Rezerva Lípy byla Vilémovu vyrovnaným soupeřem

Děčín – Na turnaji O pohár města Děčína se českolipská rezerva střetla s divizním celkem SK STAP-TRATEC Vilémov, který ukončil tímto zápasem soustředění.

8.2.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

V obou mužstvech se do zápisu napsalo po dvanácti hráčích.

SK Vilémov – Česká Lípa B 2:1 (2:1)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal až do sedmnácté minuty. V té době zahrozil Vilémov Kubešem, jenž se dostal do vápna před Řezáče, který jeho následnou střelu v pádu a za pomoci Koška zlikvidoval. O dvě minuty později po rohovém kopu Buryánka hlavičkoval od země přes branku Lehrt. Lípa zahrozila vilémovskou bránu až ve 25. minutě Vodrážkou, jenže ten netrefil míč po centru Koška z trestného kopu.

První gól padl v 27. minutě po centru Buryánka z levé strany, když si obrana nepohlídala před vápnem Kopřivu, který pěknou střelou „z první“ rozkmital síť – 1:0. O dvě minuty později předvedl vilémovský Vichterey nádhernou střelu k tyči – 2:0. V předposlední minutě prvního poločasu snížil Burian, když jej našel přihrávkou Vodrážka – 2:1.

Ve druhé půli Lípa zlepšila hru a měla i šance. Po výkopu Řezáče se k míči dostal Mikysa, ale trefil jen nohy padajícího brankáře. Poté Vodrážkovu střelu pod břevno vilémovský gólman vytáhl rukama nad branku.

Pak přišly dvě šance Vilémova: nejprve vyzkoušel Řezáčovu pozornost z přímého kopu Vaněk. Z následné akce šel opět Kubeš na Řezáče, který jeho sólo zlikvidoval. V 72. minutě gólman Vilémova se štěstím vyrazil Vodrážkovu střelu, která mířila pod břevno. V závěru utkání ještě zahrozil Lehrt nájezdem na Řezáče, který byl opět úspěšnější.

Trenér Bohuslav Najman k tomu řekl: „V prvním poločase jsme hráli trochu zakřiknutě, ve druhém se to již zlepšilo. Vytvořili jsme si několik šancí, které jsme neproměnili. Myslím si, že jsme předvedli dobrý fotbal.“

Branky: 27. Kopřiva, 29. Vichterey - 45. Burian. Sestava Č. Lípy: Řezáč - Mikysa, Měšťan, Košek, Pohorský - Půlpán, Švec, Vodrážka, Brož - Kaňkovský, Burian (Beneš).

Miroslav Dalík

8.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Letošní festival Lípa Musica odstartoval koncertem basisty a loutnisty Joela Frederiksena a jeho Ensemble Phoenix Munich v bazilice Všech svatých v České Lípě.
9

Lípu Musicu otevřel lahodný klenot v bazilice

Lídři politických stran.
9

Deník přiveze lídry politických stran za vámi. Přijďte na debatu

Policista z Lípy se smrtelně zranil vlastní zbraní

Česká Lípa - Krajské ředitelství policie Libereckého kraje prověřuje tragickou událost, při níž se smrtelně zranil policista z České Lípy.

Stav silniční sítě se na Českolipsku zlepšuje. Obchvat Lípy citelně chybí

Českolipsko – Stav silnic je největším problémem v kraji, na druhém místě je cena vodného.

Doksy a Skalice zažily jalovou sobotu

Liberecký kraj - Nula bodů a skóre 0:7. Taková je celková bilance našich zástupců v krajském přeboru po uplynulém kole.