Přeborníkem okresu je Dubice. Do krajské soutěže nepůjde

Českolipsko - Titul Okresní přeborník Českolipska za ročník 2013/2014 vybojovali fotbalisté Spartaku Dubice.

19.6.2014

Dubice - Cvikov B 1:0 (ukončeno předčasně pro nedostatečný počet hostujících hráčů). Foto: Deník/Jaroslav Marek

Rozhodlo o tom závěrečné dějství, v němž Dubičtí zvítězili v předčasně ukončeném duelu nad rezervou Cvikova. Hosté totiž přijeli pouze s osmi hráči a po 26 minutách jich na hřišti zbylo jenom šest…

Dubičtí ale do I. B třídy nepůjdou. Deníku to v úterý potvrdil předseda klubu Jiří Jelínek. Znamená to tedy, že slovo dostane druhý celek, českolipská Lokomotiva, která údajně má o krajskou soutěž eminentní zájem. Sestup do II. třídy si už dříve „zajistily" Zahrádky a v tomto kole právě také předposlední „béčko" Cvikova.

Velký Valtinov - Loko Česká Lípa 2:3 (0:1)

Lokomotiva vedla 2:0 a 3:1, domácí Slavoj se však nevzdal a snížil na rozdíl jediného gólu. Za stavu 2:3 domácí dokonce vyrovnali, ale pomezní rozhodčí Böhme avizoval faul útočícího valtinovského hráče, a proto gól neplatil. Lokomotiva tak obsadila druhou konečnou příčku. Valtinov zaujímá solidní čtvrtou pozici.

Branky: Novák 2 - Podrazil 2, Horáček M.. Rozhodčí: Volf Böhme, Král.

Kamenický Šenov - Dubá 3:1 (0:0)

Hostům scházelo hned několik hráčů základní sestavy, proto také měl Šenov úlohu usnadněnou a získal potřebné tři body k záchraně.

Branka za hosty: Vokolek. Rozhodčí: Jankech - Táborský.

Dubice - Cvikov B 1:0

Ukončeno předčasně pro nedostatečný počet hostujících hráčů.

Branka: Dutka. Rozhodčí: Švec J.

Okresní přeborník ročníku 2013/ 2014: Spartak Dubice.

Nový Oldřichov - Holany 1:0 (1:0)

Přestože měly Holany především v posledních 20 minutách drtivou převahu, vyrovnat se jim nepodařilo.

Branka: 64. Vitouš Martin z pen. Rozhodčí: Jánský. Diváků: 60.

Kravaře - Kamenice 1:0 (0:0)

Hosté byli schopni poskládat sestavu pouze z devíti hráčů, včetně trenéra, a s vykloubeným loktem riskujícího záložníka Zajíčka! „Absentovali tři naši hráči kvůli pracovním povinnostem, jeden vinou zranění a další čtyři byli v den zápasu na hudebním festivalu Votvírák, přesto tým zápas neodevzdal a bojoval až do poslední minuty," vysvětlil trenér Jiří Pokorný.

Kravaře nastoupily v nejsilnější sestavě, ale přesilovku byly schopné využít až v 68. minutě, po asi jediné chybě v kamenické rozehrávce. Gólman Václav Erben naprosto deptal svými zákroky domácí útočníky, a kdyby hostující Miklovič proměnil v 83. minutě své dlouhé sólo, mohly se Kravaře rozloučit s okresním přeborem pěknou ostudou!

Branka: Koutný. Rozhodčí: Řezáč German, R. Fara. Diváků: 60.
FC Kamenice: Erben - Koška, Serdel, Vošvrda - Zajíček, Hujka, Jerson, Miklovič - Pokorný.

Stružnice - Dolní Libchava 3:3 (2:0)

Dva úplně rozdílné poločasy byly k vidění u Ploučnice v Jezvé. Hru v první půli domácí zcela jasně ovládli, Libchavu k ničemu nepustili a zaslouženě vedli 2:0. „Jenže úvod druhého poločasu jsme totálně vypustili a po dvaceti minutách hosté otočili skóre na 2:3," přiznal kapitán Ladislav Křemen.

Poté se hra opět vyrovnala a v závěrečné desetiminutovce si Stružnice vytvořila několik vyložených šancí, z nichž se ujala až ta v nastaveném čase v podání V. Koždoně, který vyrovnal na konečných 3:3 a tím svému týmu zajistil definitivní záchranu v soutěži. „Několik našich diváků se po závěrečném hvizdu vyjádřilo tak, že tohle již opravdu není na jejich nervy," prozradil stružnický kapitán.

Branky za domácí: Holub, Koždoň B., Koždoň V. Rozhodčí: Král - Volf, Böhme.

Skalice B - Zahrádky 5:1 (4:1)

Okresní přebor Českolipska.

19.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.