Přípravu Boru zpestří sobotní pohárový zápas v Litoměřicích

Nový Bor - V posledním zápase před startem poháru fotbalisté Boru remizovali s Dvorem Králové.

18.7.2014

Novoborští hrají v sobotu v Litoměřicích. Doma se představí ve středu od 17.30 hodin.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dvakrát vypadli hned v prvním kole s Varnsdorfem. Letos budou divizní fotbalisté Nového Boru bojovat o postup do hlavní soutěže Poháru České pošty v předkole s Litoměřicemi. Zápas na hřišti nováčka divize začíná už tuto sobotu v 17 hodin.

Litoměřičtí podlehli v týdnu juniorce Slavie 1:5 (branka Stožický). „To jsme brali jako přípravu, zkoušeli jsme nějaké věci, ale vůbec jsme nezachytili začátek. Soupeř nás předčil v dynamice, pohybu, my navíc často chybovali. Teď proti Novému Boru to bude něco jiného. Je to vlastně první soupeř z naší divizní skupiny a zápas nám nastaví zrcadlo, jak na tom jsme," říká trenér Litoměřic Štefan Knapík.

Domácí v sobotu nastoupí oproti středě s několika změnami. „Hrát nebude Stožický, jehož příchod je v jednání a zranil se nám Hranička. Na druhou stranu už bude k dispozici Hála, který se vrátil z dovolené. Samozřejmě bychom rádi postoupili a zahráli si doma proti Ústí. Snad se to povede"

Novoborští zatím v přípravě sehráli jen dva zápasy. Poslední prověrkou před pohárovým kláním byl středeční duel s týmem TJ Dvůr Králové, který nakonec vítěze neměl. Už v sobotu mělo Novoborské prověřit mužstvo Semil, zápas se však vůbec nekonal. Soupeř nepřijel. „Na přípravu další obhajoby divizní příslušnosti je letos až moc málo času. Hráči si vybírají dovolenou a při tom ještě absolvují letní přípravu," říká sekretář FK Nový Bor Jiří Obrovský.

Nový Bor - Dvůr Králové 2:2 (0:1)

Domácí ke středečnímu zápasu nastupovali s řadou hráčů, kteří se přihlásili z Liberce a z Varnsdorfu a dorazili i ti, kteří se ten den ráno vrátili ze zahraniční dovolené. V prvním poločase dostali herní příležitost všichni, kteří v posledním týdnu pilně trénovali a do druhého poločasu pak nastoupili hráči, kteří určitě budou tvořit základ mužstva pro podzimní divizní boje.

Prvních patnáct minut předváděli větší iniciativu domácí, ale hra Novoborských končila většinou u šestnáctky. „Hlavně jí chybělo zakončení. V naší obraně dominoval Lebruška," uvedl Obrovský. Poté se hra vyrovnala a hosté začali své soupeře přetlačovat. Ve 25. minutě při špatném pokrytí protihráčů přišla křižní střela, na kterou brankář Klouda nedosáhl a míč skončil v šibenici 0:1. Hosté měli i další příležitosti, ale další branku fotbalisté Boru nepřipustili.

Do druhého poločasu domácí prostřídali a do hry se zapojili Kubeš, Mach, Broschinský, Třešňák, Engelhart a do branky šel Blumentritt. „Z naší strany přišlo výrazné zlepšení, které ale opět končilo u velkého čtverce. Přesto se nám po jednom útoku podařilo díky Broschinskému vyrovnat," sdělil Obrovský. Hosté v té době měli na hrotu dobrého útočníka, který přešel od postranní lajny k vápnu, a než stačila domácí obrana řádně zformovat své řady, zakončil střelou po zemi na 1:2. „Poté jsme se snažili o změnu skóre, ale byla to hra, které sice nechyběl nápad, ale asi větší vůle," dodal sekretář. V závěru se hrstka domácích fanoušků přeci jen dočkala vyrovnání, o které se postaral přesně zakončující Kaňkovský.

Po sobotním pohárovém utkání čeká v příštím týdnu novoborské fotbalisty další přípravný zápas proti Mnichovu Hradišti ve středu 23. července od 17.30.

Branky za domácí: Broschinský, Kaňkovský. Diváků: 54. Rozhodčí: P. Paulus, bez karet
Sestava Nového Boru: Klouda (Blumentritt) - Lebruška, Pollach, Černý, Stromecký, Halbich, Rydval, Válek, Dostál, Moravec, Broschinský, Kubeš, Mach, Třešňák, Kaňkovský, Engelhart. Trenér: Vl. Jeníček, ved.Blumentritt.

18.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Českolipsko - Špatný vstup do sezony zaznamenali oba zástupci našeho okresu ve fotbalové I. A třídě.

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.