Podle vedoucího B-mužstva Miroslava Dalíka v Pěnčíně měla k zisku premiérových bodů blízko. „Škoda jen nevyužitých šancí v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali,“ poznamenal muž, který pro českolipský fotbal u Ploučnice již dlouhá léta doslova od rána do večera žije a dýchá.

FKP Turnov B – Č. Lípa B
2:1 (0:0)

Na trenérské lavičce místo nemocného kouče Bohuslava Najmana usedl jeho dosavadní asistent Vlastimil Rataj. Hosté v prvním poločase zahodili řadu vyložených gólových šancí, což se jim nakonec vymstilo. Například když Kliment rozehrál pěknou akci s Brožem, který přistrčil míč Finklárovi před branku, jenže ten, byť byl sám před gólmanem Semenským, neprostřelil je.

Poté Petr Silný poslal do brejku Buriana, jenž nacentroval míč před branku nabíhajícímu Brožovi, avšak gólman Semenský úmysl českolipského útočníka vystihl a nenechal se obstřelit.

Hosté měli více za hry a na konci úvodní 45minutovky byli blízko k vedoucímu gólu. Finklár zpozoroval, že je domácí gólman daleko od vlastní branky, a tak jej mazácky přeloboval. Tento úmysl se málem vydařil, jen kdyby gólmana Semenského na poslední chvíli na brankové čáře nezastoupil vracející se bek.

„Po přestávce jsme konečně dali gól, kdy Petr Silný z rohu našel hlavu Koška, jenže a od té doby jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát a soupeř toho využil k dokonalému zvratu,“ konstatoval zklamaně Miroslav Dalík.

V 62. min. totiž proměnil nařízenou penaltu Zdražil a bylo evidentní, že domácí chtějí zápas dotáhnout do vítězné koncovky. A to se jim podařilo. Běžela 78. minuta a nebezpečný centr dopravil za Chadrabova záda hlavičkující M. Vít – 2:1. V posledních minutách měl vyrovnání na kopačce Bečvařík, ovšem z dobré pozice nastřelil jen brankáře…

„Stále jsme bez bodu, protože se nám nedaří proměňovat nabídnuté šance. Snad to prolomíme už v dalším utkání, kdy jedeme do Višňové,“ věří Miroslav Dalík.

Branka: 51. Košek - 65. Zdražil (pen), 78. M. Vít.
Sestava Č. Lípy: Chadraba - Bečvařík, Košek, Ginzel, Mihalik - Finklár (64. Měšťan), Silný (79. Vodrážka), Picek R., Kliment (82. Pohorský) - Burian, Brož.

Ostatní výsledky krajského přeboru

Semily – VTJ Rapid Liberec 3:0 (2:0). Branky: 35. Koudelka z pen., 44. Preissler, 65. Vrchovský. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 3:6. Diváků: 160.
Doksy – Višňová 3:1 (1:1). Branky: 20. Kouba, 28. Vaňátko Michal, 88. Vinš – 31. vlastní Vaňátko Michal. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:5. Diváků: 180.
Nový Bor – Hrádek 1:1 (0:0). Branky: 62. Suněk - 85. Hořák. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 2:3, ČK: 81. Rumler (H). Diváků: 80.

Pěnčín – Jablonec n. J. 5:3 (3:1). Branky: 18., 72. a 88. Mrklas, 6. Záveský, 15. Matějček P. – 33. Šilhán, 64. Vrána, 91. Holman. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 1:2. Diváků: 60.
Desná – Košťálov 5:4 (2:2). Branky: 62., 70. a 72. Kobylka, 13. a 32. Hlubuček – 8., 12. a 59. Zboroň, 78. Janata. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 120.
Žel. Brod - Sedmihorky 1:3 (0:1). Branky: 73. Šimek - 62. a 86. Poul, 21. Špína. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:5. Diváků: 150.