Střelci se v prvním kole III. třídy mužů činili

Českolipsko - Hodně zajímavé bylo úvodní kolo nového ročníku okresní fotbalové soutěže mužů.

25.8.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

V podzimní premiéře III. třídy dospělých padlo celkem 36 gólů, přičemž ve dvou zápasech rozhodovaly až dodatečné pokutové kopy.

Nejvýraznějšího vítězství dosáhly Kunratice na půdě Oken, kde zvítězily 6:1, a sousedské derby v Mimoni ovládly Pertoltice v poměru 5:2.

Horní Libchava - Polevsko 3:4 (0:1) po pen. 3:4

Hosté z Polevska začali lépe, po hodině hry vedli 3:0 a nikdo o jejich tříbodovém importu nepochyboval. Jenže „chyba lávky". Libchavští se totiž zvedli a třemi góly si vynutili rozhodující penaltovou loterii. V té mělo přesnější mušku Polevsko, jež si právě díky tomu připsalo alespoň dva body.

Branky: 68. Hruška Marek, 75. Tkachenko Viktor, 83. Vyšohlíd Miroslav - 24. Hybš David, 55. Suněk Jiří, 60. Kubín Michal. Rozhodčí: Janovský, ŽK: 1:0. Diváků: 30.

Noviny - Loko Česká Lípa B 1:2 (1:1) po pen. 5:6

Do prvního utkání nové sezony nastoupili domácí bez několika hráčů základní sestavy (dovolená, zranění) velice dobře. Kombinační hrou soupeře přehrávali, vytvářeli si šance, avšak jejich neproměňování, to byl hlavní důvod bezbrankového stavu v prvních deseti minutách utkání. V 15. minutě napřáhl ze 30 metrů Novotný a hostující gólman neměl šanci na tuto střelu zareagovat 1:0.

Poté hosté přidali a z hraniční ofsajdové situace se dočkali vyrovnání na 1:1.

Konec prvního a poloviny druhého poločasu se odehrával převážně ve středu hřiště. Domácí nebyli s bodem smířeni a v posledních 15 minutách začalo odstřelování českolipské svatyně ze všech možných pozic. Když už byl gólman překonán, zachránila ho branková konstrukce, a tak utkání skončilo dělbou bodů. Došlo tedy na pokutové kopy, kde po sedmé sérii jeden bod navíc získali hosté.

Branky: 13. Novotný Miroslav - 30. Hochman Jan. Rozhodčí: Kapoun, ŽK: 1:0. Diváků: 85.

Brniště - Tuhaň 3:1 (1:0)

K prvnímu utkání nového ročníku se sešlo dost domácích hráčů, ale dlouho trvalo, než se jim podařilo dát gól. Bylo znát, že je to první zápas sezony, a trochu vázla sehranost. První branka padla až ve 40. minutě a dal ji Pavel Luft.

Ve druhém poločase se už hra Brniště zlepšila a domácí během tří minut dvakrát skórovali. Hosté se ale nevzdali a po jejich akcích byly nařízeny dva pokutové kopy během tří minut. První proměnil Krs, ale druhou opět Krs neproměnil, když ji domácí brankář Svoboda zneškodnil. Do konce zápasu se už nic vážného nestalo a domácí výsledek ubránili.

Branky: 41. Luft Pavel, 68. Zelenka Jaroslav, 70. Luft Pavel - 75. Krs Václav (pen.). Rozhodčí: Milner.
Brniště: Svoboda - Luft David, Luft Petr, Gutkais, Kuchař - Kopecký P., Stand P. (60. Větrovský), Zelenka J. - Kopecký M., Kvasnička, Luft Pavel. (Trégr J., Trégr M. - Lobl, Havelka). Trenér: Pavel Horáček.

Mimoň B - Pertoltice 2:5 (0:1)

Branky: 62. Nešpor Filip, 74. Ungr Pavel - 48., 61. a 89. Kvíz Václav, 42. Řehák David, 50. Kolda Pavel. Rozhodčí: Jankech, ŽK: 1:3. Diváků 100.

Velký Valtinov - Lindava 1:3 (0:1)

Branky: 85. Nešvera Milan (pen.) - 11. Šlajs Vilém (pen.), 55. Kozák Lukáš, 68. Nýdrle Michal. Rozhodčí: Mareček, ŽK: 1:0. Diváků: 30.

Okna - Kunratice 1:6 (1:3)

Branky: 32. Horecký Čeněk - 5. a 70. a 86. Til Jaroslav, 26. a 72. Jackl Dominik, 40. Klodner Stanislav. Rozhodčí: Král, ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Nový Oldřichov - Cvikov B 4:2 (1:1)

Branky: 21. Věchet Pavel, 60. Vitouš Martin (pen.), 63. Šrédl Jakub, 81. Satranský Martin - 17. Vacek Pavel, 75. Rokoš Petr (pen.). Rozhodčí: Folk, ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Příště se hraje…Pertoltice - Noviny (so), Kunratice - Horní Libchava (so), Zahrádky Brniště (so), Tuhaň - Velký Valtinov (so), Lindava - Nový Oldřichov (so), Cvikov B - Okna (ne), Polevsko - Mimoň B (ne) - začátky utkání jsou v 17.00

25.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

Košťálov/Libštát - Cvikov

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.