Tuhaň a Nový Oldřichov poprvé stoprocentní!

Českolipsko - Páté vítězství za sebou v okresní soutěži fotbalistů vydolovala Dubnice, což ji katapultovalo mezi nejlepší tři týmy tabulky těsně za Jestřebí.

2.10.2015

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Matura

Druhé Polevsko si vysokým poměrem poradilo s Pertolticemi. Velikou radost mají také fanoušci v Tuhani a Novém Oldřichově, protože jejich mužstva poprvé v sezoně naplno bodovala.

Tuhaň - Mimoň B 3:1 (2:0)

Hosté nezvládli první čtvrthodinu, v níž dvakrát inkasovali, a tak v psychické výhodě na tom byla lépe Tuhaň, která si první tříbodovou výhru v letošním ročníku pohlídala.

Branky: 10. Hanuš Ferdinand, 12. Šimon Václav, 75. Dufek Jan - 70. Nešpor Filip. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:3. Diváků: 30.

Polevsko - Pertoltice 8:2 (2:1)

Trenér domácích po dvou nevydařených předchozích zápasech udělal několik změn v základní sestavě a podle výsledku udělal dobře. Hosté od začátku čelili velkému tlaku, načež už ve 13. minutě otevřel skóre Stejskal. Polevsko hrálo velmi dobře, mělo spoustu šancí a hosté jen s velkým vypětím tlaku odolávali.

Po přestávce domácí přidali na tempu a pěknými kombinacemi soupeře jednoznačně přehrávali. Pertoltice odolávaly tlaku pouze do 60. minuty, poté v rozmezí 5 minut třikrát inkasovaly.

Polevsko mělo utkání pod kontrolou, Pertoltičtí se sesypali, a tak domácí trenér Jan Ramisch mohl být s výkonem celého mužstva a především také s dobře hrajícím Danielem Kašparem, jenž za Polevsko nastoupil po půlroční pauze a hned zaznamenal hattrick!

Branky: 38., 64. a 65. Kašpar Daniel, 13. a 84. Stejskal Filip, 60. a 73. Suněk Jiří, 83. Bezouška Radek - 14. Blaškovan Aleš, 77. Kolda Pavel. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 1:1. Diváků: 35.

Zahrádky - Horní Libchava 3:2 (2:0)

Byl to nesmlouvavý souboj mezi oběma soupeři, kteří bojovali o každý míč a každý metr hřiště. Rozhodčí German před zraky 50 diváků rozdal dohromady 14 (!) karet.

Branky: 19. a 88. Klíč Jakub, 28. Knoflíček Jan - 66. Vyšohlíd Miroslav (pen.), 90. Bílý Petr. Rozhodčí: German. ŽK: 6:5, ČK: 2:1 (68. Petr, 79. Moravec 63. Vyšohlíd).

Okna - Dubnice 1:3 (1:1)

Hosté si hned v prvních minutách vytvořili dvě šance. Při té první ze 3. minuty Tschervenka přestřelil, ale za dvě minuty ten samý hráč unikl po levé straně a vybídl Závodského ke skórování 0:1. Pak ale dubnická ofenziva povadla, Okenští se osmělili a před poločasem srovnal Novotný na 1:1.

Přestávka však lépe prospěla hostům a především Jakubovi Závodskému, jenž hned zkraje II. poločasu hlavou zvýšil na 1:2 a po vyloučení domácího Halgaše zpečetil svůj hattrick 1:3.

„Z výhry v Oknech máme radost, ale teď se musíme soustředit na derby se sousedními Novinami. Budeme se snažit o šestou výhru v řadě," přiznal trenér Rudolf Věchet.

Branky: 40. Novotný Lukáš - 5., 50. a 89. Závodský Jakub. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (78. Halgaš). Diváků: 30.

Jestřebí - Lindava 3:2 (2:1)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší domácí, avšak po změně stran hosté vycítili šanci, měli převahu, ale šancí jako šafránů. O konečném výsledku rozhodli hráči z lavičky.

Branky: 25. a 30. Říha Jakub, 71. Trhlík Jakub - 40. Mareš Ondřej, 79. Tima Václav. Rozhodčí: Poppr. ŽK: 3:0. Diváků: 20.

Lokomotiva Česká Lípa B - Nový Oldřichov 0:2 (0:0)

Branky: 65. Dvoram Jindřich, 73. Satranský Martin. Rozhodčí: Folk.

Noviny - Kunratice 1:2 (1:2)

Branky: 40. Jablonský Jan (pen.) 28. Fanta Ivan, 44. Klodner Stanislav. Rozhodčí: Tykva.