Druhá nejvyšší okresní soutěž fotbalistů má za sebou hodně zajímavé a na góly pestré 17. kolo. Po něm si vedení na čele tabulky upevnila českolipská Lokomotiva, která vysoko vyhrála v Oknech a do karet jí navíc nahrálo vítězství třetí Dubnice nad druhými Kunraticemi. Náskok České Lípy se tak zvýšil na osm bodů.

Zahrádky – Tuhaň 7:1 (4:1)
Zahrádky byly jasně lepší, a to především v první části utkání, takže si s chutí zastřílely. Branky: Pilař 2, Patka 2, Grobarčík, Sýkora J., Chladík L. – Dolejš. Domácí sestava: Vorlíček – Rous, Sýkora J., Grobarčík, Patka, Škoda, Sýkora P., Piskor, Chladík L., Barda, Pilař (Chladík K., Vlach, Kněžour

Okna – Loko Č. Lípa 0:5 (0:4)
Domácí na začátku zahodili dvě velké příležitosti, naopak lídr soutěže dokázal všechny naskytnuté šance z I. poločasu proměnit. „Pak jsme ale z nepochopitelných důvodů odpadli a dali prostor ke hře soupeři,“ přiznal hostující kouč Jiří Barvíř. Okenští po přestávce měli více ze hry i převahu, ale střeleckou smůlu neprolomili. „Podali jsme nejhorší výkon na jaře,“ zlobil se na své svěřence trenér Barvíř. Branky: Černý 2, Pelc, Tima Mil., Tima Mir. Výborně řídil rozhodčí Rác.

Dubnice – Kunratice 1:0 (0:0)
O hubené výhře rozhodla posila z B–týmu Bartoň. Hosté navíc zahodili penaltu. Rozhodčí Král. Kunratice: Trč Fr. – Andrle, Pyroh, Haman, Viktora – Vokřínek, Malý, Kukla, Jackl D. – Kadlec, Jackl R.

SK Sosnová – Dobranov 2:2
(1:1)
Sosnová odehrála smolný zápas. Kromě dvou gólů a nastřelené spojnice si dala dva vlastence! Branky: Střelec, Konečný – vlastní 2. Rozhodčí Spanyik. ČK 0:1.

Lindava – Polevsko 2:0
(1:0)
Zasloužené vítězství Lindavy. Polevsko mohlo vyrovnat, ale v 57. minutě neproměnilo penaltu. Branky: Havlas Petr 2. Rozhodčí Nešněra.

Doksy B – Zákupy 3:1
(0:1)
Zákupy byly v prvním poločase lepší a po jednom z brejků se ujaly vedení. Rezerva Doks nastřelila tyč a břevno. V druhém poločase domácí přidali a třemi góly strhli vítězství na svoji stranu. Branky: Vl. Líbal, Malich, Břečka. Utkání dobře odpískal zkušený rozhodčí Mareček.

Zápas Blíževedly – FK Sosnová byl kvůli neregulérnímu terénu odložen.

14. Blíževedly  15  1 1 13  8:47  4
Příští kolo: Tuhaň – Doksy B, Zákupy – Lindava, Polevsko – Blíževedly, FK Sosnová – SK Sosnová, Dobranov – Dubnice, Kunratice – Okna, Loko Č. Lípa – Zahrádky.