V okresním přeboru je dobojováno: Sokol Sloup uvažuje o I. B třídě

Českolipsko - Sloupský klub obsadil v letošním ročníku II. třídy třetí místo. Druhý celek přeboru z Dolní Libchavy postup do krajské soutěže odmítl.

20.6.2013

Přeborník Českolipska sezony 2012/ 2013: TJ Zákupy. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Je dobojováno, máme po sezoně. Těmito slovy si pravděpodobně ulevila většina funkcionářů a hráčů fotbalových klubů nejen z Českolipska.

Přeborníci nejvyšší okresní soutěže na Českolipsku ze Zákup slaví postup. Opačné starosti řeší v tabulce poslední Polevsko a druhý sestupující celek z Brniště: obě mužstva totiž sestupují o třídu níže. Jediný otazník, který je zatím neznámý, visí nad tím, kdo zaujme uvolněné místo v I. B třídě po Spartaku z Dubice. Ten v těchto dnech oficiálně zažádal o přeřazení svého mužstva dospělých do II. třídy.

„Víme, že se Dubice odhlásila a že Dolní Libchava do I. B třídy jít nechce. V každém případě o tom u nás jednáme a vše by se mělo rozhodnout do konce tohoto týdne," odpověděl včera na přímý dotaz Deníku funkcionář SloupuJiří Dostál.

Polevsko - Zákupy 1:5 (1:1)

Hosté byli ve všech směrech lepší, domácí Polevsko se už řadu týdnů a měsíců smiřuje s pádem do III. třídy.

Rozhodčí: Hamada.

Dubá - Kravaře 4:1 (1:0)

Slavoj měl vlažný úvod a trápil se. Až po svém úvodním gólu na konci poločasu se Dubá zmátořila a Kravaře jí pak nestačily.

Branky Dubé: 43. a 58. Porsch, 48. Kamarád, 75. Wagenknecht st. Rozhodčí: Král - Táborský, Hamada. Diváků: 80.

Sestava Dubé: Dvořák - Lodinský Jombík, Beneš, Wagenknecht ml. (46. Franěk) - Krs (30. Wagenknecht st.), Heptner, Kamarád (65. Sloup), Soukup Charouzek, Porsch.

Sloup - Stružnice 2:1 (1:1)

Domácí začali hned od začátku aktivně, stříleli ze všech pozic, ale hostujícího brankáře nemohli překonat. A tak se ozvalo pravidlo nedáš dostaneš: Stružnice šla do vedení. „Pak jsme ale přidali ještě větší obrátky a zásluhou Bezoušky jsme dvakrát skórovali, čímž jsme skóre otočili ve svůj prospěch," uvedl Jiří Dostál ze Sloupu.

Sestava domácích: Lacina - Satrapa, Stejskal, Šup, Dostál, Kašpar, Vik, Tománek, Žák, Nečas, Bezouška.

Kamenice - Brniště 0:1 (0:1)

Poslední zápas sezony měl být jasnou záležitostí domácího týmu, z výhry se však radovalo sestupující Brniště. Kamenici nebyl nic platný trvalý tlak, když nedokázala využít ani několik stoprocentních šancí. Hosté je po rozehraném trestném kopu potrestali brankou Jaroslava Zelenky.

Branka: Zelenka Jar. Rozhodčí: Zlatník, Paulus, Copko.

Sestava vítězů: Gutkais - Luft Pavel st. - Kuběna, Luft Petr, Heršálek - Stand P., Kopecký M., Kuchař - Zelenka M. (80. Kavenský), Zelenka J., Luft Pavel ml.

Nový Oldřichov - Dolní Libchava 2:1 (1:1)

V klidu sehraný zápas, v němž nikomu ze soupeřů prakticky ani už o nic nešlo, přinesl tři góly a jednu červenou kartu. Tu dostal po hodině hry domácí hráč Sedláček. „Ironií bylo, že od té doby, co jsme hráli v oslabení, jsme se zlepšili a mohli dát nejméně čtyři góly," sdělil Deníku Vladimír Satranský, funkcionář novooldřichovského fotbalového klubu.

Branky: 5. Veits, 64. Věchet 18. Los. Rozhodčí: Poppr. ČK: 1:0 (61. Sedláček). Diváků: 50.

