Arsenal Č. Lípa B –
TJ Doksy
4:2 (3:1)

Za Arsenal se dvakrát trefil Pavel Záleský, jednu branku přidal Ondřej Picek. Za Doksy snižoval Jakub Kouba. Ve druhé půli vstřelil kontaktní branku dokský Martin Kolařík, ale na konečných 4:2 upravil Marek Burian.

Do první šance se dral Kaňkovský, ale po svém průniku nepřihrál přesně. Na druhé straně prověřil Bahníkovu pozornost Kouba. V 10. minutě se poprvé měnilo skóre, Pavel Záleský dostal krásný pas a střelou ke vzdálenější tyči nedal dokskému brankáři Kadlecovi šanci – 1:0.

Dokští se hnali za vyrovnáním, ale pokusy Michala Vaňátka a Vinše skončily mimo. V 16. minutě už vedla rezerva Arsenalu 2:0. Na pěkný Brožův roh si na zadní tyči naběhl Ondřej Picek a nekompromisně zavěsil. Své štěstí pak zkoušel opět Vinš, ale ani tentokrát neměl přesně seřízená mířidla. Následně se míč po ose Kaňkovský – Švec dostal až k Záleskému, ale ten svůj druhý gól prozatím nepřidal.

V 28. minutě běžel Kouba sám na Bahníka, za záchrannou brzdu zatáhl Rataj, kterého vzápětí trenér Najman vystřídal. Z nařízeného trestného kopu trefili svěřenci trenéra Vinše břevno. Poté se neujaly navštívenky Švece a Holického.

Ve 39. minutě se již skóre opět měnilo, a to hned dvakrát. Nejprve svou druhou trefou v utkání zvýšil už na 3:0 Pavel Záleský, jenž těžil z dobré spolupráce Brože s Klimentem. Z protiútoku však snížil pohotový Jakub Kouba – 3:1. Do konce prvního poločasu si ještě oba týmy vypracovaly pár šancí. Tou největší byl průnik Holického, který dokázal vypíchnout balón Bahníkovi, ale následná Vinšova bomba mezi třemi tyčemi neskončila.

Druhou půli začali fotbalisté Arsenalu aktivně. Po Brožově centru zakončoval ve skluzu Burian, ale kulatý nesmysl za čáru nedostal. Po další Brožově nabídce pálil Záleský, náhradní brankář Kotyk si poradil. O chvíli později se na Kotyka z úhlu řítil Burian, leč neúspěšně.

Tým od Máchova jezera se osmělil nepřesným pokusem Martina Vaňátka. Ovšem co se nepovedlo Vaňátkovi, podařilo se Martinu Kolaříkovi, který snížil na 3:2 a dal zápasu zajímavou zápletku.

Drama však odmítl Marek Burian, který zvýšil na konečných 4:2. Doksy však ještě mohly inkasovat pátý gól, Radomír Picek našel svou přihrávkou naběhnutého Buriana, který už překonal brankáře Kotyka, ale v poslední možnou chvíli zakročil jeden z dokských obránců. Kotykovy rukavice pak vyprášil tvrdou střelou Kaňkovský.

V závěru zápasu postupoval Vítek tváří v tvář Pavlíčkovi, jenž v poločase nahradil Bahníka, ale českolipský strážce svatyně zabránil pohromě.