Sedmihorky – Cvikov 3:0 (2:0)

„Domácí byli lepším týmem a zvítězili naprosto zaslouženě. My jsme kazili spoustu přihrávek a nedařila se nám kombinace,“ otevřeně přiznal cvikovský trenér Miroslav Novotný.

První velkou šanci si ale vytvořili hosté, konkrétně Heřmánek, který z pěti metrů zamířil jen do brankáře, zanedlouho z pravé strany po pasu od Bobeláka tvrdě vypálil Knolle, ale gólman byl na místě. Domácí postupem času přebírali iniciativu a ve 23. minutě poprvé udeřili. Menzel, nejlepší hráč na hřišti, si zpracoval dlouhý balón a vybídl ke skórování Paříka – 1:0.

Sedmihorky se tlačily na polovinu Cvikova a gólman Machačný i celá obrana se měla co otáčet. Ve 33. minutě nařídil rozhodčí Kadlec trestný kop na bránu hostů a Menzelova parádní střela skončila v šibenici – 2:0. Do poločasu mohli Cvikovští korigovat stav, ale centr Bobeláka hlavičkující Knolle do sítě nedostal…

Do druhého poločasu šli hosté s cílem vstřelit kontaktní branku a v 58. minutě po centru Jiráka měl k tomu blízko střídající Bártl, jenž z otočky vystrašil domácího gólmana. Po hodině hry ovšem zaváhala cvikovská obrana, O. Staněk dostal ideální míč a své individuální sólo přetavil ve třetí gól, čímž definitivně rozhodl o tom, že hosté odjedou s prázdnou bodovou kapsou.

Dvě minuty před koncem mohl zmírnit porážku agilní Bártl, který do útočné hry Cvikova přinesl oživení, jenže zadák Sedmihorek mu jeho pokus vykopl z brankové čáry. „I přes prohru bych chtěl klukům poděkovat za bojovnost a snahu. Na toto utkání musíme co nejdříve zapomenout a připravit se na další domácí dvojzápas s Desnou a Mšenem,“ konstatoval trenér Novotný.

Branky: 23. Pařík, 33. Menzel, 65. Staněk O. Rozhodčí Kadlec, ŽK 1:2. Diváků 100.

Sestava Cvikova: Machačný – Heřmánek, Červinka, Urban, Kaiser – Bobelák, Eichler, Brenn (46. Bártl), Jirák – Kuběj, Knolle (70. Houžvička). Trenér M. Novotný.

Krajský přebor

6. kolo: Pěnčín – Vratislavice 1:1 (1:0). Desná - Nový Bor 2:0 (0:0). Jablonec n. J.– Mšeno 1:3 (1:2). Sedmihorky – Cvikov 3:0 (2:0). Hrádek - VTJ Rapid Liberec 1:1 (1:0). Pěnčín-Turnov B - Semily 0:1 (0:1). Višňová - Ž. Brod 3:1 (2:0).

1. Semily  5 4 0 1  5:2  12
2. Desná  5 3 2 0 11:5  11
3. Višňová  5 3 1 1 11:9  10
4. Mšeno  5 2 3 0  9:4   9
5. Pěnčín  5 2 3 0  8:5   9
6. Sedmihorky  5 2 1 2 10:8   7
7. Ž. Brod A 5 2 1 2  8:7   7
8. Cvikov  5 2 1 2  8:8   7