Jeho premiérovým přemožitelem se stalo Polevsko, druhý tým tabulky.

Polevsko - Pertoltice 3:2 (1:1)

Pertoltice šly do vedení Novákem. „Nás to ale nerozhodilo, naopak ještě jsme přidali na obrátkách a do poločasu vyrovnali po krásné kombinaci, kdy se trefil náš kanonýr Jirka Suněk," komentoval vývoj tohoto prestižního zápasu domácí kouč Jan Ramisch.

V druhé půli obě mužstva pokračovala v krásném ofenzivním fotbalu, aby po hodině hry šlo Polevsko do vedení. Marušák dostal kolmici do brejku a otočil skóre na 2:1. Jenže drama pokračovalo. Za necelé 3 minuty hosté srovnali opět Novákem na 2:2, takže se začínalo od začátku. A protože oba týmy chtěly pro sebe urvat všechny tři body, byla v Polevsku k vidění řada příležitostí na obou stranách. Definitivní rozuzlení přišlo v 78. min., kdy se podruhé v utkání prosadil domácí Jiří „Sunar" Suněk.

Dodejme, že právě Jiří Suněk se s 26 brankami dělí o první místo v soutěži nejlepších střelců III. třídy, a to s Davidem Řehákem útočníkem Pertoltic. Ten se však v tomto duelu gólově neprosadil.

Branky: 43. a 78. Suněk Jiří, 63. Marušák Jiří - 35. a 66. Novák Jakub . Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Další výsledky III. třídy:

Cvikov B - Noviny pod Ralskem 3:1 (1:1)
Branky: 25. a 71. Moravec Jiří, 78. Engelhart Robin - 15. Slejška Pavel. Rozhodčí: Mengr, ŽK: 0:3. Diváků: 50.

Tuhaň - Horní Libchava 3:1 (1:0)
Branky: 11. Vodráška Tomáš, 66. Chlumecký Radek, 68. Novák Jaroslav - 52. Hruška Marek. Rozhodčí: Volf, ŽK: 0:2. Diváků: 50.

Lindava - Mimoň B 2:0 (0:0)
Branky: 58. Šlajs Vilém (pen.), 88. Neuman Tomáš. Rozhodčí: German, ŽK: 2:2. Diváků: 40.

Kunratice - Loko Česká Lípa B 3:1 (1:0)
Branky: 38. Kadlec Pavel, 65. Fanta Jiří, 78. Grežďo Lukáš - 55. Černý Patrik. Rozhodčí: Marek M., ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (86.Volejník Vítězslav). Diváků: 50.

Zahrádky - Okna 2:1 (1:0) po pen.: 5:4
Branky: 17. Moravec Ondřej - 70. Knödl Jan (pen.). Rozhodčí: Švec Jar., ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (60. Lodinský Michal). Diváků: 30.

Brniště - Nový Oldřichov 0:1 (0:0) po pen.: 3:4
Rozhodčí: Mengr, ŽK: 3:1. Diváků: 50.

Okresní soutěž Českolipska.Zdroj: Deník