Lokomotiva Česká Lípa - Zahrádky 8:1 (2:1)

V rámci posledního kola II. třídy okresního přeboru hostila českolipská Lokomotiva Zahrádky a roli favorita bez problémů potvrdila. Domácí totiž deklasovali Sokol vysoko 8:1, přičemž čtyři góly v dresu vítězů zaznamenal Miroslav Horáček. Dařilo se také Štěpánu Matysovi, který zaknihoval hattrick.

Lokomotiva Česká Lípa - Zahrádky 8:1 (2:1).Jedinou trefu Zahrádek obstaral Petr Lebduška.V úvodu střetnutí dal o sobě vědět Zlatníček, který ale mířil mimo. Poté se stejný hráč proměnil do role nahrávače a po jeho pasu otevřel skóre Miroslav Horáček 1:0. Hostitelé byli nadále aktivnější, Matys sice střílel vedle, ale vzápětí se ve skrumáži zorientoval Leoš Zlatníček a zvýšil 2:0.

Hosté se ke slovu dostali ve 12. minutě, nikým nekrytý Šidlo vybídl ke skórování Petra Lebdušku, který střelou do protipohybu nedal Kaprasovi šanci zasáhnout 2:1. V závěru první půle měl obrovskou šanci Miroslav Horáček, který po rohovém kopu pádil přes celé hřiště, ale svoji one man show gólově nezakončil.

„První poločas byl celkem vyrovnaný, běhaví mladíci z Lokomotivy dokážou na domácím pažitu přehrát kohokoliv, ale jakmile jsme snížili na 1:2, tak jsme i chvílemi dobře kombinovali. Škoda, že jsem nevyrovnal na 2:2 po té pěkné akci, na jejímž konci domácí gólman parádně zasáhl," zhodnotil úvodní dějství záložník Zahrádek Petr Lebduška.

„Začali jsme velmi dobře, kdy jsme soupeře zatlačili a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Poté jsme ale přestali hrát, což vyústilo v branku soupeře a snížení na 2:1," popsal průběh první půle autor čtyř branek Miroslav Horáček.

Po přestávce dostal Štěpán Matys přesný pas a s Káděm si věděl rady 3:1. Záhy se sice neprosadil Zlatníček, ale hostitelé si vše vynahradili v 55. minutě, kdy se balónu zmocnil Miroslav Horáček, který svému týmu zajistil už tříbrankové vedení 4:1. Kanonáda domácích pokračovala, Volešák vysunul Miroslava Horáčka, který zkompletoval svůj hattrick 5:1.

V 77. minutě si Štěpán Matys naběhl za obranu a ranou pod břevno upravil na 6:1. Obrana Zahrádek zřejmě pořádala den otevřených dveří, neboť Miroslav Horáček znovu utekl, položil si gólmana Káděho a zvýšil na 7:1. Tečku za tímto gólově bohatým zápasem udělal Štěpán Matys, jenž se řítil sám na Káděho a i on zaknihoval hattrick 8:1.

„Druhý poločas jsme odešli fyzicky, ale hlavně nemáme dostatek fotbalistů, kteří by uměli nahrát balón. Jakmile jsme všechny míče ztráceli, tak to byla voda na domácí mlýn, jak se říká a absolutně nás zničili," pokrčil rameny Petr Lebduška.

Zato Miroslav Horáček byl pochopitelně spokojenější. „O poločase jsme si řekli, že budeme hrát naši hru, což vedlo k dalším šesti brankám a soupeře jsme jednoznačně přehráli a k ničemu jsme je nepustili. Chtěl bych na závěr sezony poděkovat klukům a vedení za sezonu a za 2. místo v poháru."

Branky: 4., 55., 67. a 85. Horáček M., 50., 77. a 88. Matys, 7. Zlatníček - 12. Lebduška. Rozhodčí: Janovský - Weiss, Táborský. ŽK: Volejník V. (Č. Lípa). Diváci: 50.

Loko Česká Lípa: Kapras - Volejník V., Šindelář, Proch, Vnuk - Horáček M., Beneš (67. Volejník L.), Linhart (31. Volešák), Matys - Zlatníček, Florián (50. Horáček V.)

Sokol Zahrádky: Kádě - Rous, Gabriel (75. Čvančara), Wencelius, Piskor - Švarc, Lebduška, Doležal, Votruba (33. Kovachki) Šidlo, Mareček.

Tabulka II. třídy okresního přeboru.

Radek Valenta, Michal Šandor

20.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.