V derby v Hlavici se liberecké B mužstvo vytáhlo

Liberecký kraj - Jablonecká rezerva se dočkala v ČFL proti Písku druhého vítězství v této sezoně.

30.5.2011

Utkání Jablonce B s Pískem. Na fotografii Štrajt a Just.Foto: Deník / Martin Bergman

Víkendové kolo České fotbalové ligy přineslo pro mužstva z kraje tři vítězství. Prohrálo jen mužstvo Hlavice, které dostalo doma od zachraňujícího se Liberce B čtyři góly.

Hlavice – Liberec B
1:4 (1:3)

Na vítězné vlně se dál drží fotbalisté rezervy Slovanu. Zvítězili už popáté za sebou, když tentokrát přejeli čtyřmi góly v derby Hlavici na jejím hřišti.
Lépe však začali domácí. Už v 9. minutě si na pravé straně zpracoval balón Mizera, postupoval sám a křížnou střelou překonal gólmana Hosmana - 1:0. Hosté však poté předvedli báječnou gólovou pasáž mezi 14. a 24. minutou. Vyrovnání zařídil Beneš, který po rohu a Martanově střele dorazil pohotově míč do sítě - 1:1. Liberečtí využili i další rohový kop, když po něm uzdravený Zeman parádně prostřelil vše - 1:2. Hned o minutu později dostal na pravé straně přihrávku Říha, zatáhl po čáře, odcentroval do šestnáctky a Beneš se hlavou nemýlil - 1:3.

Definitivní pečeť vítězství rezervy Slovanu nad domácí Hlavicí přidal v 74. minutě Suk, jenž skóroval po pěkné akce a střele Dostálka - 1:4.
Sportovní manažer Hlavice Michal Dyml: „Úvod vypadal dobře, vedli jsme, Liberec v té době nehrál nic moc. Pak jako bychom se uspokojili, hosté začali sázet góly a my už jsme se do toho nedostali.“

Trenér Liberce B Jaroslav Vodička: „V prvním poločase jsme byli aktivnějším mužstvem a vytvářeli jsme si dost gólových příležitostí. Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak vlastní pasivitou, nedařila se nám kombinace, často jsme velmi lacino přicházeli o míč a Hlavice pak byla lepší. V našem týmu podal velmi dobrý výkon po dlouhodobém zranění Zeman, ale pochvalu zaslouží celé mužstvo.“

Branky: 9. Mizera - 14. a 24. Beneš, 23. Zeman, 74. Suk. Rozhodčí: Moník, ŽK 1:2, diváků: 150. Hlavice: Opatřil - Kalát, Lesák, Svojtka, Križan - Förster, Kosňovský, Novotný, Mizera - Vávra (33. Dorotík), Ujec. Trenér Dočkal. Liberec B: Hosman - Martan, Štícha, Pokorný, Liška (66. Dostálek) - Říha, Kesner, Daniel, Zeman - Suk (80. Bína), Beneš (83. Rozmajzl). Trenér Vodička.

Jablonec B – Písek
3:1 (1:0)

Béčko Baumitu poprvé na jaře (a podruhé za celou sezonu) vyhrálo, a i když sestup již neodvrátí, je vítězství nad mužstvem z popředí tabulky cenné. Trenér domácích Jiří Hloušek: „Trochu jsme pozměnili sestavu a mladíci se chytli, složení mužstva si velmi dobře sedlo. Výborný výkon předvedli Patka, Daníček, ale i další hráči, třeba Just. Výhra nad zkušeným Pískem je cenná, i když také hosté hráli v trochu kombinovaném složení.“

Branky: 25. Kouřil, 56. Daníček, 67. Šternberk - 72. Pravda. Rozhodčí: Šedivka, ŽK: 2:0, diváků: 50. Jablonec B: Králíček - Šulc, Patka, Kouřil, Havlín - Just, Steiner, Daníček, D. Hloušek (87. Hlinka) - Pavlata (78. Štěpánek), Šternberk (89. Šilnán). Trenér Jiří Hloušek.

Česká Lípa – Chomutov
2:1 (0:1)

Branky: 48. Broschinský z pen., 55. Kousal – 38. Dolejška. Rozhodčí: Jedlička, ŽK: 0:1, diváků: 320. Česká Lípa: Meier – Broschinský, Silný, Jablonský, Řehák - Novotný (46. Finklár), Beran, Vrabec, Voltr - Kousal (84. Parys), Moulis (74. Hradecký). Trenér Nečas.

Autor: Jaroslav Sedlák

30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.