Žiga, Konopiský, Křenek, Pobuda - Sukovatý, Nedbal, Jablonský.
Mimoň B: Parkanský (46. Křenek) - Žiga, Steinfest, Votava, Maslen - Konopiský, Krejčík, Foubík, Polák - Opelt (10. Pobuda), Laskovský (55. Vápeník).
Noviny: Moravec - Tyll, Švimberský, Jablonský, Jindra - Pavelka, Nedbal, Heindörfer, Pikous - Sukovatý, Lundák (Novotný, Holoubek, Štefan).

Lindava - Okna 2:3 (1:2) po PK 7:8

Hosté dvakrát vedli, Lindava však vždy stačila srovnat. O dvou bodech pro Okna rozhodla penaltová přestřelka, která skončila 7:8.

Branky: Havlas Lukáš 2 - Šinágl, Kubálek. Rozhodčí: Ďörď.

Horní Libchava - Tuhaň 0:4 (0:0)

Branky: Hanuš 2, Pejpal, Beneš. Rozhodčí: Kutílek.

Blíževedly Sosnová 0:4 (0:1)

Doseděl 2, Jelínek, Ondřejka. Rozhodčí: Pospíchal.

Okresní soutěž Českolipska.

18.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Policie rozdávala v rámci akce Řídím, piju nealko nealkoholická piva. Akce má upozornit na vzrůstající počet nehod, kdy jsou řidiči pod vlivem alkoholu.

Opilců za volantem přibývá

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Liberecký kraj – Celkem 43 092 obyvatel Libereckého kraje starších 15 let čelí exekuci.

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.