Mužstvům z Českolipska, vyjma Holan, se letos moc nedaří a pohybují se v druhé polovině tabulky.

Doksy B - Mimoň 4:0 (1:0)

Začátek utkání byl v režii Josefa Švece, jehož sólo z půlky hřiště a následná střela dostala domácí do vedení 1:0. V první části měly tutovky oba týmy. Hostující Josef Pobuda zblízka hlavou mířil pod břevno, ale Szabo výtečně vytěsnil míč nad branku a domácí kapitán Roman Švarc se dostal před gólmana Michala Krále ovšem trefil se jen do něj.

V dresu Mimoně nastoupil mladý Roman Švarc, syn domácího kapitána a hrajícího trenéra. Během zápasu došlo k několika pěkným vzájemným soubojům, což diváci odměnili potleskem. V poločasové přestávce za stavu 1:0 se k vývoji utkání vyjádřil hostující Ondřej Vacek, odchovanec Doks: „V Mimoni jsem docela spokojený. Je tam dobrá parta, i když po fotbalové stránce by to mohlo být lepší. V dnešním utkání jsme nezachytili začátek, ale od desáté minuty jsme lepší."

Do půlky druhé pětačtyřicetiminutovky se hrál slušný fotbal. Útoky se střídaly na obou stranách. Dobrý výkon v hostujícím týmu předvedl právě Ondřej Vacek. Rychlé nebezpečné průniky do zadních řad domácích se dařily Jiřímu Hřebenovi, který byl pro zranění střídán. Dobře zahrál i Jan Sutr.

Ale pak domácí udeřili. Akci začal zprava Jan Doubrava, jenž poslal míč Šimonovi. Jeho střelu gólman Král vyrazil před sebe a ze skrumáže dorážel Roman Švarc - 2:0. Na 3:0 pak upravil Matěj Šimon.

Hostům se již nepodařilo změnit vývoj zápasu a minutu před koncem inkasovali čtvrtý gól. Nezabránil tomu ani kvalitní výkon Stanislava Takáče v obraně Mimoně.

Kouč poražených, Pavel Vít, byl zaskočen výkonem svých svěřenců tak, že jen řekl, že domácí vyhráli zaslouženě.

Trenér Doks Roman Švarc: byl sdílnější: „Prvních patnáct minut jsme je tlačili, ale do poločasu byla lepší Mimoň. Do 60. minuty jsme hráli vlažně a nedokázali jsme soupeře přehrávat."

Vedoucí Jiskry Mimoň Ladislav Groll přiznal: „Dnes jsme dost chybovali v obraně, zejména ke konci zápasu. Naši útočníci neměli svůj den, nedařilo se ani Hřebenovi, naopak v záloze byl dobrý Ondra Vacek. Máme dobrý dorost, a tak se můžeme na jarní část soutěže dobře připravit."

Branky: 4. Švec Josef, 68. a 89. Švarc Roman, 72. Šimon Matěj. Rozhodčí: Maruška. Diváků: 80.
Doksy B: Szabo Milan - Tomíček Michal, Jantač Petr (55. Šimon Matěj), Picek František, Vítek Jiří, Doubrava Jan (78. Jakša Martin), Švarc Roman, Beránek Jan (74. Prskavec Jiří), Švec Josef, Balík Lukáš, Horčík Michal. Trenér: Roman Švarc.
Mimoň: Král Michal - Sukovatý Martin (78. Slavík Ladislav), Mikloda Pavel, Takáč Stanislav, Eichler Josef, Švarc Roman ml., Krejčík Pavel, Vacek Ondřej, Sutr Jan, Pobuda Josef, Hřeben Jiří (72. Cibulka Jan). Trenér: Pavel Vít.

Jablonné - Pěnčín 1:3 (0:0)

Hosté dobře kombinovali, ale gólovky měli domácí. Po nedorozumění v obraně těsně minul Černý a po dvou rozích nejprve Kovalev mířil těsně nad a Černého střelu vykopl z čáry obránce. Pěnčín začal úřadovat po přestávce, kdy Bárta hezky využil trestný kop a pak po úniku zvýšil Jaček. Prudká střela Bárty znamenala 0:3. Po rozehře našel domácí Hetver Čermáka, který snížil, navíc v 85. minutě nastřelil Hetver břevno.

Branky: 76. Čermák Filip - 52. a 73. Bárta Tomáš, 62. Jaček Jaroslav. Rozhodčí: Zboroň.
Jablonné: Holub – Knolle, Zelený, Olbrich, J. Kovalev (69. F. Čermák) – Pavlas, M. Černý (65. Velecký), A. Ryšavý, V. Šimon – Hetver, Janďura.

Holany - Rozstání 3:1 (1:0)

Deset minut byl výkon hostů dobrý, ale po rychlém protiútoku domácích přišel faul a z penalty bylo 1:0. Rozstání nebylo v útoku nebezpečné, jen tři střely, které brankáře neohrozily. Poločas hostům pomohl a z první přímé střely na branku Černohouz vyrovnal.

Od té doby ovšem domácí tým opět zabral a jeho hra šla rapidně nahoru, což se projevilo i na výsledku. Nejprve Serdel zužitkoval lahůdkový centr od Sýkory a hlavou zvýšil na 2:1. Holanští v tu dobu hráli opravdu dobře a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Zlatníček nádherně vyslal do úniku Porsche, který se nemýlil a uzavřel skóre na konečných 3:1. Na tomto stavu už nezměnily nic ani další velké šance Dynama, které zahodili Sýkora a Serdel.

„Všichni dobře víme,že naše výkony nejsou optimální. Dopouštíme se mnoha individuálních chyb, a proto ztrácíme zbytečně mnoho bodů. Přesto musím kluky za výkon proti Rozstání pochválit, protože odehráli jeden z nejlepších podzimních zápasů a po zásluze získali tři body," svěřil se domácí trenér Jiří Barvíř.

Branky: 11. a 78. Porsch František, 65. Serdel Václav - 52. Černohouz Petr. Rozhodčí: Kvítek.
Holany: Pavlíček - Kočí, Koleňák, Mikysa, Souček - Porsch, Torba, Serdel, Sýkora - Zlatníček, Šanda. Trenér: Jiří Barvíř.

Hodkovice - Kamenice 1:0 (0:0)

Na podmáčeném terénu domácí zabrali po přestávce a útok za útokem se valil na bránu hostů.

Častější střelecké pokusy nakonec vyústily v jediný gól v podání domácího Škopana. Hráči zažili pětadvacetiminutovou průtrž mračen, v níž byli zaměstnáni jen oba brankáři výkopy, žádná mezihra totiž nebyla. V závěru chtěla Kamenice vyrovnat, bohužel nastřelila z trestného kopu břevno…

Branka: 64. Škopan. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 0:3. Diváků: 40.

Další zápasy I. B třídy:

Frýdlant B - Jenišovice 0:6
Branky: 25., 65. a 88. Vavřich, 28. Bernard, 68. Hurt, 89. Randák. Rozhodčí: Jacik. Diváků: 20.

Osečná - Mšeno B 3:7
Branky: 2. Rybář, 68. A. Kysela, 72. Hybner – 21. a 50. Böhm, 10. Janovský, 17. Krámský, 48. Přibyl, 51. vlastní, 66. Vávra. Rozhodčí: Ďörď. Diváků: 50.

I. B třída Libereckého kraje.Zdroj: Deník