Skvělý start do sezony! Arsenal Česká Lípa na úvod zdolal Hlavici

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Vítězství zařídil Pavel Patka, který skóroval v době, kdy hosté hráli o deseti hráčích.

14.8.2012

Další tři body, jako minulý týden proti Hlavici, chtějí v neděli vybojovat hráči České Lípy.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Stejně jako vloni, tak i letos v úvodním kole České fotbalové ligy přivítali českolipští fotbalisté na svém hřišti Hlavici a tentokrát se z tříbodového zisku radovali domácí.Vítězství zařídil přesnou střelou Pavel Patka, který skóroval v době, kdy hosté hráli o deseti bez vyloučeného Němce. Černou kaňkou bylo zranění Martina Abrahama, který musel už ve 33. minutě zápasu opustit hřiště.

Libor Macháček, trenér Arsenalu, byl samozřejmě spokojený: „Jsme velice rádi za tři body. První zápas sezony vždy bývá těžký. I přes nervozitu jsme chtěli vyhrát a dobře odstartovat sezonu. Měli jsme problémy překonat konsolidovanou obranu soupeře, který sem určitě přijel hrát na brejky a na standardní situace. Jsem rád, že jsme soupeře pustili za celý zápas jen do jednoho brejku."

Arsenal Česká Lípa - Hlavice 1:0 (0:0)

První vážnější šance se zrodila hned zkraje zápasu, Broschinského hlavička jen těsně minula Kamischovu branku. O chvíli později vypálil Bína, ale místo Kamische zaměstnal jen podavače míčů.

V 11. minutě mířil Bína přesněji, jeho pokus ale Kamisch vyrazil na roh. Hlavice se nemohla dostat k ohrožení Bojčukovy svatyně, a když už se hostům podařilo vystřelit, trefili bránícího Řeháka. Do zajímavé příležitosti se po pasu Bohaty propracoval Novotný, před nímž na poslední chvíli zasáhl Dvořák.

Poté se na velkém vápně uvolnil Broschinský, jehož navštívenka měla pouze propagační parametry. V 29. minutě svedl Abraham souboj s Němcem, hostující útočník si při snaze získat balón počínal tak důrazně, že musel být Abraham ošetřen za postranní čárou. Dvojnásobný mistr české ligy ještě zkoušel pokračovat ve hře, ale po chvilce pobytu na hřišti musel střídat.

Arsenal Česká Lípa  Hlavice 1:0. Na snímku šťastný střelec Patka.Největší šanci si vypracovali svěřenci kouče Matějky deset minut před přestávkou, ale Klíma sám před Bojčukem neuspěl. V závěru první půle dvakrát vypálil Kučera, ale bezbrankový stav nezlomil.

Českolipští začali ve druhé půli aktivně, ale Novotný si na Kamische nepřišel. V následujících minutách domácí zavřeli Hlavici na její obranné polovině, obléhání soupeřovy branky ukončil dobrým pokusem Řehák.

„Bylo hodně těžké překonat obranný blok Hlavice, ale trpělivostí, ke které jsem hráče nabádal, jsme to zvládli," těšilo hlavního kouče České Lípy.

V 60. minutě z uctivé vzdálenosti napřáhl Novotný a na městském stadionu to jen tak zahučelo. V 68. přišel důležitý moment utkání. Hlavický Němec zahrál rukou a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

Hostitelé přesilovou hru beze zbytku využili, Broschinský z hranice vápna přihrál Pavlu Patkovi, který poslal Českou Lípu do vedení 1:0.

„Také jsem klukům říkal, aby nebláznili, a díky trpělivosti jsme se do šance dostali a proměnili jsme ji. Jen je škoda, že jsme nedali druhou branku na 2:0."

Následně Kučera sice dopravil hrací předmět do sítě, radost mu ale pokazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Hráči Arsenalu se neustále tlačili dopředu, unikající Novotný upadl ve vápně, ale sudí Váňa zůstal ledově klidný. Své střelecké štěstí zkoušel ranou z pokutového území Kučera, Kamisch jeho střelu vyrazil do bezpečí. Těsně před koncem vybídl Novotný ke skórování Kaňkovského, jemuž dobrou možnost sebral Kamisch. Českolipští si tak připsali důležité tři body za výhru 1:0.

Ve 33. minutě odstoupil ze zápasu zraněný Martin Abraham. Zeptali jsme se proto lodivoda Macháčka, jaký je jeho zdravotní stav?

„Uvidíme až po vyšetření, co to přesně bude. Kdyby Martin mohl, tak by ten zápas dohrál, ale zranění bylo vážnějšího rázu, a tak jsme byli nuceni jej střídat. Pevně věřím, že bude do dalšího zápasu fit."

V dalším kole se hráči Arsenalu střetnou s nováčkem soutěže, SK Zápy.

Co lze očekávat od tohoto soupeře? „Myslím si, že to bude něco podobného jako Hlavice. Určitě přijedou hrát ze zajištěné obrany a budou se snažit rozbít náš útok. Asi budou čekat i na brejkové situace. Zjistíme si nějaké informace a připravíme se na ně," odpověděl Libor Macháček.

Branka: 70. Patka. Rozhodčí: Josef Váňa Duchoň, Hasíková. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (Němec). Diváci: 520.

Sestava Arsenalu: Bojčuk - Broschinský, Beran, Patka, Bína - Abraham (34. Ježdík, 84. Holeček), Bohata - Gibala (76.Kaňkovský), Kučera, Řehák - Novotný. (Připraveni Finklár, Schön, Aschenbrenner). Trenér: Libor Macháček.

Sestava Hlavice: Kamisch - Kaplan, Zdeňka, Studík, Mariotti (84. Zimmermann) Klíma (73. Kozma), Šollar, Dvořák, Benetka (66. Maňas) Němec, Petrášek. (Připraveni Poživil, Le). Trenér: Pavel Matějka.

Zbývající výsledky 1. kola České fotbalové ligy

Strakonice - Horní Měcholupy 2:0, SK Kladno - Karlovy Vary 1:1, Loko Vltavín - Chrudim 0:0, Domažlice - Roudnice 1:2, FC Písek - Sparta Praha B 0:0, Převýšov - Kunice 2:1, Zápy - Králův Dvůr 2:1, FK Kolín - FC Chomutov 3:0

Michal Šandor

14.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ředitel liberecké iQLandie Pavel Coufal na snímku z 18. července.
11

ROZHOVOR, FOTO: Hrozně mě zajímal vesmír, říká ředitel iQLANDIE

Hospůdky 2017
55

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem

Zloděj se zajímal o šperky a eura

Česká Lípa – Vloupání do dvou bytů v panelovém domě na sídlišti Špičák v České Lípě vyšetřují kriminalisté.

Co dělat, když přijde přívalový liják či náhlá povodeň?

Liberecký kraj – V posledních letech se průběh léta v Čechách mění. Stále častěji se setkáváme s prudkým střídáním teplot i charakteru počasí.

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

Ministr Ludvík v Lípě: Sestrám slíbil navýšení mezd

Česká Lípa – Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík navštívil nemocnici v České Lípě, kde před 26 lety ležel po těžké nehodě.