Jilemnice - Heřmanice 6:1

„Nikdo z našeho týmu nepodal svůj optimální výkon,“ říká hrající trenér Heřmanic Milan Slipčenko. Jeho mužstvo si přivezlo z Jilemnice vysokou prohru 6:1. „Soupeř byl ve všem lepší,“ podotýká rozhodně.

Nováček I. A třídy nastoupil v této sestavě: Hruška – Hájek (17. Štáfek), Leitner, Slipčenko, Kotek ml. – Čonka, Volf, Soukup (70. Kowalik), Kotek st. – Zdražil (60. Burian), Stehlík.

Když nová posila týmu Volf snížil na 2:1, zdálo se, že zápas by ještě nemusel být ztracen, jenže do konce poločasu dostali Heřmaničtí další čtyři branky a o zápasu bylo definitivně rozhodnuto.

Ve II. kole se Heřmanice střetnou na domácí půdě s Lomnicí nad Popelkou, která také v úvodním zápase prohrála (doma s Hejnicemi 0:2). A určitě nebude chtít znova ztratit všechny body. V Heřmanicích si však nepřipouštějí, že by znovu nebodovali. „Musíme ale hrát více zodpovědně a koncentrovaně,“ uzavírá Milan Slipčenko.

Staré Splavy – Ruprechtice 0:4 (0:2)

„Ten výsledek tak úplně neodpovídá průběhu hry,“ říká Kamil Šourek, trenér Starých Splav. „90% svých šancí hosté proměnili.“

První gól dostali domácí už ve 3. minutě, když hostující útočník prošel zprava obranou – 0:1. Další branku obdrželi splavští ve 30. minutě, Ruprechtice využily jejich špatnou rozehrávku – 0:2. Velkou šanci na snížení se pro domácí naskytla ve 39. minutě, když rozehrávali trestný kop, ale Pergl, i když byl sám před brankářem, nebyl úspěšný. „Ten gól by nám pomohl.“

Třetí gól přišel v 60. minutě. Domácím chyběl v obraně větší důraz – 0:3. Ani další šance domácích nedošla naplnění. Pergl trefil břevno. V 80. minutě po nedorozumění v obraně obdrželi Staré Splavy čtvrtou branku.

Domácím nebylo přáno dát v tomto zápase ani jeden gól. V posledních minutách nastřelil Chlumecký břevno… „Kazili jsme rozehrávku. Hosté byli rychlejší a důraznější v soubojích. Tento zápas bereme jako ponaučení pro příští kolo.“

Staré Splavy: Halgaš – Vidner, Sameš, Treutner, Štikar – Habel, Balvín, Zdich, Chlumecký – Pergl, Zelenka (38. Vaněk).

Autor: Alex Neugebauer