Vagónka porazila Ústí. Milan Bubla slavil padesátiny

Česká Lípa - U příležitosti 50. narozenin bývalého českolipského hráče a trenéra mládeže Milana Bubly se na Městském stadionu v České Lípě uskutečnilo exhibiční utkání fotbalových hvězd minulého století mezi českolipskou Vagónkou a ústeckým Spartakem.

20.9.2011

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Plachý

V dresu domácích se například představili bývalý vynikající brankář a současný kouč druholigového Varnsdorfu Pavel Hradiský, kormidelník Doks Josef Vinš, nynější trenér ligových Bohemians 1905 Pavel Medynský a samozřejmě oslavenec Milan Bubla.

Vagónka Č. Lípa Spartak Ústí 5:3 (2:1)

O úvodní výkop se postaral vnuk Milana Bubly Kryštof, hrálo se 2x 35 minut. Aktivněji začala Vagónka, ale pokusy Houry a Štěpánka se neujaly. Hosté dali o sobě vědět Rosou, jehož střelu lapil Hradiský do rukavic. Vzápětí se do zakončení dostal opět Houra, ale ani tentokrát neuspěl. Když pak Loubal nevyužil své dobré pozice, udeřili domácí. Křížnou střelu vyslal Milan Bubla a otevřel skóre utkání 1:0.

Následně se o slovo přihlásil Vinš, jenže neměl přesně seřízená mířidla. Na druhé straně hřiště hlavičkoval Rosa přesně do míst, kde stál připravený Hradiský. Antonín Rosa se ale přeci jen dočkal, když v 26. minutě vyrovnával na 1:1. O chvíli později však Vagónka znovu vedla, střelou na vzdálenější tyč se prosadil Josef Vinš 2:1.

O přestávce pak hráči popřáli Milanu Bublovi všechno nejlepší a Bubla nastoupil do druhé půle v dresu Spartaku Ústí nad Labem. Záhy po zahájení druhého poločasu chtěli míč zavést až do kuchyně Houška s Peterkou, jenže gól z toho neuvařili. Minutu nato už to bylo 3:1, když sám před brankářem Kožíškem nezaváhal Jaroslav Kurej. Zřejmě o nejhezčí gól v zápase se postaral Josef Vinš, který přišpendlil balón přesně do růžku 4:1.

V téže minutě běžel Bubla sám na Hradiského, ale ten si zkušeně poradil. V 41. minutě přišlo snížení, o které se postaral Jaroslav Hauzner, jenž tváří v tvář Hradiskému neselhal 4:2. Po inkasované brance si ale Hradiský znovu zvýšil sebevědomí, když skvělou rybičkou vychytal Rosu. Poté šel Milan Bubla sám na Hradiského a tentokrát se už nemýlil 4:3.

Vítězství českolipských borců definitivně potvrdil svým třetím gólem Josef Vinš, který s pomocí tyče poslal míč za čáru 5:3. V samotném závěru měl další gól na noze Loubal, ale svým zaváháním zkorigování výsledku odmítl. Vagónka tak zdolala ústecký Spartak 5:3.

Branky: 18. Bubla, 29., 38. a 59. Vinš, 32. Kurej 26. Rosa, 41. Hauzner, 56. Bubla.
Sestava Vagónky: Hradiský Vinš, Bubla, Žižka, Houška, Medynský, Ondra st., Kurej, Peterka, Štěpánek, Houra, Folbrecht, Ondra ml.
Sestava Spartaku: Kožíšek Kolář, Loubal, Mikeš, Seifert, Šumpík, Douda, Hrubeš, Novotný, Haunzer, Majer, Brabenec, Rosa.

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.